/ تکنولوژی بلاکچین / همکاری پلتفرم سیا (SIA) و کوانت نتورک (Quant Network) برای آزمایش قابلیت تعامل پذیری بلاکچین (Blockchain)

زمان مطالعه : 5 دقیقه

همکاری پلتفرم سیا (SIA) و کوانت نتورک (Quant Network) برای آزمایش قابلیت تعامل پذیری بلاکچین (Blockchain)

همکاری پلتفرم سیا (SIA) و کوانت نتورک (Quant Network) برای آزمایش قابلیت تعامل پذیری بلاکچین (Blockchain)

پلتفرم پرداخت اروپایی سیا (SIA) با همکاری شرکت کوانت نتورک (Quant Network) برای ایجاد راه حل های قابلیت تعامل پذیری (interoperability) بلاکچین (blockchain) برای موسسات مالی آزمایشاتی را آغاز کرده اند.

 

سیا (SIA) ، یک پلتفرم خدمات پرداخت اروپایی ، و کوانت نتورک (Quant Network) شرکت فناوری مستقر در بریتانیا با موفقیت قابلیت تعامل پذیری بلاکچین (blockchain) بین پروتکل های مختلف را آزمایش کردند.

 

سیا و کوانت نتورک نخستین بار مشارکت خود را در 5 ژوئن اعلام کردند. هدف آنها کار بر روی برنامه ها و خدمات مشترک بانک ها و موسسات مالی است. هدف از این همکاری ، ادغام سیستم عامل اصلی شبکه کوانت ، اورلجر (Overledger) ، با زیرساخت های (SIAchain) پلتفرم سیا و فعال کردن قابلیت تعامل پذیری است. آنها امیدوارند که راه حل هایی را برای چالش هایی که مؤسسات مالی در زمینه ادغام بلاکچین (blockchain) با آن روبرو هستند ارائه دهند.

 

این دو شرکت توانستند فناوری اورلجر (Overledger) را در (SIAchain) ادغام کنند و فعالیت های بلاکچین (blockchain) را مجاز کنند. سیا اعلام کرد كه این امر امکان اجرای برنامه های پلتفرم مشترک نظیر اسناد رسمی ، پرداخت و سرویس های شناخت مشتری یا (KYC)  را فراهم می کند.

 

آزمایش های اضافی هم اکنون در(SIAchain) ، کوردا (Corda) از کنسرسیوم (R3) و شبکه های خصوصی اتریوم (Ethereum) ادامه دارد. کوانت نتورک و سیا در صدد معرفی این راه حل بلاکچین (blockchain) به بازار و جستجوی موارد استفاده بیشتر هستند.

 

سیاچین (SIAchain) یک زیرساخت خصوصی است که 570 گره شبکه اروپایی را در (SIAnet) اعمال می کند. این زیرساخت از مؤسسات مالی ، شرکت ها و دستگاه های مدیریت دولتی در توسعه و اجرای برنامه های نوآورانه مبتنی بر فناوری بلاکچین (blockchain) پشتیبانی می کند.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)