/ اخبار اتریوم / به روزرسانی شاپلا اتریوم 23 فروردین فعال میشود!

6 ماه پیش

زمان مطالعه : 3 دقیقه

به روزرسانی شاپلا اتریوم 23 فروردین فعال میشود!

 طبق آخرین یادداشت بنیاد اتریوم، به‌روزرسانی‌های شانگهای و کاپلا به نام Shapella، حدود ساعت 6:30 بعد از ظهر UTC در تاریخ 12 آوریل 2023 فعال خواهند شد.

به روزرسانی شاپلا اتریوم 23 فروردین فعال میشود!

طبق آخرین آپدیت بنیاد اتریوم، به‌روزرسانی‌های شانگهای و کاپلا به نام شاپلا Shapella، حدود ساعت 6:30 بعد از ظهر UTC در تاریخ 12 آوریل 2023 (23 فروردین) فعال خواهند شد.

مهمتر از همه، این ارتقا به سهامداران اتریوم اجازه می‌دهد که آزادانه اتر ETH خود را برداشت کنند. در حال حاضر، این امر امکان پذیر نیست.

این خبر باعث افزایش قیمت توکن‌های بومی پروژه‌هایی مانند Lido DAO (LDO)، Frax Shares (FXS) و Rocket Pool (RPL) شد. به گزارش CoinGecko سود این توکن‌ها از افزایش 5.5 درصدی اتریوم در روز گذشته فراتر رفت، LDO 18.6 درصد، RPL 13.3 درصد و توکن FXS 20.4 درصد افزایش یافتند.

هر یک از این پروتکل‌ها به کاربران اجازه می‌دهد تا اتر های استیک شده را برداشت کنند. برداشت مستقیم در شبکه اصلی به حداقل 32 ETH برای مشارکت نیاز دارد. هنگامی که کاربران برای شرکت در استیکینگ اتر واریز می کنند، یک نسخه استیک شده از اتریوم دریافت می کنند که به عنوان رسید سپرده آنها عمل می کند.

به عقیده برخی از تحلیلگران هنگامی که برداشت فعال می شود، احتمال خطر نگهداری نسخه های استیک شده ETH مانند Lido’s stETH و Frax’s frxETH را نیز کاهش دهد، زیرا آنها در نهایت قابل بازخرید خواهند بود. کاهش ریسک می‌تواند هولدرهای ETH بیشتری را به اشتراک گذاری پلتفرم‌های LSD برای بازدهی بالاتر، تشویق کند.

Lido DAO، بزرگترین نهاد LSD با 31.5٪ از کل سپرده های ETH، دیروز در شبکه آزمایشی Goerli برداشت انجام داده است.

جدیدترین ارتقا پس از رویداد ادغام اتریوم در سپتامبر 2022 انجام شد، زمانی که بلاک چین به مکانیزم اجماع اثبات سهام (PoS) تغییر مدل داد.

این بار، ارتقاء شاپلا امکان برداشت ETH را برای کاربرانی که اتریوم خود را در دسامبر 2020 در شبکه استیک کرده اند، فعال میکند.

امروزه بیش از 16.3 میلیون اتریوم در این شبکه استیک شده اند.

 

 

برای خرید و فروش تتر به مارکت نیپوتو مراجعه کنید


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدمترجم اخبار تکنولوژی و بلاکچین، فعال در حوزه کریپتو و متاورس، تهیه و اجرای ویدیوهای آموزشی و کاربردی در حوزه کریپتوکارنسی.

ثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)