/ اخبار استخراج ارز دیجیتال / نرخ هش بیت کوین به دنبال خاموش شدن دکل‌های غیر سودده کاهش یافت

زمان مطالعه : 1 دقیقه

نرخ هش بیت کوین به دنبال خاموش شدن دکل‌های غیر سودده کاهش یافت

نرخ هش بیت کوین کاهش یافت زیرا شرکت های استخراج بیت کوین پس از رویداد هاوینگ چهارم بیت کوین، دکل های استخراج غیر سودده را خاموش کردند.

نرخ هش بیت کوین به دنبال خاموش شدن دکل‌های غیر سودده کاهش یافت

نرخ هش بیت کوین کاهش یافت زیرا شرکت های استخراج بیت کوین پس از رویداد هاوینگ چهارم بیت کوین، دکل های استخراج غیر سودده را خاموش کردند.

بر اساس داده‌های blockchain.com، نرخ هش شبکه بیت‌کوین در 10 می به پایین‌ترین حد دو ماهه 575 اگزاهاش در ثانیه (EH/s) رسید.

طبق پستی که جیمز باترفیل (James Butterfill)، رئیس تحقیقات CoinShares در 13 می در پلتفرم X منتشر کرد،این کاهش نرخ هش را می‌توان به این واقعیت نسبت داد که «ماینرها در حال خاموش کردن دکل‌های بی‌سود هستند».

در این رابطه بخوانید‌ : میپل فایننس چیست؟ و چه ویژگی هایی دارد؟

این کاهش موقت در گزارشی توسط CoinShares پیش‌بینی شده بود که انتظار می‌رود نرخ هش در سال آینده افزایش یابد. بر اساس این گزارش:

«مدل ما پیش‌بینی می‌کند که نرخ هش بیت کوین تا سال 2025 به 700 اگزهاش برسد، اگرچه پس از رویداد هاوینگ، ممکن است تا 10 درصد کاهش یابد زیرا ماینرها ASIC‌های غیرسودآور را خاموش می‌کنند».

بر اساس این گزارش، این کاهش موقت به دلیل افزایش هزینه های استخراج بیت کوین پس از رویداا هاوینگ، همراه با افزایش هزینه های برق است:

«استراتژی‌های کاهش‌دهنده کلیدی شامل بهینه‌سازی هزینه‌های انرژی، افزایش بهره‌وری استخراج، و تضمین شرایط خرید سخت‌افزار مطلوب است».

با این حال، به گفته نظرخان، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت TeraWulf، پس از رویداد هاوینگ 2024 پروژه های ماینینگ کوچکتر با تجهیزات کم مصرف انرژی به خطر می افتند. خان در مصاحبه با کوین تلگراف گفت:

«اگر شرکتی هستید که فقط دارای یک سری ماشین آلات است و سودآور نیستید، با چالش مواجه خواهید شد. اگر شرکتی هستید که زیرساخت‌های با کیفیتی دارید که می‌تواند برق کم‌هزینه ارائه کند، این یک دارایی واقعی است»

به گفته کوین مارکت کپ (Companiesmarketcap)، شرکت TeraWulf هشتمین شرکت بزرگ استخراج بیت کوین در جهان است که بیش از 670 میلیون دلار ارزش دارد و علیرغم نصف شدن پاداش بلوک، قصد دارد در سال جاری عملیات استخراج خود را بیشتر گسترش دهد.

با این حال، سودآوری عملیات معدن تا حد زیادی به هزینه برقی که شرکت ها می پردازند بستگی دارد.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدمترجم اخبار تکنولوژی و بلاکچین، فعال در حوزه کریپتو و متاورس، تهیه و اجرای ویدیوهای آموزشی و کاربردی در حوزه کریپتوکارنسی.

ثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین