/ اخبار اکسچنج ها / یک میلیون دلار بیت کوین (Bitcoin) که از آدرس های مرتبط با حملات باج افزار به دست آمده در بایننس (Binance) نقد شده است

زمان مطالعه : 5 دقیقه

یک میلیون دلار بیت کوین (Bitcoin) که از آدرس های مرتبط با حملات باج افزار به دست آمده در بایننس (Binance) نقد شده است

یک میلیون دلار بیت کوین (Bitcoin) که از آدرس های مرتبط با حملات باج افزار به دست آمده در بایننس (Binance) نقد شده است

تیم امنیتی بایننس (Binance) اعلام کرد که سیستم ها و تکنیک های امنیتی این اکسچنج به طور مداوم در حال تکامل هستند تا ضمن شناسایی فعالیت های نادرست ، فعالیت های مخرب را نیز شناسایی کنند.

 

محققان شواهدی را کشف کردند مبنی بر اینکه بیش از یک میلیون دلار بیت کوین (BTC) از آدرس های مرتبط با حملات باج افزار (Ryuk) به یک کیف پول در بایننس منتقل شده اند.

 

براساس گزارشی که نشریه فوربز در 23 آگوست منتشر کرده است ، محققان شواهدی از 63 تراکنش را به دست آوردند که 5.7 میلیون دلار از بیش از 61 میلیون دلار تخمین زده شده توسط اف بی آی را با استفاده از باج افزار (Ryuk) به سرقت برده اند.

 

از 5.7 میلیون دلار ، 1.064.865 دلار بیت کوین (Bitcoin) از چندین آدرس کیف پول قبل از اینکه به بایننس منتقل شده و نقد شوند ، به چندین کیف پول غیر مرتبط منتقل شدند.

 

کیف پول بایننس تا اواخر این ماه مورد استفاده قرار گرفته است ، اگرچه آخرین تراکنش ، که در تاریخ 22 آگوست انجام شد ، درست یک روز قبل از انتشار مقاله فوربز ، کیف پول را کاملاً خالی کرد.

 

4.7 میلیون دلار بیت کوین (Bitcoin) باقی مانده توسط محققان ردیابی شده است که در حال حاضر هنوز در تعدادی از آدرس های خارج از اکسچنج نگهداری می شوند.

 

کوین تلگراف در مورد این حادثه با تیم امنیتی بایننس گفتگو کرد و مشخص شد که تراکنش های ذکر شده در مقاله فوربز بیش از 18 ماه پیش انجام شده است و حساب های مربوطه در آن زمان پیگیری و بررسی شده اند.

 

علاوه بر این ، ماهیت تعویض‌پذیر (Fungible) کریپتوکارنسی ها تشخیص این که یک توکن خاص از منبع کلاهبردارانه یا قانونی حاصل شده است را غیرممکن می سازد :

 

“بایننس دارای طیف گسترده ای از مشتریانی است که بر روی پلتفرم آن فعالیت می کنند. برخی از مشتریان چنین وجوهی را از طریق معاملات ساده همتا به همتا و برخی دیگر از طریق خدمات شرکتی که از پلتفرم ما برای نقدینگی بهره می گیرند دریافت می کنند .”

 

بایننس دارای چندین سیستم امنیتی است که از تکنیک های مختلفی برای شناسایی فعالیت های مخرب استفاده می کند. “این سیستم در حال توسعه مداوم است تا حداکثر نظارت بر چنین فعالیت هایی انجام شود و ریسک را به حداقل برساند.”

 

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد ، بایننس اخیراً همکاری اش با نهادهای قانونی در اوکراین را آغاز کرده است تا به دستگیری یک باند از مجرمان سایبری که سعی در پولشویی 42 میلیون دلار از طریق این اکسچنج دارند ، کمک کند.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)