/ قانون‌گذاری / مقام بریتانیایی: قانونگذاری ارزهای دیجیتال می تواند به آن هاله ای از مشروعیت ببخشد

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

مقام بریتانیایی: قانونگذاری ارزهای دیجیتال می تواند به آن هاله ای از مشروعیت ببخشد

مقام بریتانیایی: قانونگذاری ارزهای دیجیتال می تواند به آن هاله ای از مشروعیت ببخشد

رئیس مرجع راهبرد امور مالی انگلستان (FCA) هشدار داد قانونگذار ها باید حمایت هایی را برای مصرف کنندگانی که روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری می کنند در نظر بگیرند اما این را نیز در نظر داشته باشند که اگر شدت این اقدام بیش از حد شود ممکن است نتیجه معکوس داشته باشد.

 

چارلز رندل (Charles Randell) رئیس (FCA) و قانونگذار سیستم های پرداخت در سخنرانی جدیدی در سمپوزیوم بین المللی کمبریج در زمینه جرایم اقتصادی گفت در حال حاضر مشکل واقعی این است که مصرف کنندگان بدون آگاهی از خطرات موجود وارد حوزه کریپتو می شوند. او به نقش اینفلوئنسرها و تبلیغات اشاره کرد و خاطرنشان کرد: تبلیغ اخیر کیم کارداشیان در اینستاگرام برای اتریوم مکس (Ethereum Max) ، یک توکن جدید که توسط توسعه دهندگان ناشناس عرضه شده است ، ممکن است تبلیغات مالی با بیشترین مخاطب در تاریخ باشد.

در این رابطه بخوانید‌ : استاندارد توکن BRC-20 چیست؟

 

وی افزود دامنه وسیع چنین کمپینی و پتانسیل آن برای گمراه کردن مصرف کنندگان باید مورد توجه مقامات قرار گیرد.

 

وی با اشاره به هیجانات سرمایه گذاران خرد ، ترس از دست دادن و افزایش کلاهبرداری های مربوط به پامپ و دامپ ارزهای دیجیتال مدعی شد که بسیاری از مصرف کنندگان با اعتماد به اظهارات اینفلوئنسرها و کمپین های کریپتوی آنلاین ، خطرات مالی را نمی بینند.

 

رندل تاکید کرد که در حال حاضر حدود 2.3 میلیون شهروند بریتانیایی ارز دیجیتال در اختیار دارند که 14 درصد از آنها به طرز نگران کننده ای برای خرید آن از اعتبار استفاده کرده اند. حدود 12 درصد از هولدرها ، تقریباً 250،000 بریتانیایی به اشتباه بر این باورند که اگر مشکلی پیش بیاید ، تحت حمایت (FCA) یا طرح جبران خسارت خدمات مالی انگلستان قرار خواهند گرفت.

 

وی افزود “کاربران بریتانیایی در انجام سایر فعالیت های سفته بازی غیرقانونی آزاد هستند ، با وجود اینکه آسیب به مصرف کننده در این زمینه کمتر نیست پس چرا باید ارز های دیجیتالی را قانونگذاری کنیم؟ اگر ما این توکن ها را قانونگذاری کنیم ، آیا باعث می شود مردم فکر کنند که سرمایه گذاری درستی کرده اند؟ یعنی آیا توجه (FCA) به آنها هاله ای از مشروعیت می بخشد؟”

 

در حالی که (FCA) در حال حاضر اکسچنج های ارز دیجیتال را قانونگذاری می کند و فروش مشتقات کریپتو به سرمایه گذاران خرد را ممنوع کرده است ، رندل پیشنهاد کرد اقدامات آن در آینده باید با محوریت استیبل کوین و توکن های امنیتی باشد.

 

همچنین بخوانید : اجماع اثبات سهام نامزد شده (NPoS) چیست؟ و چگونه کار میکند؟

از نظر وی ، هر دو پتانسیل ارائه ایده های مفید جدید برای پرداخت های برون مرزی ، زیرساخت های مالی و مشارکت مالی را دارند و نباید مانع آنها شد. در عوض ، او از یک رویکرد معتدل ، مطابق با قوانین موجود برای سایر نهادهای تحت کنترل (FCA) حمایت کرد.

 

وی همچنین افزود (FCA) باید در هدف قرار دادن تبلیغات گمراه کننده دارایی های دیجیتال ، که بیش از یک سال در حال مطالعه آن است ، پا را فراتر بگذارد. در اواسط ژوئیه 2021 ، این سازمان یک صندوق 11 میلیون پوندی (15 میلیون پوند) راه اندازی کرد تا از طریق یک کمپین بازاریابی آنلاین به بریتانیایی ها ، به ویژه جوانان 18 تا 30 ساله ، در مورد خطرات ناشی از بسیاری از سرمایه گذاری های کریپتو هشدار دهد.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین