/ عمومی / پروشرز درخواست خود را برای راه اندازی یک صندوق ETF مبتنی بر متاورس در SEC ثبت کرد

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

پروشرز درخواست خود را برای راه اندازی یک صندوق ETF مبتنی بر متاورس در SEC ثبت کرد

پروشرز درخواست خود را برای راه اندازی یک صندوق ETF مبتنی بر متاورس در SEC ثبت کرد

طبق داده های روز سه شنبه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، غول مالی پروشرز (ProShares) برای صندوق ETF مبتنی بر متاورس درخواستی را ثبت کرده است. به نظر می‌ رسد پروشرز می‌ خواهد از مزیت اولین بودن استفاده کند، زیرا پس از تغییر نام موفق فیس‌ بوک به متا (Meta) فضای متاورس بسیار سریع در حال گسترش است.

پس از دریافت تایید، صندوق ETF پروشرز عملکرد شاخص Solactive Metaverse Theme متاورس را دنبال خواهد کرد. این شاخص شامل شرکت‌ هایی است که فناوری‌ ها، محصولات و خدمات مرتبط با متاورس را ارائه می‌ کنند. این شامل شرکت هایی می شود که با دستگاه های متاورس و پردازش داده ها درگیر هستند. برخی از شرکت های برتر در این شاخص شامل غول‌ هایی مانند اپل (Apple)، انویدیا کورپ (Nvidia Corp) و متا پلتفرم (Meta Platform) می باشند.

طبق گزارش بلومبرگ، سرمایه گذاری در صندوق های ETF جهانی مبتنی بر متاورس تا 28 دسامبر تا 2.2 میلیارد دلار افزایش یافته است. اکثر صندوق های ETF درست در سه ماهه گذشته راه اندازی شده اند. ماه گذشته، در یک روز دو صندوق ETF متاورس در کانادا راه اندازی شد. شرکت روند هیل بال متاورس (META) از زمان راه اندازی در 30 ژوئن تا اکنون نزدیک به 1 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت دارد.

در این رابطه بخوانید‌ : بلاکچین بیس چیست؟ آشنایی با شبکه لایه 2 Coinbase

تاد روزن بلوث (Todd Rosenbluth)، مدیر صندوق سرمایه گذاری مشترک و تحقیقات ETF در موسسه تحقیقاتی مالی آمریکا (CFRA) گفت: نمی‌ دانم مردم به تم متاورس علاقه دارند یا خیر، اما سرمایه‌ گذاران به آن باور دارند. با توجه به موفقیت صندوق ETF شرکت متا، احتمالا شاهد عرضه محصولات بیشتری به بازار خواهیم بود که هر کدام خصوصیات منحصر به فردی را در این حیطه ارائه می دهند.

شرکت پروشرز سال 2021 موفقی را پشت سر گذاشت

غول مالی پروشرز به اندازه کافی سریع عمل کرده است تا آخرین نوآوری ها در حوزه فناوری بلاکچین (blockchain) و فضای فین‌ تک را پوشش دهد. در ماه سپتامبر، این اولین شرکتی بود که تاییدیه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده را برای راه اندازی صندوق ETF آتی بیت کوین دریافت کرد.

در حال حاضر، صندوق ETF متاورس شرکت پروشرز فقط شرکت‌ های سهامی عام را دنبال می‌ کند و پروژه‌ های متاورس غیرمتمرکز کریپتو را دنبال نمی کند. با این حال، با قوی‌ تر شدن و بلوغ پروژه‌ های متاورس مانند سند باکس (Sandbox)، دیسنترالند (Decentraland) و … ممکن است به زودی شاهد یک ETF کریپتوی مبتنی بر متاورس باشیم.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین