/ اخبار ارز دیجیتال / حجم دارایی های محصولات قابل معامله در بورس کریپتو 91 درصد افزایش یافت

زمان مطالعه : 2 دقیقه

حجم دارایی های محصولات قابل معامله در بورس کریپتو 91 درصد افزایش یافت

طبق این گزارش ETP های مبتنی بر ارز دیجیتال شرکت هایی مانند 21Shares، Grayscale و CoinShares رشد 91 درصدی در کل دارایی های تحت مدیریت (AUM) را از 1 ژانویه تا 31 اکتبر 2023 ثبت کردند.

حجم دارایی های محصولات قابل معامله در بورس کریپتو 91 درصد افزایش یافت

بر اساس گزارش شرکت سرمایه گذاری فینکیا Fineqia، بیت کوین BTC بین ژانویه تا اکتبر 2023، 75 درصد از کل ارز دیجیتال تحت مدیریت محصولات قابل معامله در بورس ETP ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص داده است.

محصولات قابل معامله در بورس ارزهای دیجیتال (ETP) در سال 2023 رشد قابل توجهی داشته اند و طبق گزارشات، از رشد دارایی های اساسی پیشی گرفته اند.

طبق این گزارش ETP های مبتنی بر ارز دیجیتال شرکت هایی مانند 21Shares، Grayscale و CoinShares رشد 91 درصدی در کل دارایی های تحت مدیریت (AUM) را از 1 ژانویه تا 31 اکتبر 2023 ثبت کردند.

در این رابطه بخوانید‌ : سود باز یا اپن اینترست (open interest) در بازار آتی کریپتو چیست؟

رشد ETPهای کریپتو از رشد دارایی‌های دیجیتال اصلی 30 درصد فراتر رفته است. ارزهای دیجیتال رشد نسبتاً آهسته‌تری در حدود 70 درصد در مدت مشابه داشته‌اند.

تحقیق فینکیا شامل 168 ETP کریپتوی صادر شده در حال حاضر، بر اساس داده‌های ETP از منابعی مانند 21Shares، Grayscale Investment، VanEck Associates و غیره بود.

سخنگوی فینکیا در این باره گفت: “این تحقیق شامل تمام محصولات منتشر شده توسط 21Shares، Grayscale، CoinShares، ETC Group، VanEck، WisdomTree و سایر شرکت ها است.”

فینکیا تفاوت بین افزایش دارایی های تحت مدیریت ETP و جهش بازار کریپتو را به بیت کوین نسبت داده است که نسبت بیشتری در ETP دارایی های دیجیتال در مقایسه با سهم آن در کل بازار دارد. بر اساس این مطالعه، بیت کوین 75 درصد از کل ارز دیجیتال تحت مدیریت ETP ها را تشکیل می دهد. از سوی دیگر، بر اساس داده‌های کوینگکو CoinGecko، سهم بیت‌کوین از بازار کریپتو در سال گذشته حدود 50 درصد بوده است.

در همان زمان، بیت کوین یکی از بزرگترین سودآوران در بازار کریپتو بوده است که طی یک دوره از 1 ژانویه تا 31 اکتبر 2023، 104 درصد افزایش یافت. اتر ETH، دومین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار، 50 درصد در مدت مشابه افزایش یافت.

 

نمودار قیمت بیت کوین از 1 ژانویه تا 31 اکتبر 2023. منبع: CoinGecko

نمودار قیمت بیت کوین از 1 ژانویه تا 31 اکتبر 2023. منبع: CoinGecko

 

دارایی های تحت مدیریت ETP های کریپتو در ماه اکتبر به 38 میلیارد دلار رسید که نشان دهنده رشد ماهانه 25 درصدی و بالاترین سطح از می 2022 است. ارزش بازار ارزهای دیجیتال نیز در اکتبر 17 درصد افزایش یافت و از 1.15 تریلیون دلار به 1.35 تریلیون دلار رسید.

به گفته مدیر عامل فینکیا، پویایی در بازار ETP کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال به طور کلی ناشی از هیجانات در مورد تایید ETF اسپات بیت کوین در ایالات متحده است.

این خبر در حالی منتشر می شود که 12 درخواست ETF بیت کوین از شرکت هایی مانند 21Shares و WisdomTree در انتظار تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) هستند. در اواسط نوامبر، کمیسیون بورس و اوراق بهادار تصمیم‌گیری در مورد تایید سه مورد از درخواست های ETF بیت کوین توسط شرکت‌هایی مانند فرنکلین تمپلتون، هش‌دکس و گلوبال اکس را به تأخیر انداخت.

در 15 نوامبر، مهلت فرانکلین تمپلتون و هشدکس که برای 17 نوامبر تعیین شده بود، توسط SEC تا 1 ژانویه 2024 به تعویق افتاد. Global X که مهلت آن برای 21 نوامبر برنامه ریزی شده بود نیز با تاخیر مواجه شد.

همچنین بخوانید : ارز دیجیتال چین لینک (Chainlink) چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

 

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین