/ قانون‌گذاری / والت یوان دیجیتال چین در اپ استور در حالت آزمایشی فعال می شود

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

والت یوان دیجیتال چین در اپ استور در حالت آزمایشی فعال می شود

والت یوان دیجیتال چین در اپ استور در حالت آزمایشی فعال می شود

نسخه آزمایشی والت موبایلی یوان دیجیتال چین (e-CNY)، در اپ استور iOS و اندروید به‌ طور مستقیم عرضه شده است.

بر اساس توییتی از بلاک بیتز (BlockBeats)، یک رسانه محلی، که همچنین دارای اسکرین شات هایی از برنامه است، کاربران چینی اکنون می توانند نسخه ای از برنامه را دانلود کنند تا باز کردن و مدیریت والت شخصی و خدمات اکسچنج و گردش یوان دیجیتال چین را امتحان کنند.

توسعه‌ دهنده اپلیکیشن یوان دیجیتال چین به‌ عنوان موسسه تحقیقات ارز دیجیتال بانک خلق چین که شاخه‌ ای از بانک مرکزی چین می باشد فهرست شده است.

در این رابطه بخوانید‌ : ارز دیجیتال میکر (Maker) چیست؟ و چه مزایایی دارد؟

برای دانلود برنامه آزمایشی و فعال کردن والت، کاربران باید از نظر فیزیکی در یکی از 11 مکان: شنژن (Shenzhen)، سوژو (Suzhou)، شیونگ آن (Xiong’an)، چنگدو (Chengdu)، شانگهای (Shanghai)، هاینان (Hainan)، چانگشا (Changsha)، شیان (Xi’an)، چینگدائو (Qingdao)، دالیان (Dalian) و منطقه بازی‌ های المپیک زمستانی، حضور داشته باشند.

یوان دیجیتال به اصطلاح یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) است، نوعی ارز دیجیتال که توسط دولت صادر و کنترل می شود.

در حالیکه بسیاری از کشورهای جهان در حال بررسی این فناوری هستند، چین یک طرح اولیه برای آماده سازی ارز دیجیتال بانک مرکزی جهت استفاده عمومی آماده  کرده است.

در آوریل 2020، بانک مرکزی این کشور اعلام کرد که یوان دیجیتال می تواند در بازی های المپیک زمستانی پکن در سال 2022 استفاده شود. این ادعا بعدا باعث تعجب سناتورهای ایالات متحده شد و آنها گفتند که شرکت کنندگان آمریکایی در این رویداد نباید از این ارز استفاده کنند.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید