/ اخبار NFT / بانک مرکزی تایوان: سرمایه گذاری در NFT می تواند خطرناک باشد

1 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

بانک مرکزی تایوان: سرمایه گذاری در NFT می تواند خطرناک باشد

بانک مرکزی جمهوری چین (موسسه بانک مرکزی تایوان) گزارش داده که بازار توکن های غیر مثلی (NFT) مملو از تراکنش های جعلی است. به این ترتیب، به سرمایه گذاران توصیه کرد که هنگام معامله چنین مجموعه های دیجیتالی مراقب باشند.

بانک مرکزی تایوان: سرمایه گذاری در NFT می تواند خطرناک باشد

بانک مرکزی تایوان هشدار داد برخی از معاملات در بخش NFT جعلی هستند و سرمایه گذاران باید به آن توجه کنند.

بانک مرکزی جمهوری چین (موسسه بانک مرکزی تایوان) گزارش داده که بازار توکن های غیر مثلی (NFT) مملو از تراکنش های جعلی است. به این ترتیب، به سرمایه گذاران توصیه کرد که هنگام معامله چنین مجموعه های دیجیتالی مراقب باشند.

بر اساس گزارش اخیر تایوان نیوز ( Taiwan News)، بانک مرکزی این کشور خرید و فروش NFT ها را به عنوان یک استراتژی سرمایه گذاری مناسب نمی داند. این موسسه با انجام یک نظرسنجی، یادآور شد کمتر از 30 درصد از سرمایه‌ گذاران هنگام فروش مجموعه‌ های دیجیتال سود می‌ برند، در حالی که هر یک سوم اثر هنری تولید شده به فروش نمی‌ رسد.

در این رابطه بخوانید‌ : شرکت خودمختار غیرمتمرکز چیست (DAC)؟ و چگونه کار میکند؟

NFT ها می توانند هم اشیاء دیجیتالی و هم فیزیکی را تعریف کنند. به این ترتیب، می توان مالکیت آن دارایی ها را اثبات و اصالت آنها را تایید کرد. با این حال، این بانک استدلال کرد که این روند مشکوک است زیرا هر فرد می تواند یک مجموعه دیجیتالی تولید و از آن برای سرقت داده ها استفاده کند.

سال گذشته، لوگان پاول (Logan Paul)، یوتیوبر آمریکایی با همکاری باندلی فایننس Bondly Finance به دنیای NFT ها پیوست. آنها متعهد شدند که توکن‌ های غیرمثلی برای Pokemon Break Box ایجاد و توزیع کنند.

چند ماه بعد، وی دوباره وارد این فضا شد، اما اقدامات او باعث ایجاد شک و تردید در بین سرمایه گذاران شد. گفته می‌ شود که او تصاویر استوک را برای پروژه کریپتوزو خود فتوشاپ کرده و بعدا آن اقلام جعلی را میلیون‌ ها دلار به سرمایه‌ گذاران فروخته است.

بانک مرکزی تایوان همچنین خاطرنشان کرد که با وجود پیشرفت در سال گذشته، بازار NFT اخیرا روند رشد کندی داشته است. تعداد معامله گران در سال 2020 تقریبا 75000 نفر بود، در حالی که یک سال بعد، به 2.3 میلیون نفر افزایش یافت.

همچنین شایان ذکر است که حجم معاملات NFT در تابستان گذشته به اوج خود رسید. در پایان ماه آگوست، حجم معاملات روزانه به بیش از 500 میلیون دلار رسید. با این حال، این روند تغییر کرد و شور و شوق در ماه سپتامبر کاهش یافت.

افکار بیل گیتس در مورد NFT

هفته گذشته، بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت، به سرمایه گذاران توصیه کرد که هنگام معامله NFT توجه بیشتری داشته باشند.

او به بورد ایپ یات کلاب (BAYC)، مجموعه NFT که کاریکاتورهای مختلفی از میمون ها را به نمایش می گذارد، اشاره کرد. علیرغم نظر منفی گیتس نسبت به آنها، افراد مشهور بسیاری تاکنون میلیون ها دلار برای خرید برخی از مجموعه ها خرج کرده اند. مدونا خواننده، نیمار ستاره فوتبال برزیل و قهرمان تنیس سرنا ویلیامز چند نمونه از این افراد هستند.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید