/ اخبار استخراج ارز دیجیتال / یک کارشناس حوزه کریپتو: انحصار استخراج رمزارز در دست دولتی‌هاست/ قوانین حوزه بلاکچین در ایران به کجا رسید؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه

یک کارشناس حوزه کریپتو: انحصار استخراج رمزارز در دست دولتی‌هاست/ قوانین حوزه بلاکچین در ایران به کجا رسید؟

سهیل نیکزاد اظهار داشت: در مورد صرافی‌های داخلی هم هیئت دولت مصوبه‌ای داشته که فعالیت سرمایه‌گذاران به شرط قبول ریسک دو طرف میسر است تا کاربران این امر را بپذیرند که پول هایشان وارد انواع ریسک‌های عملیاتی، قانونی و... می شود.

یک کارشناس حوزه کریپتو: انحصار استخراج رمزارز در دست دولتی‌هاست/ قوانین حوزه بلاکچین در ایران به کجا رسید؟

یک کارشناس حوزه کریپتو گفت: چندین سال است که پیشنویس حمایت از ارزهای دیجیتال توسط بانک مرکزی تدوین شده، اما به تصویب و حمایت دولت نمی‌رسد، دولت صرفا به طور لفظی از این بازار حمایت کرده است.

سهیل نیکزاد اظهار داشت: در مورد صرافی‌های داخلی هم هیئت دولت مصوبه‌ای داشته که فعالیت سرمایه‌گذاران به شرط قبول ریسک دو طرف میسر است تا کاربران این امر را بپذیرند که پول هایشان وارد انواع ریسک‌های عملیاتی، قانونی و… می شود.

وی افزود: مجوز گرفتن در حوزه استخراج رمز ارز در ایران به شدت سخت است، زیرا هیچ سازوکار اصولی تدوین نشده تا بتواند به شرکت‌ها در این حوزه مجوز بدهد.

در این رابطه بخوانید‌ : آدرس مخفی چیست و چگونه کار می کند؟

نیکزاد ادامه داد: در رابطه با فعالیت ماینرها هم هیچ شرکت خصوصی وجود ندارد که در حوزه استخراج رمزارز فعالیت داشته باشد و تمامی انحصار استخراج رمزارز در دست دولتی‌هاست.

او گفت: تنها تلاش دولت در بازار کریپتو این بوده که شرکت‌های خصولتی و دولتی از بازار رمز ارز به سود برسند و هیچ توجه و حمایتی از بخش خصوصی در این حوزه نمی‌شود.

او خاطر نشان کرد: دولت در مصوبه خود این امر را شرح می‌دهد که برق مصرفی ماینرها بر اساس نرخ تجاری محاسبه شود، اما وزارت نیرو با این مصوبه مخالف است و از نرخ هایی حتی تا ۱۱ برابر نرخ مصوب سخن می‌گوید‌.

منبع: خبر فوری


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین