/ اخبار ارز دیجیتال / میلیاردرهای بیشتری به دلیل ترس از تورم فیات به ارزهای دیجیتال روی می آورند

زمان مطالعه : 5 دقیقه

میلیاردرهای بیشتری به دلیل ترس از تورم فیات به ارزهای دیجیتال روی می آورند

میلیاردرهای بیشتری به دلیل ترس از تورم فیات به ارزهای دیجیتال روی می آورند

تعداد میلیاردرهایی که در ارز دیجیتال سرمایه گذاری کرده اند در سال گذشته افزایش یافته است و این روند می تواند تا سال 2022 ادامه یابد زیرا ترس از افت ارزش فیات شدت می گیرد.

پیش از این، سرمایه‌ گذاران مخالف کریپتو به‌ طور فزاینده‌ای به بیت‌ کوین و رمزارزهای دیگر به عنوان پوششی در برابر تورم ارزهای فیات روی آورده‌ اند. یکی از نمونه ها توماس پیترفی (Thomas Peterffy)، میلیاردر مجارستانی تبار است که در گزارش بلومبرگ (Bloomberg) در اول ژانویه گفت که اگر فیات ارزش خود را از دست بدهد، سرمایه گذاری 2 تا 3 درصد از پرتفو در دارایی های دیجیتال عاقلانه است.

شرکت پیترفی به نام، Interactive Brokers Group Inc، اعلام کرد که در اواسط سال 2020 به دنبال افزایش تقاضا برای این دارایی، معاملات ارزهای دیجیتال را به مشتریان خود ارائه می دهد. این شرکت در حال حاضر بیت‌ کوین (BTC)، اتریوم (ETH)، لایت‌ کوین (LTC) و بیت‌ کوین کش (BCH) را ارائه می‌ کند و در ماه جاری 5 تا 10 کوین دیگر اضافه خواهد کرد.

پیترفی، که خودش مقدار نامعلومی از ارزهای دیجیتال را در اختیار دارد، گفت که این امکان وجود دارد که دارایی‌ های دیجیتالی بتوانند بازدهی فوق‌العاده‌ ای داشته باشند، حتی اگر برخی از آنها به صفر برسند: من فکر می کنم ارزش این ارزها می تواند به صفر و همچنین به یک میلیون دلار برسد.

در اوایل دسامبر، این میلیاردر پیش بینی کرد قبل از شروع اصلاح بازار، بیت کوین می تواند تا 100000 دلار افزایش یابد.

ری دالیو (Ray Dalio)، بنیانگذار بریج واتر اسوسیتز (Bridgewater Associates)، میلیاردر مشهور دیگری است که سال گذشته فاش کرد سبد سهام او حاوی مقداری بیت کوین و اتریوم است. این افشاگری تنها چند ماه پس از آن رخ داد که او ویژگی‌ های ارز دیجیتال به عنوان یک ذخیره‌ ارزش را زیر سوال برد.

او اکنون موضع خود را تغییر داده است و سرمایه‌ گذاری در دارایی‌ های دیجیتال را در دنیایی که پول نقد زباله است و تورم، قدرت خرید را از بین می‌ برد به عنوان پول جایگزین در نظر می گیرد.

در اواخر دسامبر، دالیو گفت پول نقد، که اکثر سرمایه گذاران فکر می کنند امن ترین سرمایه گذاری است، به نظر من، بدترین سرمایه گذاری است و اظهار داشت که از ثبات کریپتو تحت تاثیر قرار گرفته است.

پل تودور جونز (Paul Tudor Jones)، مدیر میلیاردر صندوق های پوشش ریسک نیز سال گذشته بیت کوین را خریداری کرد و این اقدام را پوششی در برابر تورم نامید.

بیماری همه گیر کرونا باعث آشفتگی اقتصادی در سراسر جهان شده است که پیامدهای آن می تواند برای دهه ها باقی بماند. در ایالات متحده، تورم در بالاترین سطح 4 دهه گذشته یعنی 6.8 درصد قرار دارد. این امر منجر به افزایش شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) شده زیرا هزینه های کالاهای روزمره همچنان در حال افزایش است.

میلیاردرها در حال حاضر علائم خطر ارزهای فیات و دستکاری بانک مرکزی را می بینند و به دارایی های دیجیتال روی می آورند. اگر این روند ادامه یابد، سال 2022 می تواند شاهد پیوستن سرمایه گذاران ثروتمند بیشتری به بازار ارزهای دیجیتال باشد.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)