/ تحلیل روزانه ارزهای دیجیتال / بیت کوین در روند خنثی؛ احتمال صعود تون کوین، رندر، پپه و آرویو (24 اردیبهشت 1403)

زمان مطالعه : 7 دقیقه

بیت کوین در روند خنثی؛ احتمال صعود تون کوین، رندر، پپه و آرویو (24 اردیبهشت 1403)

تحلیلگران همچنان نسبت به عملکرد قیمت در چرخه پس از هاوینگ خوشبین هستند. به گفته تیموتی پترسون، بنیانگذار و مدیر سرمایه گذاری Cane Island Alternative Advisors، بیت کوین می تواند در 9 ماه آینده به 175000 تا 350000 دلار برسد. پترسون هشدار داد که "این بازار صعودی در ژانویه 2025 به پایان خواهد رسید."

بیت کوین در روند خنثی؛ احتمال صعود تون کوین، رندر، پپه و آرویو (24 اردیبهشت 1403)

به نظر می رسد قیمت بیت کوین BTC در کوتاه مدت ثابت است، اما TON، RNDR، PEPE و AR می توانند با یک حرکت صعودی پرقدرت معامله گران را شگفت زده کنند.

بیت کوین نتوانست روند بهبود خود را در این هفته حفظ کند و این نشان می دهد که خرس ها تسلیم نشده اند و از جهش ها برای فروش استفاده می کنند. بیت کوین در مسیری قرار دارد که ممکن است هفته را با ضرر بیش از 4 درصد به پایان برساند. هر چه قیمت بیشتر به 60000 دلار نزدیک‌تر بماند، احتمال شکست نزولی بیشتر می‌شود.

با این حال، تحلیلگران همچنان نسبت به عملکرد قیمت در چرخه پس از هاوینگ خوشبین هستند. به گفته تیموتی پترسون، بنیانگذار و مدیر سرمایه گذاری Cane Island Alternative Advisors، بیت کوین می تواند در 9 ماه آینده به 175000 تا 350000 دلار برسد. پترسون هشدار داد که “این بازار صعودی در ژانویه 2025 به پایان خواهد رسید.”

در این رابطه بخوانید‌ : ارز دیجیتال ترون چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

نمودار روزانه بازار. منبع: Coin360

نمودار روزانه بازار. منبع: Coin360

علیرغم روند ساید قیمت، شرکت های مالی سنتی بیت کوین را به سبد سهام خود اضافه می کنند. جی پی مورگان چیس و ولز فارگو در 10 می به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده گزارش دادند که در صندوق های قابل معامله در بورس بیت کوین سرمایه گذاری کرده اند. اگرچه میزان سرمایه گذاری اندک است، اما به نظر می رسد گامی در مسیر درست باشد.

تحلیل قیمت بیت کوین BTC

خریداران با موفقیت از سطح 59600 دلار دفاع کردند اما نتوانستند قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (62650 دلار) برسانند. این شرایط نبرد شدید بین گاو ها و خرس ها را نشان می دهد.

نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

شیب میانگین متحرک نمایی 20 روزه و شاخص قدرت نسبی (RSI) در قلمرو منفی نشان دهنده مزیت برای فروشندگان است. اگر سطح 59600 دلار شکسته شود احتمال دارد بیت کوین پایین‌ترین سطح روزانه 56552 دلاری را از اول ماه می آزمایش کند. انتظار می‌رود این سطح خریداران را جذب کند، اما در صورت برتری خرس‌ها، قیمت ممکن است تا سطح فیبوناچی اصلاحی 61.8% در 54298 دلار کاهش یابد.

اگر گاوها بخواهند از روند نزولی جلوگیری کنند، باید قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه نگه دارند. اگر موفق شوند ممکن است قیمت تا 67250 دلار افزایش یابد. خریداران برای شروع یک رالی تا 73777 دلار باید بر این مانع غلبه کنند.

نمودار 4 ساعته BTC/USDT. منبع: TradingView

نمودار 4 ساعته BTC/USDT. منبع: TradingView

شاخص 20-EMA در نمودار 4 ساعته در حال صاف شدن است و RSI نزدیک به نقطه میانی است که نشان می دهد فشار فروش در حال کاهش است. حمایت اصلی در مسیر نزولی 59600 دلار است. اگر این سطح شکسته شود، ممکن است فروش افزایش یابد و قیمت به 56552 دلار ریزش کند.

اما اگر قیمت به بالاتر از میانگین متحرک ساده 50 برسد نشان می‌دهد که گاوها در تلاش برای بازگشت هستند. بیت کوین ممکن است به 63500 دلار و بعداً به 65500 دلار افزایش یابد. صعود به بالاتر از این مقاومت نشان می دهد که خرس ها ممکن است کنترل خود را از دست داده باشند.

تحلیل قیمت تون کوین Toncoin

تونک وین (TON) در تلاش بوده تا از مقاومت 7.23 دلار فراتر برود، اما خرس‌ها همچنان فعال هستند.

نمودار روزانه TON/USDT. منبع: TradingView

نمودار روزانه TON/USDT. منبع: TradingView

نکته مثبت جزئی به نفع گاوها این است که اجازه نداده اند قیمت به کمتر از 7.23 دلار سقوط کند. این امر احتمال صعود به بالای 7.23 دلار را افزایش می دهد. اگر این اتفاق بیفتد، تون کوین می تواند از مقاومت 7.67 دلار عبور کند.

حمایت اصلی در مسیر نزولی میانگین متحرک است. شکست و بسته شدن قیمت زیر این حمایت نشان می دهد که تون کوین ممکن است برای چند روز بین 4.72 تا 7.67 دلار تثبیت شود.

نمودار 4 ساعته تون کوین . منبع: TradingView

هر دو میانگین متحرک شیب صعودی دارند و RSI در نمودار 4 ساعته نزدیک به محدوده اشباع خرید است که نشان می دهد گاوها دست بالا را دارند. خریداران سعی خواهند کرد با بالا بردن قیمت به بالای 7.23 دلار موقعیت خود را تقویت کنند.

همچنین بخوانید : چه اتفاقی برای بیت کوین های گم شده رخ می دهد؟

برعکس، خرس‌ها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر 20-EMA برسانند. اگر موفق شوند نشان می دهد که به شدت از سطح مقاومت دفاع می کنند و ممکن است قیمت به 50-SMA سقوط کند.

تحلیل قیمت رندر Render

رندر (RNDR) در 5 می به بالاتر از میانگین متحرک شکسته شد و نشان داد که فاز اصلاحی ممکن است در حال پایان باشد.

نمودار روزانه RNDR/USDT. منبع: TradingView

نمودار روزانه RNDR/USDT. منبع: TradingView

فروشندگان تلاش می‌کنند تا روند بهبود را در نزدیکی مقاومت 12 دلار متوقف کنند، اما خریداران نیز با هر افت قیمت در حال خرید هستند. میانگین های متحرک یک تقاطع صعودی را تکمیل کرده اند و RSI در منطقه مثبت قرار دارد که نشان می دهد گاوها کنترل را در دست دارند.

اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد یا از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (9.59 دلار) بازگردد، احتمال رشد قیمت به بالای 12 دلار افزایش می‌یابد و ممکن است رندر به 13.83 دلار برسد. این پیش بینی خوش بینانه در کوتاه مدت در صورت کاهش قیمت و شکسته شدن به زیر میانگین متحرک باطل خواهد شد.

نمودار 4 ساعته RNDR/USDT. منبع: TradingView

نمودار 4 ساعته RNDR/USDT. منبع: TradingView

خرس ها سعی می کنند قیمت را به زیر 20-EMA برسانند. اگر موفق شوند، حرکت صعودی کوتاه مدت تضعیف می شود و ممکن است رندر به SMA 50 سقوط کند. این سطح می تواند خریداران را جذب کند، اما جهش بعدی ممکن است با فروش در 20-EMA مواجه شود. اگر قیمت از سطح 50-SMA عبور کند توقف بعدی احتمالا 9.50 دلار خواهد بود.

خریداران باید از 20-EMA دفاع کنند و قیمت را به بالاتر از مقاومت 12 دلاری برسانند.

تحلیل قیمت پپه PEPE

پپه در چند روز گذشته به طور پیوسته بهبود یافته که نشان دهنده خرید در سطوح پایین تر است.

نمودار روزانه PEPE/USDT. منبع: TradingView

نمودار روزانه PEPE/USDT. منبع: TradingView

قیمت یک الگوی سر و شانه معکوس تشکیل داده که با شکست و کلوز بالای 0.0000092 دلار تکمیل می شود. اگر خریداران قیمت را بالاتر از خط گردن حفظ کنند، پپه می تواند روند صعودی خود را از سر بگیرد. هدف الگوی صعودی 0.0000145 دلار است.

میانگین متحرک احتمالاً به عنوان یک تکیه گاه قوی در هنگام عقب نشینی عمل می کند. اگر قیمت از میانگین‌های متحرک افزایش یابد نشان می‌دهد که احساسات مثبتی در بازار وجود دارد و معامله‌گران در حال خرید با هر افت هستند. اگر حمایت 0.0000060 دلار شکسته شود روند در کوتاه مدت منفی خواهد شد.

نمودار 4 ساعته PEPE/USDT. منبع: TradingView

نمودار 4 ساعته PEPE/USDT. منبع: TradingView

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که گاوها به شدت از سطح میانگین متحرک دفاع می کنند. قیمت باید از مانع بالای 0.0000092 دلار عبور کند تا خریداران کنترل بازار را به دست آورند.

اگر قیمت به زیر میانگین متحرک کاهش یابد نشان می دهد که خرس ها به بازی بازگشته اند. در این صورت ممکن است قیمت به حمایت 0.0000076 دلار برسد که احتمالا شاهد خرید قوی توسط گاوها خواهیم بود.

تحلیل قیمت آرویو Arweave

آرویو (AR) به تدریج در چند روز گذشته صعود کرده است که نشان دهنده تقاضای قوی خریداران است.

نمودار روزانه AR/USDT. منبع: TradingView

نمودار روزانه AR/USDT. منبع: TradingView

شیب صعودی میانگین متحرک نمایی 20 روزه (36 دلار) و RSI بالای 61 نشان می دهد که گاوها کنترل را در دست دارند. آرویو می تواند به مقاومت 47.51 دلار برسد. اگر گاوها قیمت را به بالاتر از این مقاومت سوق دهند، احتمالاً قیمت به 52 دلار و سپس 68 دلار افزایش می یابد.

اگر قیمت از میانگین‌های متحرک به سمت پایین کاهش یابد این پیش بینی مثبت در کوتاه‌مدت باطل می‌شود و ممکن است قیمت را به 26.50 دلار برساند.

نمودار 4 ساعته آرویو. منبع: TradingView

نمودار 4 ساعته آرویو. منبع: TradingView

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که آرویو در صورت عقب نشینی در 50-SMA حمایت می شود. خریداران سعی خواهند کرد قیمت را به 45 دلار و بعداً به 47.51 دلار برسانند. انتظار می رود فروشندگان با قدرت از این منطقه دفاع کنند زیرا اگر شکست بخورند، حرکت صعودی می تواند ادامه یابد.

سطح 50-SMA حمایت کلیدی خواهد بود که اگر قیمت از این سطح کاهش یابد، ممکن است به 36 دلار و تا 34 دلار سقوط کند. امکان دارد قیمت از این منطقه احیا شود، اما احتمالاً با فروش در 20-EMA مواجه خواهد شد.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید