/ قانون‌گذاری / طرح استخراج ارزهای دیجیتال در روسیه بدون معافیت مالیاتی برای ماینرها ارائه شد

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

طرح استخراج ارزهای دیجیتال در روسیه بدون معافیت مالیاتی برای ماینرها ارائه شد

طرح استخراج ارزهای دیجیتال در روسیه بدون معافیت مالیاتی برای ماینرها ارائه شد

یک پیش نویس قانون جدید جایگزین لایحه قبلی که شامل یک سال معافیت مالیاتی و گمرکی برای ماینر های ارزهای دیجیتال در روسیه می شد ارائه شده است. پیشنهاد اولیه به این دلیل پس گرفته شده است که معافیت مالیاتی منجر به زیان برای بودجه دولتی می شود.

قانون بازنگری شده ماینینگ ارزدیجیتال، بدون معافیت مالیاتی ماینرها به پارلمان روسیه ارائه شد

قانونگذاران روسیه مجدداً قانونی را به دومای ایالتی ارائه کردند که برای قانونگذاری ماینینگ ارزهای دیجیتال طراحی شده است. این پیش‌نویس جدید جایگزین لایحه‌ای است که در پایان آوریل ارائه شده و اکنون پس گرفته شده است.

نمایندگان خاطرنشان کردند که در نسخه اصلاح شده مقرراتی برای کاهش بار مالیاتی ماینر ها وجود ندارد. نکته مثبت برای ماینرهای ارزهای دیجیتال این است که، اپراتورهای ماینینگ ملزم به بررسی منابع مالی مشتریان خود تحت قوانین جدید نخواهند بود.

در این رابطه بخوانید‌ : هوش مصنوعی GPT-4o چیست و چه تفاوتی با نسخه های قبلی دارد؟

پیش نویس قانون قبلی، طرح ثبت نام ویژه نهادهای مرتبط با ماینینگ ارزدیحیتال و معافیت موقت آنها از مالیات و عوارض گمرکی را پیش بینی کرده بود. برای یک دوره یک ساله، ماینرها ملزم به ترخیص سخت افزارهای وارداتی قبل از اجرای قانون یا ارائه اظهارنامه مالیاتی برای درآمد دریافتی از ماینینگ ارزدیجیتال نبودند.

این قانون همچنین قرار بود آنها را از تعهد پرداخت مالیات بر ارزش افزوده (VAT) در مورد تراکنش‌های مربوط به ماینینگ ارزهای دیجیتال که قبل از اجرایی شدن قانون انجام شده است، خلاص کند. رسانه‌های خبری فورک لاگ (Forklog) و آر بی سی کریپتو (RBC Crypto) گزارش دادند که این موارد اکنون حذف شده‌اند، اما بقیه پیش‌نویس‌ مشابه لایحه اصلی است.

بین مقامات مسکو توافق کلی وجود دارد که ماینینگ ارزهای دیجیتال، باید به عنوان یک فعالیت تجاری شناخته شود و تحت نظارت قرار گیرد. روسیه یکی از رهبران جهانی در این صنعت است. آخرین پیش نویس قانونی این فرآیند را با استفاده از زیرساخت اطلاعاتی آن و با تجهیزات فعال در این کشور، به عنوان صدور یا تولید ارز دیجیتال در فدراسیون روسیه تعریف می کند.

مقامات روسیه همچنین مشغول ایجاد یک چارچوب قانونی جامع برای ارزهای دیجیتال هستند. لایحه جدید ارز دیجیتال، توسط وزارت دارایی در ماه فوریه ارائه شد. هدف اصلی آن پر کردن شکاف های قانونگذاری باقی مانده پس از تصویب قانون «در مورد دارایی های مالی دیجیتال» است که در ژانویه سال گذشته لازم الاجرا شد.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید