/ اخبار بیت کوین / واکنش ویتالیک به گفته های ژائو : ارز دیجیتال فراتر از یک "اعتراض مسالمت آمیز" است

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

واکنش ویتالیک به گفته های ژائو : ارز دیجیتال فراتر از یک "اعتراض مسالمت آمیز" است

واکنش ویتالیک به گفته های ژائو : ارز دیجیتال فراتر از یک “اعتراض مسالمت آمیز” است

بنیانگذار اتریوم (Ethereum) می گوید جامعه ارزهای دیجیتال باید به روز باشد و رو به جلو حرکت کند.

 

ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin) بنیانگذار اتریوم (Ethereum) می گوید ، بحران مالی کنونی با بحران مالی جهانی در سال 2008 که بیت کوین (Bitcoin) نیز در همان سال بوجود آمده ، بسیار متفاوت است و جامعه ارزهای دیجیتال باید تفکر خود را بر این اساس تنظیم کند و به روز باشد.

 

بوترین در تاریخ 2 ژوئن در توییتر گفت که برخی از روایتهای محبوب بیت کوین (Bitcoin) این بار به این نتیجه نرسیده اند.

 

همه گیری و اعتراضات

بنیانگذار اتریوم (ETH) گفت: بحران سال 2020 مشابه بحران مالی در سال 2008/2009 نیست. وی با انتشار توئیتی گفت که این یک “بحران ویروس” ، یک بحران “شناخت شناسی” و بحران “کنترل سلطه گرایانه” است.

 

وی این عقیده را که روایت بیت کوین (Bitcoin) پیرامون تورم فعلی جنبه مهمی از بحران موجود است را به چالش کشید:

 

“بله ، طرح چاپ پول آنطور که باید پیش نرفته است. اما این بخش نسبتاً محدودی از آن چیزیست که در حال حاضر اتفاق می افتد و تورم همچنان رو به کاهش است نه در حال افزایش.”

 

بوترین موضوع دیگری را نیز مطرح کرد ، این که عدم همبستگی بیت کوین (Bitcoin) و کریپتوکارنسی ها با دارایی های سنتی تا کنون تایید نشده است. برای اثبات این نظریه ، او به رکود در شاخص S&P 500 در ماه مارس اشاره کرد ، در همان زمان ارزش بیت کوین (Bitcoin) و سایر ارزهای دیجیتال بیش از 50 درصد کاهش یافت.

 

با گذر زمان پیش بروید

بوترین گفت زمان آن رسیده است كه جامعه فراتر از طرز تفكر نشان داده شده در توئیت چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao) مدیر عامل بایننس (Binance) عمل کند كه گفته است : “بیت کوین (Bitcoin) یک اعتراض مسالمت آمیز است”

 

“من این را مستقیماً می گویم: این ذهنیت دقیقاً همان چیزی است که اکنون باید فراتر از آن حرکت کنیم. اصلاح پول مؤثر نیست. ”

 

کاربردهای جایگزین ارزهای دیجیتال

اما اگر ارز دیجیتال فقط به اصلاح امور مالی مربوط نمی شود ، پس موارد استفاده مناسب دیگر چیست؟ بوترین گفت برنامه های بسیاری در اتریوم (Ethereum) و زنجیره های دیگر وجود دارد که فراتر از منابع مالی هستند:

 

“انتشارات و ارتباطات غیرمتمرکز و مقاوم در برابر سانسور ، جوامع غیر متمرکز / دولت / سازمان خودگردان غیرمتمرکز (DAO) ، (DAO) برای تدوین محتوا ، و غیره. همه جزو موارد مهم هستند.”

 

بنیانگذار اتریوم  (Ethereum) تصریح کرد که ایده های قدیمی از بین می روند و جامعه باید برای پذیرش این حقیقت جدید آماده باشد :

 

بوترین گفت: ” سال های 2016 تا 2020 دوره ای از اصلاح ایدئولوژیک است.” “بسیاری از ایدئولوژی ها و ائتلاف های قدیمی در حال از بین رفتن هستند و موارد جدید ایجاد می شوند. پستی و بلندی های عرصه های رقابتی در حال تغییر است. فضای ارزهای دیجیتال باید با دقت بررسی شود و با شرایط جدید سازگار شود. ”

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه ای

بیت کوین

(BTC)
۲.۱۳٪

$۴۲,۳۵۶,۰۷۳.۳۸

۱۲۳,۹۵۴,۵۸۰ تومان

خرید و فروش بیت کوین