/ اخبار بیت کوین / 376 میلیون دلار بیت کوین توسط ETF گری اسکیل بیتکوین تراست به کوین بیس منتقل شد

3 ماه پیش

زمان مطالعه : 4 دقیقه

376 میلیون دلار بیت کوین توسط ETF گری اسکیل بیتکوین تراست به کوین بیس منتقل شد

در 16 ژانویه گری اسکیل بیتکوین تراست (GBTC) حدود 8730 بیت کوین به ارزش بیش از 376 میلیون دلار را به کیف پول های کوین بیس پرایم Coinbase Prime منتقل کرده است. به نظر می رسد این صندوق مجبور شده بخشی از بیت کوین خود را به دلیل کاهش قیمت سهامش بفروشد.

376 میلیون دلار بیت کوین توسط ETF گری اسکیل بیتکوین تراست به کوین بیس منتقل شد

با افزایش قیمت بیت کوین BTC پس از ریزش اخیر، صندوق GBTC حدود 8730 بیت کوین دیگر را به کوین بیس پرایم منتقل کرد.

طبق داده های ارکام اینتلجنس، در 16 ژانویه گری اسکیل بیتکوین تراست (GBTC) حدود 8730 بیت کوین به ارزش بیش از 376 میلیون دلار را به کیف پول های کوین بیس پرایم Coinbase Prime منتقل کرده است. به نظر می رسد این صندوق مجبور شده بخشی از بیت کوین خود را به دلیل کاهش قیمت سهامش بفروشد.

جریان خروجی GBTC در 16 ژانویه. منبع: Arkham Intelligence

جریان خروجی GBTC در 16 ژانویه. منبع: Arkham Intelligence

برخی از تحلیلگران استدلال کرده اند که خروجی های این ETFها بر قیمت بیت کوین تاثیر می گذارد و تا حدی مسئول کاهش آن در چند روز گذشته است. با وجود جریان خروجی، به نظر می رسد قیمت بیت کوین در اواسط روز 16 ژانویه تثبیت شده است.

در این رابطه بخوانید‌ : بهترین ابزارها برای ترید ارزدیجیتال در سال ۲۰۲۴

نمودار قیمت یک روزه بیت کوین. منبع: کوین تلگراف

نمودار قیمت یک روزه بیت کوین. منبع: کوین تلگراف

گری اسکیل بیت کوین تراست یکی از بزرگترین دارندگان بیت کوین در جهان است. قبل از 11 ژانویه، اکثر سرمایه گذاران این صندوق نمی توانستند سهام خود را در برابر بیت کوین یا معادل پول نقد بازخرید کنند. اما از 11 ژانویه، این صندوق به صندوق قابل معامله در بورس (ETF) تبدیل شد.

از آن زمان، سرمایه گذاران مجاز به خرید سهام و بازخرید آنها برای معادل نقدی بیت کوینی هستند. در نتیجه صندوق اقدام به فروش بیت کوین به منظور پرداخت به این گیرندگان میکند. این فرآیند معمولاً تنها زمانی اتفاق می‌افتد که قیمت GBTC کمتر از ارزش بیت‌کوین باشد.

در 12 ژانویه، این صندوق 41 میلیون دلار را به یک کیف پول کوین بیس پرایم انتقال داد به این معنی که ممکن است بیت کوین ها را فروخته باشد. برخی از معامله گران حدس می زدند که این جریان خروجی ممکن است باعث کاهش شدید قیمت بیت کوین در آن روز شده باشد.

همچنین در 12 ژانویه، اریک بالچوناس، تحلیلگر بلومبرگ، در پستی ادعا کرد که GBTC در 11 ژانویه در مجموع 95.1 میلیون دلار و در 12 ژانویه 484.1 میلیون دلار جریان خروجی را ثبت کرده است.

بالچوناس همچنین ادعا کرد که سایر ETF های بیت کوین، مانند iShares Bitcoin Trust و Fidelity Wise Origin Bitcoin Fund، در طول این دو روز نزدیک به 1.4 میلیارد دلار سرمایه جذب کرده اند. پس از محاسبه جریان‌های خروجی GBTC، این نشان می‌دهد که بازار ETF اسپات بیت‌کوین ایالات متحده جریان خالص ورودی بیش از ۸۱۸ میلیون دلاری را در دو روز اول معاملات خود تجربه کرده است، علی‌رغم اینکه بازار بیت‌کوین در همان دوره با زیان مواجه بود.

در 16 ژانویه، 376 میلیون دلار بیت کوین از GBTC تا ساعت 7:17 بعد از ظهر خارج شده است. بازار سهام ایالات متحده در ساعت 21:00 بسته می شود.

برخی از معامله گران کارمزدهای بالاتر GBTC را عامل خروج سرمایه می دانند. GBTC کارمزد 1.5 درصدی را دریافت می کند که به گفته منتقدان بیشتر از بسیاری از رقبای آن است.

ترجمه شه توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین