کاهش قیمت بیت کوین (BTC) با افت به زیر 42000 دلار همچنان ادامه دارد. بازار آلت کوین ها نیز تحت تاثیر قرار گرفته و شاهد افت قابل توجه اتریوم (ETH)، بایننس کوین (BNB)، آوالانچ (AVAX)، پالیگان (MATIC)، ترا (LUNA)، کازمس (ATOM) و غیره بوده ایم. می‌ توان گفت که هفته گذشته برای ارزهای دیجیتال برتر چندان خوب پیش نرفت.

فروشندگان بیت‌کوین کنترل بازار را در دست گرفتند

در 15 ژانویه، بیت کوین پس از یک صعود چشمگیر به 44000 دلار رسید. با این حال، نتوانست از آن سطح عبور کند زیرا فروشندگان کنترل بازار را در دست گرفتند. بیت کوین ابتدا چند ساعت به 43000 دلار کاهش یافت، سپس افت قیمت دیگری آن را به حدود 42000 دلار رساند. در حالی که بیت کوین برای مدتی در آنجا باقی ماند و به نظر می رسید که می تواند این سطح را حفظ کند، فروشندگان بار دیگر موجب ریزش آن شدند. طی ساعات بعد، بیت کوین به حدود 41500 دلار که یک کف هفتگی بود، کاهش یافت. این رمزارز در ابتدا به بالای 42000 دلار رسید اما دوباره شکست خورد و در حال حاضر در همین سطح قرار دارد. در نتیجه، ارزش بازار آن به زیر 800 میلیارد دلار کاهش یافته است.

افت قیمت آلت کوین های اصلی

آلت کوین های برتر نیز در چند روز گذشته ریزش کرده اند. اتریوم هفته گذشته قبل از اینکه اصلاح بازار باعث ریزش آن شود، بالای 3400 دلار معامله میشد. اتریوم تنها در 24 ساعت گذشته، بیش از 4 درصد از ارزش خود را دست داده و اکنون به بیش از 3100 دلار رسیده است. بایننس کوین با درصد مشابهی کاهش یافته و تلاش می کند تا بالای 460 دلار باقی بماند.

کاردانو (ADA)، سولانا (SOL)، ریپل (XRP)، دوج کوین (DOGE)، آوالانچ، شیبا اینو (SHIB)، کریپتو دات کام (CRO) و پولکادات (DOT) نیز کاهش قیمت را تجربه کردند. وضعیت ترا، پالیگان، نیر پروتکل (NEAR)، چین لینک (LINK) و کازمس بسیار وخیم تر است و اکثر آنها ریزش های دو رقمی داشتند.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *