/ تحلیل روزانه ارزهای دیجیتال / ریزش قیمت بیت کوین به ۲۲۰۰۰ دلار؛ سطح بعدی کجاست؟ (14 اسفند 1401)

زمان مطالعه : 3 دقیقه

ریزش قیمت بیت کوین به ۲۲۰۰۰ دلار؛ سطح بعدی کجاست؟ (14 اسفند 1401)

افت اخیر در بازار کریپتو را می‌توان به انتشار آمار تولیدی ایالات متحده و نگرانی‌های مربوط به دسترسی به خدمات بانکی برای شرکت‌های کریپتو در ایالات متحده نسبت داد.

ریزش قیمت بیت کوین به ۲۲۰۰۰ دلار؛ سطح بعدی کجاست؟ (14 اسفند 1401)

قیمت بیت کوین در روزهای اخیر به دلیل عدم قطعیت پیرامون تتر، بزرگترین استیبل کوین جهان، نوسانات زیادی داشته است. تتر با مشکلات حقوقی روبرو بوده که منجر به ترس، عدم اطمینان و شک در بازار ارزهای دیجیتال و همچنین کاهش بیت کوین به سطح 22000 دلاری شده است.

در همین حین، چندین ارز دیجیتال معروف از جمله لایت کوین (LTC) و دوج کوین (DOGE) نیز کاهش قیمت جزئی داشته اند.

افت اخیر در بازار کریپتو را می‌توان به انتشار آمار تولیدی ایالات متحده و نگرانی‌های مربوط به دسترسی به خدمات بانکی برای شرکت‌های کریپتو در ایالات متحده نسبت داد.

در این مطلب به بررسی وضعیت فعلی بازار ارزهای دیجیتال و پیش بینی قیمت بیت کوین برای روزهای آینده می پردازیم.

عدم قطعیت سیلورگیت، تضعیف بازار رمزارز

پس از بسته شدن بازار در روز چهارشنبه، سیلورگیت گزارشی را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) ارائه کرد و از تأخیر در ارائه گزارش سالانه خود به دلیل ارزیابی تأثیر چندین رویداد بر عملکرد خود خبر داد.

در نتیجه، ارزش ارزهای دیجیتال، از جمله بیت کوین، به شدت کاهش یافت و سیگنال های متفاوتی از خود نشان داد. شایان ذکر است که رویداد Silvergate تأثیر قابل توجهی بر قیمت ارزهای دیجیتال داشته است.

شایان ذکر است که سیلورگیت کپیتال (SI) چهارشنبه شب اعلام کرد که ارائه گزارش سالانه خود را به دلیل ضررهای ناشی از سقوط FTX در نوامبر و چندین بررسی قانونی به تاخیر می اندازد.

در نتیجه، این خبر تأثیر مخربی بر احساسات بازار داشت و باعث شد سرمایه‌گذاران و معامله‌گران اعتماد خود را به ثبات و امنیت صنعت کریپتو از دست بدهند که می‌تواند منجر به فروش گسترده در بازار شود.

علاوه بر این، واکنش‌های متقابلی که Silvergate Capital با آن مواجه شد، منجر به افزایش نظارت‌های قانونی بر صنعت ارزهای دیجیتال شده است و مقامات را برای صدور مجوز کسب‌وکارهای مرتبط با کریپتو مرددتر کرده است. این موضوع به طور بالقوه می تواند رشد و گسترش صنعت را محدود کند.

ریسک گریزی در بازار بیت کوین

بازار جهانی ارزهای دیجیتال به دلیل طیف وسیعی از عوامل در آستانه پایان هفته با روند نزولی مواجه است. با انتشار داده های اقتصادی ایالات متحده احتمال دارد فدرال رزرو اقدامات تهاجمی تری را برای مبارزه با تورم پایدار از طریق افزایش نرخ بهره انجام دهد.

سرمایه گذاران و معامله گران به دقت شاخص های اقتصادی را رصد می کنند تا برای افزایش احتمالی نرخ ها و تورم آماده شوند. با عملکرد خوب اقتصاد و فشارهای تورمی، این احتمال وجود دارد که فدرال رزرو نرخ بهره را به سطحی بالاتر از حد انتظار در اواخر سال گذشته افزایش دهد.

قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین (BTC) در حال حاضر 22357 دلار و حجم معاملات 24 ساعته آن 18.5 میلیارد دلار است که در 24 ساعت گذشته 0.25 درصد کاهش یافته است. به همین ترتیب، اتریوم با حجم معاملات 24 ساعته 6.7 میلیارد دلار با قیمت 1570 دلار معامله می شود و در 24 ساعت گذشته 0.15 درصد کاهش داشته است.

بر اساس تحلیل تکنیکال، جفت BTC/USD ممکن است الگوی مثلث متقارن را در سطح 23250 دلار بشکند. در چنین سناریویی، قیمت بیت کوین ممکن است در معرض افت به حمایت 22046 دلار قرار گیرد. ریزش قیمت به پایین تر از این منطقه حمایت ممکن است منجر به افت بیت کوین به 21450 دلار شود.

نمودار قیمت بیت کوین - منبع:  Tradingview

نمودار قیمت بیت کوین – منبع:  Tradingview

علاوه بر این، وجود یک کندل نزولی نشان دهنده یک سوگیری فروش قوی است. با این حال، اگر کندل ها بالاتر از این سطح بسته شوند، ممکن است یک جهش صعودی رخ دهد که 22,800 دلار یا بالاتر را هدف قرار داده و به سمت سطح 23,750 دلاری می برد.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

برای خرید و فروش آوه به مارکت نیپوتو مراجعه کنید.


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)