طبق شایعات منتشر شده، شرکت تابعه ال جی (LG) به نام LG CNS به صرافی بیت هامب (Bithumb) کمک می کند تا بازار NFT خود را که قرار است در سال 2022 راه اندازی شود، توسعه دهد.

این اکسچنج کریپتو مستقر در کره جنوبی در حال توسعه یک بازار NFT با یک شرکت بزرگ است که گمان می رود LG CNS، یکی از شرکت های تابعه ال جی باشد.

هیو باک-یونگ (Heo Baek-young) مدیر عامل بیت هامب، در مصاحبه ای در 13 ژانویه تایید کرد که این اکسچنج در حال توسعه یک اکسچنج توکن غیرمثلی (NFT) است که به آن کمک می کند تا با کوربیت (Korbit) و آپ بیت (Upbit)، دو اکسچنج دیگر کره ای، در رقابت باقی بماند. هیو گفت:

توسعه بازار NFT در گسترش محتوای مبتنی بر بلاکچین (blockchain)، که در آینده به یک نیروی محرکه تبدیل خواهد شد، بسیار مهم است.

هنوز هویت سازندگان محتوا یا هنرمندانی که موافقت کرده‌ اند کارهای خود را در قالب NFT برای بیت هامب منتشر کنند، تایید نشده است.

چندین رسانه در کره جنوبی گزارش داده اند که این بازار NFT با همکاری غول فناوری LG CNS در حال توسعه است، اما یکی از مقامات بیت هامب در 17 ژانویه گفت تایید اینکه آیا این شرکت LG CNS است یا گروهی از شرکت های دیگر، غیرممکن است.

راه‌ اندازی بازار NFT به بیت هامب کمک می‌ کند در رقابت باقی بماند. بیت هامب در حال حاضر در میان اکسچنج های کره ای بر اساس حجم معاملات در جایگاه دوم قرار دارد. آپ بیت با 1.7 میلیارد دلار حجم معاملات 24 ساعته در جایگاه اول و بیت هامب با 730 میلیون دلار، در رتبه دوم قرار دارد.

آپ بیت در نوامبر 2021 بازار NFT خود را با سر و صدا راه اندازی کرد و توانست با چندین گروه کی پاپ از جمله بی تی اس (BTS) برای اجرای محتوای NFT انحصاری همکاری کند.

اکسچنج کوربیت که متعلق به غول بازی نکسون (Nexon) است، اولین صرافی در کره جنوبی بود که در ژوئن 2021 بازار NFT خود را راه اندازی کرد. کوربیت چهارمین اکسچنج کریپتوی برتر کره با حجم معاملات 24 ساعته حدودا 7 میلیون دلار است.

در حالی که معامله گران جهانی NFT تمایل دارند در پلتفرم اوپن سی (OpenSea) به صورت درون زنجیره ای فعالیت کنند، معامله گران کره ای تمایل دارند در پلتفرم های متمرکز باقی بمانند. با وجود توسعه بلاکچین کلایتن (Klaytn) در کره جنوبی که تنها یکی از سه پلتفرم با پشتیبانی بومی در اوپن سی می باشد، حجم معاملات آن از بازارهای مبتنی بر پالیگان (MATIC) و اتریوم (ETH) کمتر است.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *