/ اخبار بیت کوین / 100 سال پیش ، هنری فورد پیشنهاد "ارز مبتنی بر انرژی" جایگزین طلا و مشابه بیت کوین را مطرح کرده بود

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

100 سال پیش ، هنری فورد پیشنهاد "ارز مبتنی بر انرژی" جایگزین طلا و مشابه بیت کوین را مطرح کرده بود

100 سال پیش ، هنری فورد پیشنهاد “ارز مبتنی بر انرژی” جایگزین طلا و مشابه بیت کوین را مطرح کرده بود

به نظر می رسد ساختار بیت کوین (Bitcoin) با تعریف هنری فورد مخترع و نظریه پرداز امریکایی از ارزی با پشتوانه انرژی مطابقت دارد.

 

در سال 1921 ، هنری فورد ، بنیانگذار شرکت خودروسازی فورد ، پیشنهاد ایجاد یک “ارز مبتنی بر انرژی” را مطرح کرد که می تواند پایه و اساس یک نظام پولی جدید باشد و شباهت های قابل توجهی با سیستم نقدینگی همتا به همتا دارد که در وایت پیپر بیت کوین (Bitcoin) که در سال 2008 توسط ساتوشی ناکاموتو منتشر شد ذکر شده است.

در این رابطه بخوانید‌ : معامله مارجین چیست؟(margin trading)

صفحه اول روزنامه نیویورک تریبون یکشنبه 4 دسامبر 1921. منبع:  Library of Congress

در 4 دسامبر 1921 ، نیویورک تریبون مقاله ای را منتشر کرد و به پیشنهاد فورد در مورد جایگزینی طلا با ارز مبتنی بر انرژی اشاره کرد که به عقیده وی می تواند تسلط صنعت بانکی بر ثروت جهانی را از بین ببرد و به جنگ پایان دهد. او قصد داشت این کار را با ساختن “بزرگترین نیروگاه جهان” و ایجاد یک سیستم ارزی جدید انجام دهد.

 

فورد ، که شرکت خودروسازی فورد را در سال 1903 تأسیس کرد ، به این روزنامه گفت:”در سیستم ارزی مبتنی بر انرژی ، مقدار انرژی اعمال شده در یک ساعت معادل یک دلار است. این فقط یکی از محاسبات متفاوت از مواردی است که گروه بانکداری بین المللی برای ما تعیین کرده است و ما آنقدر به این شرایط عادت کرده ایم که فکر می کنیم هیچ استاندارد مطلوب دیگری وجود ندارد. ”

 

اگرچه فورد هرگز نتوانست پیشنهاد خود را اجرا کند ، اما ظاهراً یک قرن بعد بیت کوین (Bitcoin) این استاندارد را اجرا کرد. از سال 2009 ، بیش از 18.8 میلیون بیت کوین (BTC) از طریق ماینینگ تولید شده است و طی این فرآیند از طریق کامپیوتر محاسبات ریاضی پیچیده ای را حل می کند. صنعت ماینینگ مبتنی بر اثبات کار انتقادات شدیدی را به همراه داشته و برخی معتقدند تاثیر مخربی بر محیط زیست وارد کرده است.

 

فورد در خصوص رابطه بین طلا و جنگ گفت :”رابطه اصلی طلا با جنگ این است که می توان آن را کنترل کرد. کنترل را از بین ببر و جنگ را متوقف کن. ”

برخی از قدیمی ترین حامیان بیت کوین (Bitcoin) بر این باورند که ساختار این ارز دیجیتال می تواند با کاهش کنترل دولت از طریق تورم ، جنگ را از بین ببرد. در حالی که استاندارد طلا باعث افزایش تورم می شود. طبق گفته های فورد بانکداران بین المللی بخش عمده ای از شمش را کنترل می کردند. این فرآیند کنترل و انباشت کالاهای گرانبها به افراد برجسته حوزه مالی اجازه داد تا بازار فعال پول را ایجاد کنند که در زمان جنگ رونق داشت.

 

همچنین بخوانید : شرکت خودمختار غیرمتمرکز چیست (DAC)؟ و چگونه کار میکند؟

ریچارد نیکسون ، رئیس جمهور ایالات متحده ، استاندارد طلا را در سال 1971 رها کرد و اعلام کرد دولتش به طور موقت قابلیت تبدیل دلار و شمش را متوقف می کند. با این حال ، در واقع ، سیستم استاندارد طلا توسط دولت بریتانیا در سال 1931 حذف شد و ایالات متحده دو سال پس از آن برای حذف آن اقدام کرد.

 

مقاله نیویورک تریبون روز شنبه در صفحه r/CryptoCurrency در ردیت منتشر شد و با استقبال قابل توجهی روبرو شد. در حالی که ساتوشی ناکاموتو هرگز در پست های انجمن آنلاین از هنری فورد نام نبرد ، برخی از کاربران ردیت اظهار داشتند ممکن است خالق بیت کوین (Bitcoin) از فورد الهام گرفته باشد.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید