/ اخبار بیت کوین / یکی از مفسرین بازار معتقد است عرضه محدود بیت کوین (Bitcoin) در واقع موضوع مهمی نیست

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

یکی از مفسرین بازار معتقد است عرضه محدود بیت کوین (Bitcoin) در واقع موضوع مهمی نیست

یکی از مفسرین بازار معتقد است عرضه محدود بیت کوین (Bitcoin) در واقع موضوع مهمی نیست

بیت کوین (BTC) در سال 2020 و در بحبوحه مشکلات اقتصادی ایالات متحده موفق به جذب تعدادی از شرکت های اصلی جریان مالی شده است. اما برخی از کارشناسان بازار ، مانند دنیس گارتمن (Dennis Gartman) ، هنوز در خصوص این دارایی دیجیتال تردید دارند.

 

وی در مصاحبه روز سه شنبه با بلومبرگ گفت طلا و بیت کوین (Bitcoin) در واقع برابر نیستند. وی گفت: “طلا طی هزاران سال وجود داشته است ، بیت کوین (Bitcoin) فقط 20 سال است که وجود دارد.” گارتمن به مدت 30 سال تفسیرهای مالی خود به نام (Gartman Letter) را منتشر داده است.

 

هر چند در واقع از زمان عرضه بیت کوین 20 سال نگذشته است. ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto) ، خالق ناشناس این دارایی ، وایت پیپر بیت کوین (Bitcoin) را در سال 2008 منتشر کرد و این دارایی رسماً در سال 2009 راه اندازی شد.

 

گارتمن گفت: “بیت کوین (Bitcoin) طلای نسل جوان است. من این موضوع را می دانم ، اما تا زمانی که بتوانم آن را با 10،000 ، 15،000 و 20،000 دلار بخرم نسبت به آن تردید دارم و عرصه را برای افرادی که از من عاقل تر ، باهوش تر و با شهامت تر هستند ، ترک می کنم.”

 

مانند افراد بسیاری که پیش از او پیش بینی کرده اند ، گارتمن نیز معتقد است که قیمت بیت کوین (Bitcoin) سرانجام کاهش خواهد یافت. “من می ترسم که در آینده ای نه چندان دور ، مقامات مالی و بانک های مرکزی در سراسر جهان برای حفظ تسلط خود در سیاست های پولی اقدام کنند و قیمت بیت کوین (Bitcoin) به صفر برسد ، اما آیا می تواند قبل از آن به 100،000 دلار برسد؟ وضعیت فعلی بازار اکنون به نظر من کاملا غیر منطقی است. ”

گارتمن هیچ موضع انتقادی نسبت به فعالان بازار بیت کوین (Bitcoin) نشان نداد ، فقط توضیح داد که طلا را به این کوین دیجیتال ترجیح می دهد. وی همچنین به عرضه محدود بیت کوین (Bitcoin) و استدلال های مربوط به افزایش قیمت دارایی اشاره کرد : “اکنون ، 7000 کریپتوکارنسی مختلف وجود دارد. مقدار نامحدودی از ارزهای محدود وجود دارد ، بنابراین من فکر می کنم که سرانجام سرگرمی ، لذت و اشتیاق نسبت به بیت کوین (Bitcoin) و ارزهای دیجیتال دیگر به پایان خواهد رسید.”

برخلاف اظهارات گارتمن ، در سال 2020 شاهد افزایش تعداد سرمایه گذاران نهادی سنتی بوده ایم که به خرید بیت کوین (Bitcoin) و سرمایه گذاری در این حوزه روی آورده اند.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین