/ اخبار بیت کوین / پیش بینی قیمت؛ بیت کوین می تواند 18 درصد دیگر افت کرده و به زیر 40 هزار دلار برسد

1 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

پیش بینی قیمت؛ بیت کوین می تواند 18 درصد دیگر افت کرده و به زیر 40 هزار دلار برسد

پیش بینی قیمت؛ بیت کوین می تواند 18 درصد دیگر افت کرده و به زیر 40 هزار دلار برسد

بیت کوین (BTC) در حال حاضر 30 درصد پایینتر از سقف تاریخی 10 نوامبر خود در 69.000 دلار معامله می شود. قیمت دستخوش یک سری اصلاحات قابل توجه شده و چندین سطح حیاتی را از دست داده است. اگر قیمت بیت کوین دو اصلاح مانند آنچه در یک ماه گذشته رخ داده را تجربه کند، قیمت این ارز دیجیتال می تواند حتی بیشتر از این کاهش یابد.

اصلاح قیمت بیت کوین در حالی که فروشندگان کف 21 سپتامبر را هدف قرار می دهند اتفاق می افتد

جفت ارز بیت کوین به دلار (BTC/USD) همچنان در محدوده یک کانال نزولی با قیمت 48.767 دلار معامله می‌ شود و فروشندگان بر خنثی کردن سودهای آخر هفته متمرکز شده‌ اند.

چشم انداز تکنیکالی طبق نمودار روزانه به احتمال اصلاح عمیق تری در صورتی که این ارز دیجیتال پیشرو نتواند از کانال موازی نزولی خارج شود، اشاره دارد. بنابراین، اگر قیمت بیت کوین اصلاحات شدیدی را بین 15 و 16 نوامبر، 26 نوامبر، بین 3 و 4 دسامبر و اخیرا در 09 دسامبر تجربه کند، ممکن است به سطوح زیر 40.000 دلار سقوط کند.

این امر در صورتی امکان پذیر خواهد بود که بیت کوین زیر مرز 47.685 دلار بسته شود که مرز میانی کانال نزولی است. اگر این اتفاق بیفتد ، قیمت ممکن است کاهش یابد و به مرز پایین کانال در 43.710 دلار برخورد کند.

با این حال، بیت کوین ممکن است در میانگین متحرک 200 روزه در 46.790 دلار حمایت شود.

اما فشار فروش بسیار زیاد احتمالا بر حمایت میانگین متحرک ساده 200 روزه و در خط پایینی کانال غلبه می کند و ممکن است باعث اصلاح عمیق‌ تری در قیمت بیت کوین شود و قیمت را تا کف 21 سپتامبر در 39984 دلار کاهش دهد. اگر این اتفاق ییفتد ، بیت کوین می تواند تا 18 درصد از قیمت فعلی کاهش یابد.

نمودار روزانه جفت ارز بیت کوین به دلار

قیمت بیت کوین در حال حاضر زیر سطوح حیاتی مانند سطوح روانی 60 هزار و 50 هزار دلار و همچنین میانگین متحرک ساده 100 و 50 روزه در 54572 دلار و 58194 دلار معامله می شود، و این نشان می دهد که خریداران بیت کوین در رقابت سختی هستند و احتمال ریزش قیمت آن وجود دارد.

علاوه بر این، میانگین‌ های متحرک با شیب پایین و موقعیت شاخص واگرایی میانگین متحرک (MACD) زیر خط صفر و در ناحیه منفی، احتمال ریزش بیت‌ کوین را تشدید می‌ کند.

در روند صعودی، قیمت بیت کوین به حمایت بازار نیاز دارد تا این چشم انداز نزولی را باطل کند. با توجه به اینکه پذیرندگان بیت کوین مانند مایکرواستراتژی (MicroStrategy) به ذخایر بیت کوین خود اضافه می کنند و معامله گران اهرمی خوشبین  باقی می مانند، بنابراین این افت ممکن است نشان دهنده یک بازگشت احتمالی قیمت باشد.

برای اینکه این اتفاق بیفتد، بیت کوین باید با بسته شدن بالای مرز 51659 دلار، از کانال موازی نزولی خود خارج شود.

اگر این اتفاق بیفتد، بیت کوین سطح حیاتی 50.000 دلار را با گزینه بعدی 60 هزار دلار و پس از آن صعود به سقف های تاریخی جدید، که طبق برخی تحلیل ها ممکن است در اوایل سال 2022 مشاهده شود، پس خواهد گرفت.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

 


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین