/ اخبار ارز دیجیتال / کسپرسکی بدافزارهای کریپتو را در زمره مخرب ترین بدافزارها در آفریقا قرار می دهد

زمان مطالعه : 5 دقیقه

کسپرسکی بدافزارهای کریپتو را در زمره مخرب ترین بدافزارها در آفریقا قرار می دهد

کسپرسکی بدافزارهای کریپتو را در زمره مخرب ترین بدافزارها در آفریقا قرار می دهد

شرکت امنیت سایبری روسی کسپرسکی (Kaspersky) بیش از 1500 مورد کلاهبرداری را شناسایی کرده است که سرمایه گذاران و ماینرهای کریپتو را در نیمه اول سال 2021 هدف قرار داده اند.

 

تحقیقات کسپرسکی نشان می دهد که 0.60 درصد کاربر از کشورهای آفریقای جنوبی پیش از این هدف بدافزارهای ماینینگ ارز دیجیتال قرار گرفته اند. این گزارش همچنین نشان می دهد متداول ترین روش فریب کاربران شامل تبلیغات دروغین با ادعای فروش تجهیزات ماینینگ و وب سایت های جعلی است.

 

داده های کسپرسکی نشان می دهد 0.85 درصد این سرمایه گذاران کریپتو از کنیا و 0.71 درصد از نیجریه هدف بدافزارهای کریپتو بوده اند ، در حالی که سرمایه گذاران اتیوپی (3.68 درصد) و رواندا (3.22 درصد) بیشترین تعداد تهدید را در این زمینه داشته اند. مدیر فروش کسپرسکی هشدار داد درصدهای پایین به این معنی نیست که این تهدید جزئی است:

 

“بدافزار ماینینگ کریپتو به عنوان یکی از 3 گروه اصلی بدافزارهای رایج در آفریقای جنوبی ، کنیا و نیجریه شناخته شده است که به اعتقاد ما تایید می کند که با پیشرفت روز افزون ارزهای دیجیتال ، احتمالاً کاربران بیشتری هدف قرار خواهند گرفت.”

 

این پلتفرم های کلاهبرداری از کاربران می خواهد به بهانه پرداخت پیشرفته یا تأیید اعتبار ، پیش پرداختی را ارائه کنند ، پس از آن دیگر پاسخ کاربران را نمی دهند. مجرمان سایبری همچنین از پلتفرم های فیشینگ برای دسترسی به کلیدهای خصوصی کیف پول کریپتوی کاربران استفاده می کنند. مدیر توسعه روش های فیلتر محتوا در کسپرسکی گفت کسانی که می خواهند سرمایه گذاری یا ماینینگ ارز دیجیتال انجام دهند و حتی هولدرهای کریپتو نیز می توانند هدف این کلاهبرداران قرار گیرند.

 

در ژوئن 2021 ، گروه فین تک آفریقای جنوبی (IFWG) نقشه راهی برای تعریف چارچوب قانونگذاری برای مدیریت دارایی های دیجیتال ایجاد کرد.

 

این گروه همچنین به ریسک و نوسانات سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال اشاره کرد و 25 توصیه برای مبارزه با پولشویی ، تامین مالی تروریسم و دستکاری بازار به اشتراک گذاشت.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)