/ اخبار بیت کوین / پیتر شیف (Peter Schiff) منتقد بیت کوین (Bitcoin) می گوید دلار به "سقوط" نزدیک می شود

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

پیتر شیف (Peter Schiff) منتقد بیت کوین (Bitcoin) می گوید دلار به "سقوط" نزدیک می شود

پیتر شیف (Peter Schiff) منتقد بیت کوین (Bitcoin) می گوید دلار به “سقوط” نزدیک می شود

قیمت طلا به اوج جدیدی رسیده و همان عواملی که موجب صعود طلا شده اند می توانند موجب افزایش قیمت بیت کوین (Bitcoin) شوند.

 

امروز قیمت طلا به رکورد جدید 2،008 دلار رسید و این دارایی اکنون در مرحله کشف قیمت است.

 

به نظر می رسد این فلز گرانبها به دلیل پایین آمدن ارزش دلار آمریکا در حال افزایش است و این موضوع همچنین می تواند بر روند بیت کوین (BTC) در میان مدت به دلیل همبستگی بین این دو دارایی تاثیر مثبتی بگذارد.

حرکات قیمت بیت کوین و طلا. منبع:  Skew.com

 

در معاملات ، اصطلاح کشف قیمت به زمانی گفته می شود که قیمت دارایی بالاتر از اوج قبلی خود قرار بگیرد. با توجه به اینکه طلا اکنون به دنبال ثبت اوج جدیدی است و سرعت حرکت آن همچنان پابرجاست ، معامله گران انتظار دارند تا زمان عبور از سطح مقاومت ، صعود این دارایی ادامه یابد.

 

ضعف دلار به نفع طلا و احتمالاً بیت کوین (Bitcoin) است

به گفته پیتر شیف ، رئیس شیفگلد (SchiffGold) و حامی برجسته طلا ، كاهش ارزش دلار ، طلا را به سمت بالا سوق داده است. شیف گفت:

 

قیمت طلا اکنون برای اولین بار بالاتر از 2،000 دلار در هر اونس است. در حال حاضر ، اهمیت رکورد کاهش ارزش دلار در میان اکثر سرمایه گذاران از بین رفته است. اما هرچه این سقوط مانند دومینو گسترش یابد ، شدت مسئله آشکارتر خواهد شد. ”

 

در ماه های اخیر ، ارزش دلار ایالات متحده در مقایسه با سایر ارزهای ذخیره برتر به شدت کاهش یافته است. در نتیجه ، این امر موجب صعود دارایی های جایگزین و امن ، از جمله طلا شده است.

نمودار قیمت ماهانه طلا. منبع:  TradingView.com

 

طبق گزارش کوین تلگراف ، کارشناسان بر این باورند که تضعیف دلار همچنین می تواند روند قیمت بیت کوین (Bitcoin) را تقویت کند. جی هائو (Jay Hao) مدیر عامل اکسچنج اوککس (OKEx) ، اسکات ملکر (Scott Melker) معامله گر مشهور و مارک ویلکاکس (Mark Wilcox) محقق برجسته اظهار داشتند که افت دلار به نفع بیت کوین (Bitcoin) است.

 

ملکر با اشاره به همبستگی معکوس بین دلار آمریکا و بیت کوین (Bitcoin) ، گفت:

 

“بیت کوین (Bitcoin) خط آبی و دلار خط خاکستری است. همبستگی معکوس را مشاهده می کنید؟ ”

همبستگی معکوس دلار و بیت کوین. منبع:  TradingView

 

شیف تأکید کرد که با روند نزولی دلار و هیجانات سرمایه گذاران در این خصوص ، طلا به روند صعودی خود ادامه خواهد داد. وی افزود:

 

“به نظر می رسد هیچ کسی نگران کاهش ارزش دلار نیست. این موضوع تا زمانی که روند نزولی به سقوط تبدیل شود ، که فکر نمی کنم تا زمان شکستن سطح 80 در شاخص دلار آغاز شود ادامه خواهد یافت. این سطح سقوط می تواند تا پایان سال ، احتمالا تا روز انتخابات اتفاق بیفتد. ”

 

عوامل مشابهی نیز احساسات سرمایه گذاران در مورد طلا و بیت کوین (Bitcoin) را تقویت می کنند. در کوتاه مدت ، به دلیل افزایش موارد ابتلا به ویروس و عدم اطمینان سرمایه گذاران ، تحلیلگران روند سقوط شدیدی را برای دلار پیش بینی می کنند.

 

تلاقی همبستگی اخیر بیت کوین (Bitcoin) و طلا و سقوط دلار می تواند در سال 2021 به نفع بیت کوین (BTC) باشد.

 

آیا بیت کوین (Bitcoin) واقعا طلای دیجیتال است؟

محققان (Cryptowat.ch) ، اخیراً توضیح دادند كه طلا با بسیاری از ویژگی های ارائه شده توسط بیت کوین (Bitcoin) ، به جز ویژگی های منحصر به فردی مانند قابلیت انتقال آن ، مطابقت دارد . محققان در این باره گفتند:

 

“از نظر ویژگی های پولی ، طلا با بیت کوین (Bitcoin) در دسته قابلیت های تعویض‌ پذیری (Fungibility) و روند جعل پرهزینه مطابقت دارد.”

شباهت های بیت کوین و طلا. منبع: وبلاگ Cryptowat.ch

 

از زمانی که قیمت بیت کوین (Bitcoin) در سال 2017 به اوج خود رسید ، چشم انداز این دارایی دیجیتال به عنوان یک دارایی ذخیره ارزش همچنان در حال بهبود است.

 

با دستیابی طلا به اوج جدید ، بیت کوین (Bitcoin) شاهد علاقه بیشتری از سوی موسسات بوده و پیوسته با روند طلا همراه بوده است.

 

اینها همه عواملی هستند که به ویژه با توجه به افزایش 24 درصدی بیت کوین (BTC) در ماه گذشته ، می توانند بر قیمت بیت کوین (BTC) در میان مدت تأثیر بگذارند.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)