/ تحلیل روزانه ارزهای دیجیتال / پیش بینی قیمت بیت کوین: بازگشت به 27000 دلار (17 خرداد 1402)

زمان مطالعه : 3 دقیقه

پیش بینی قیمت بیت کوین: بازگشت به 27000 دلار (17 خرداد 1402)

این شکایت باعث ایجاد ابهام در بازار ارزهای دیجیتال شده و بر دارایی های دیجیتال مختلف تأثیر گذاشته است. با این حال، بیت کوین دوباره شتاب گرفته و خریداران را جذب کرده که منجر به حرکت صعودی آن شده است.

پیش بینی قیمت بیت کوین: بازگشت به 27000 دلار (17 خرداد 1402)

بیت کوین BTC، ارز دیجیتال پیشرو، پس از مواجهه با کاهش قابل توجه ناشی از شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا علیه بایننس، افزایش قیمت را تجربه کرد و به 27000 دلار بازگشت.

این شکایت باعث ایجاد ابهام در بازار ارزهای دیجیتال شده و بر دارایی های دیجیتال مختلف تأثیر گذاشته است. با این حال، بیت کوین دوباره شتاب گرفته و خریداران را جذب کرده که منجر به حرکت صعودی آن شده است.

در این پیش‌بینی قیمت، عوامل مؤثر بر بهبود قیمت بیت‌کوین و چشم‌انداز بالقوه آینده این ارز دیجیتال را بررسی می‌کنیم.

در این رابطه بخوانید‌ : ربات معاملاتی تلگرام چیست؟

چالش های تسلط دلار: یوان چین، یورو و ارزهای دیجیتال

در گزارشی که هفته گذشته منتشر شد، ویکرام رای، اقتصاددان ارشد شرکت خدمات مالی TD، روند جهانی دلارزدایی را بررسی کرد و به ارزهایی اشاره کرد که به طور بالقوه می‌توانند سلطه دلار آمریکا را به چالش بکشند.

وی از ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC)، یورو و یوان چین به عنوان رقبای مهم یاد کرد.

رای توضیح داد که بسیاری از کشورها فعالانه به دنبال جایگزین هایی برای کاهش اتکای خود به دلار آمریکا برای تجارت بین المللی و تراکنش های بانکی فرامرزی هستند.

وی با اشاره به ارز مشترک برنامه ریزی شده BRICS که انتظار می رود در اجلاس سران گروه اقتصادی مورد بحث قرار گیرد، تاکید کرد که “تلاش های فزاینده دیگری نیز برای از بین بردن سلطه دلار وجود دارد.”

با این حال، او نسبت به احتمال یک اتحادیه ارزی تمام عیار بین چنین اقتصادهای متنوعی ابراز تردید کرد، اما اشاره کرد که این اعلامیه نشان دهنده تعهد به انجام تجارت و تامین مالی بدون اتکا به دلار آمریکا است.

رای همچنین بر تهدید بالقوه برای تسلط دلار آمریکا ناشی از پذیرش ارزهای دیجیتال، به ویژه ارزهای صادر شده توسط بانک های مرکزی تاکید کرد.

وی افزود اگر ارزهای دیجیتال جایگزین به طور گسترده مورد استفاده قرار گیرند، می توانند موقعیت دلار را به عنوان ابزار پرداخت تضعیف کنند.

علاوه بر این، رای اضافه کرد که پلتفرم‌های دیجیتال مانند ارزهای دیجیتال و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی می‌توانند در آینده جایگزین ارزهای سنتی شوند.

او به ظهور بالقوه ارزهای منطقه ای در یک یا دو دهه آینده اشاره کرد، به طوری که دلار نقش فعلی خود را به یورو، یوان، ارزهای دیجیتال بانک مرکزی آینده، و سایر ارزهای دیجیتالی که هنوز وجود ندارند می سپارد.

SEC به دنبال تایید دادگاه برای مسدود کردن دارایی های بایننس ایالات متحده به دلیل نگرانی های امنیتی است

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) با ارائه یک درخواست اضطراری در روز سه شنبه اقدام قاطعانه ای انجام داده است.

این طرح به دنبال مسدود کردن فوری دارایی‌های تحت کنترل BAM Management Holdings US و BAM Trading Services است. نهادهای اصلی Binance US، شرکت تابعه صرافی معروف ارزهای دیجیتال Binance در ایالات متحده.

همچنین بخوانید : چرخه بازار چیست؟ و چه عواملی بر آن تاثیر گذارند؟

کمیسیون بورس و اوراق بهادار از دادگاه می خواهد که قرار منع موقت صادر کند. علاوه بر این، این دستور صراحتاً بایننس را از هرگونه اقدامی که منجر به حذف، تغییر یا پنهان کردن اسناد ضروری می‌شود، منع می‌کند.

کمیسیون بورس بایننس را به ارائه اوراق بهادار ثبت نشده و اجازه به آمریکایی ها برای استفاده از پلت فرم بین المللی آن متهم کرده است.

این خبر موجب نگرانی سرمایه گذاران شده است با این حال، ژائو اطمینان داد که این تأثیر محدود به Binance US است و روی Binance.com یا سایر صندوق‌ها تأثیری ندارد.

پس از این شفاف سازی قیمت بیت کوین دوباره صعود کرد.

پیش بینی قیمت بیت کوین

از نظر تکنیکال، بیت کوین در حال حاضر در حدود 26900 دلار معامله می شود و از سطح 25400 دلار رشد داشته است.

در حال حاضر، بیت کوین با مقاومت در حدود 27350 دلار مواجه شده است و شکل گیری یک کندل نزولی در این سطح نشان می دهد که فشار فروش ممکن است در حال افزایش باشد و به طور بالقوه به فروشندگان در بازار برتری بدهد.

نمودار قیمت بیت کوین - منبع:  Tradingview

نمودار قیمت بیت کوین – منبع:  Tradingview

سایر شاخص های تکنیکال و میانگین های متحرک قلمرو صعودی را حفظ می کنند و نشان می دهد که فشار خرید همچنان ممکن است غالب باشد.

با این حال، برای اینکه بیت کوین حرکت صعودی خود را حفظ کند، باید از سطح 27350 دلار عبور کند.

بنابراین، نظارت بر عملکرد قیمت در سطح 27350 دلار بسیار مهم است، زیرا احتمالاً امروز به عنوان نقطه محوری برای معامله گران عمل می کند.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

برای خرید و فروش دای به مارکت نیپوتو مراجعه کنید


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین