بانک پاکستانی آلفلاح (Alfalah) با ارسال پیامک های هشدار از مشتریان خود خواست که از انجام تراکنش های ارز دیجیتال خودداری کنند.

بانک الفلاح که در سال 1992 تأسیس شد، یکی از بزرگترین بانک های خصوصی در پاکستان است و شبکه ای شامل بیش از 800 دستگاه خودپرداز و شعبه، در بیش از 200 شهر در سراسر این کشور است. این بانک که متعلق به گروه ابوظبی است، در بنگلادش، افغانستان، بحرین و امارات متحده عربی نیز فعالیت بین المللی دارد.

به نقل از رسانه ها، متن پیامک بانک به مشتریان به شرح زیر است: «مشتری گرامی، ارزها/کوین ها/توکن های مجازی و غیره پول قانونی، صادر یا تضمین شده توسط دولت پاکستان نیستند و بانک دولتی پاکستان (SBP) به هیچ فرد یا نهادی برای آن مجوز نداده است. لطفا از انجام این گونه تراکنش ها از هر کانالی مربوط به بانک الفلاح خودداری کنید.»

خبر ارسال پیامک های بانک الفلاح، کمتر از یک روز پس از ارائه گزارش ارز دیجیتال بانک دولتی پاکستان (SBP) به دادگاه عالی سند (SHC)، منتشر شد. این بانک توصیه کرد ارزهای دیجیتال غیرقانونی اعلام شده و به طور کامل ممنوع شوند. دادگاه عالی سند نیز به وزارتخانه های قانون و دارایی دستور داد تا گزارش بانک دولتی پاکستان را بررسی کرده و در مورد ساختار قانونی رمزارز تصمیم گیری کنند.

آژانس تحقیقات فدرال پاکستان (FIA) اخیراً در ارتباط با کلاهبرداری گسترده ای که منجر به سرقت بیش از 100 میلیون دلار دارایی سرمایه گذاران پاکستانی شده است، اطلاعیه ای به بایننس صادر کرده است. این سازمان همچنین اخیراً حساب های بانکی 1،064 نفر را که تراکنش هایی را در اکسچنج های ارزدیجیتال انجام داده بودند، از جمله بایننس (Binance)، کوین بیس (Coinbase) و کوینماما (Coinmama) مسدود کرد.

علاوه بر این، طبق گزارش هفته گذشته شبکه خبری پرو پاکستانی (Propakistani): چندین بانک کارت اعتباری مشتریانی که مشکوک به انجام فعالیت های مرتبط با ارزهای دیجیتال بودند را مسدود کرده‌اند. برخی بانک‌ها همچنین حساب‌ مشتریانی را که از بازار همتا به همتای (P2P) بایننس برای معامله ارزهای دیجیتال استفاده می‌کردند را مسدود کردند.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *