/ اخبار اتریوم / ویتالیک بوترین نقشه راه اتریوم در سال ۲۰۲۴ را فاش کرد

1 ماه پیش

زمان مطالعه : 1 دقیقه

ویتالیک بوترین نقشه راه اتریوم در سال ۲۰۲۴ را فاش کرد

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، در یک بررسی عمیق در مورد آینده اتریوم، مجموعه‌ای از ابتکارات مهم را با هدف اصلاح پروتکل و کاهش بار اپراتورهای گره شرح داده است. هدف این طرح چند وجهی به نام «صف بندی»، حذف قابلیت‌های منسوخ شده و معرفی چندین پیشنهاد بهبود اتریوم (EIP) برای ساده‌سازی عملیات و امنیت شبکه است.

ویتالیک بوترین نقشه راه اتریوم در سال ۲۰۲۴ را فاش کرد

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، در یک بررسی عمیق در مورد آینده اتریوم، مجموعه‌ای از ابتکارات مهم را با هدف اصلاح پروتکل و کاهش بار اپراتورهای گره شرح داد. هدف این طرح چند وجهی به نام «صف بندی»، حذف قابلیت‌های منسوخ شده و معرفی چندین پیشنهاد بهبود اتریوم (EIP) برای ساده‌سازی عملیات و امنیت شبکه است.

بوترین از طریق یک سری پیشرفت‌ها و بهینه‌سازی‌های فنی، نه تنها به دنبال ساده‌سازی، بلکه تکامل عملیات اتریوم است.

پروپوزال EIP-6780 هسته اصلی The Purge است که از هارد فورک Dencun پدید آمده است و به طور چشمگیری قابلیت های خود تخریبی Opcode را کاهش می دهد. این اپکد، قراردادها را قادر می‌سازد تا خود را از بلاکچین حذف کنند به شرطی که قرارداد در همان تراکنش ایجاد شده باشد.

در این رابطه بخوانید‌ : اجماع اثبات سهام نامزد شده (NPoS) چیست؟ و چگونه کار میکند؟

بوترین بیان کرد: “EIP-6780 یک نمونه اساسی از تعهد ما به ساده سازی پروتکل با حذف پیچیدگی و در عین حال افزایش امنیت است.” تنظیمات ارائه شده توسط پروپوزال EIP-6780، تغییرات اساسی ایجاد می کند که ساخت زیرساخت های ETH و حفظ امنیت کاربران را ساده می کند.

از طریق The Purge، اتریوم نه تنها وزن اضافی خود را کاهش می دهد، بلکه در حال تغییر اساسی است. اتریوم با پرداختن به مسائل قدیمی، بهینه سازی کارایی عملیاتی و تعیین نقشه راه برای پیشرفت های آینده، آماده است تا مقیاس پذیری، امنیت و پایداری خود را افزایش دهد.

ویتالیک بوترین افزود:«این تلاش‌ها چیزی بیش از ساده‌سازی است. هدف از این تغییرات، اطمینان از انعطاف پذیری و سازگاری اتریوم در مواجهه با چالش های آینده است.»

ترحمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدمترجم اخبار تکنولوژی و بلاکچین، فعال در حوزه کریپتو و متاورس، تهیه و اجرای ویدیوهای آموزشی و کاربردی در حوزه کریپتوکارنسی.

ثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین