/ اخبار ارز دیجیتال / رئیس صندوق بین المللی پول نسبت به رکود شدید هشدار داد؛ تاثیر آن بر کریپتو چیست؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه

رئیس صندوق بین المللی پول نسبت به رکود شدید هشدار داد؛ تاثیر آن بر کریپتو چیست؟

کریستالینا جورجیوا مدعی شد که از نظر اقتصاد جهانی سال سختی را پیش رو داریم و امسال سخت تر از قبل خواهد بود. دلیل این امر کاهش کارآمدی 3 اقتصاد بزرگ جهان، ایالات متحده، اتحادیه اروپا و چین خواهد بود.

رئیس صندوق بین المللی پول نسبت به رکود شدید هشدار داد؛ تاثیر آن بر کریپتو چیست؟

جورجیوا (Georgieva)، رئیس صندوق بین‌ المللی پول، مدعی شد که امسال، سال سختی برای اقتصاد جهانی خواهد بود، زیرا رکود اقتصادی آغاز خواهد شد و ارزش بازار ارزهای دیجیتال کاهش خواهد یافت.

مدیر عامل صندوق بین المللی پول در مصاحبه ای که در اول ژانویه پخش شد، اظهار داشت: ما انتظار داریم یک سوم اقتصاد جهانی در رکود باشد.

کریستالینا جورجیوا این موضوع را هنگام صحبت در مصاحبه ای با شبکه CBS Face The Nation بیان کرد. وی مدعی شد که از نظر اقتصاد جهانی سال سختی را پیش رو داریم و امسال سخت تر از قبل خواهد بود. دلیل این امر کاهش کارآمدی 3 اقتصاد بزرگ جهان، ایالات متحده، اتحادیه اروپا و چین خواهد بود.

در این رابطه بخوانید‌ : ارز دیجیتال ترون چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

او همچنین اشاره کرد که ایالات متحده می تواند از رکود جلوگیری کند اما اتحادیه اروپا در حال حاضر با مشکل مواجه است. کشورها به شدت تحت تاثیر جنگ بین اوکراین و روسیه قرار گرفته اند. وی افزود: نیمی از اتحادیه اروپا در سال آینده دچار رکود خواهد شد. چین هم اکنون نیز سال سختی را دارد.

جورجیوا افزود، بازارهای نوظهور به شدت تحت تاثیر کند شدن اقتصادهای بزرگ قرار خواهند گرفت. کاهش سرعت در سطح جهانی به یک روند تبدیل می شود، بنابراین، کل بازار جهانی را از بین می برد.

بحران همه گیری کرونا در چین

چین در ماه دسامبر و پس از تعداد زیاد موارد مثبت کووید، سیاست کووید خود را معکوس کرد. مردم مجبور شدند در خانه بمانند و کسب و کار متوقف شد. از سال 2020 که برای اولین بار این بیماری همه گیر شد، فعالیت های اقتصادی در این کشور به کمترین میزان خود رسیده است.

طبق گفته های صندوق بین المللی پول، این رکود جهانی بیش از یک سوم اقتصادهای جهان را تحت تاثیر قرار خواهد داد و احتمالا در سال 2023 شاهد افزایش 2 درصدی تولید ناخالص داخلی جهانی باشیم.

جورجیوا سه اقتصاد بزرگ را بررسی کرد و تصویر متفاوتی از انعطاف پذیری آنها در برابر بحران ارائه کرد.

با این حال، چشم انداز بزرگ ترین اقتصاد جهان ممکن است آرامشی را فراهم کند. ارقام شاخص مدیران خرید (PMI) که روز دوشنبه منتشر شد در اروپا، ترکیه و کره جنوبی مقدار کمی بود. انتظار می‌ رود مالزی، تایوان، ویتنام، بریتانیا، کانادا و ایالات متحده نیز شرایط مشابهی داشته باشند.

با این حال، چشم انداز بزرگ ترین اقتصاد جهان ممکن است متفاوت و مثبت باشد. رکود، سرمایه گذاران را مجبور می کند که به دنبال گزینه های دیگر باشند یا پول خود را برداشت کنند. با این حال، سرمایه گذاران ممکن است سرمایه گذاری در بیت کوین را به عنوان پوششی در برابر رکود جهانی در نظر بگیرند.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

برای مشاهده قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به مارکت نیپوتو مراجعه کنید.


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید