/ اخبار بیت کوین / قیمت بیت کوین (BTC) را فراموش کنید ، اکنون امکان انجام معاملات آتی هش ریت بیت کوین (Bitcoin) وجود دارد

3 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

قیمت بیت کوین (BTC) را فراموش کنید ، اکنون امکان انجام معاملات آتی هش ریت بیت کوین (Bitcoin) وجود دارد

قیمت بیت کوین (BTC) را فراموش کنید ، اکنون امکان انجام معاملات آتی هش ریت بیت کوین (Bitcoin) وجود دارد

پلتفرم اف تی ایکس (FTX) محصولی را راه اندازی می کند که تسویه حساب های سه ماهه را بر اساس هش ریت بیت کوین (Bitcoin) ارائه می دهد که با استفاده از میانگین سختی (difficulty) محاسبه می شود.

 

دارندگان بیت کوین (BTC) اکنون با راه اندازی دو بازار معاملات آتی جدید ، از ابزار جدیدی برای اهرم بزرگ ترین کریپتوکارنسی با اکوسیستم در حال رشد برخوردار هستند.

 

در پستی که در تاریخ 15 می منتشر شد ، پلتفرم مشتقات ارزی (FTX) تأیید کرد که یک محصول معاملات آتی را راه اندازی کرده است که نه قیمت بیت کوین (Bitcoin) بلکه هش ریت را ردیابی می کند.

 

پلتفرم (FTX) اولین معاملات آتی هش ریت بیت کوین (Bitcoin) را به خود اختصاص می دهد

این قراردادها که معاملات آتی هش ریت “hashrate futures” نامیده می شوند ، میانگین سختی شبکه بیت کوین (Bitcoin) را هر روزه از ابتدا تا انتهای هر سه ماه ردیابی می کنند.

 

میزان سختی (difficulty)  به جای میزان هش ریت (hash rate)در این فرآیند استفاده می شود ، زیرا همانطور که (FTX) خاطرنشان می کند ، اندازه گیری دقیق هش ریت غیرممکن است.

 

“با این وجود ، با توجه به اینكه تنظیمات سختی در صدد حفظ زمان پیدا شدن هر بلاک به طور میانگین طی 10 دقیقه هستند، در طولانی مدت میانگین هش ریت متناسب با میانگین سختی خواهد بود.”

 

بنابراین این بدان معناست که معاملات آتی سختی شبکه باید به طور مشابه با معاملات آتی هش ریت عمل کنند.

 

هش ریت (Hash rate) به توان محاسباتی اختصاص داده شده به شبکه بیت کوین (Bitcoin) در یک زمان معین اشاره دارد. هرچه توان هشینگ بیشتری وجود داشته باشد ، شبکه قوی تر و ایمن تر خواهد بود.

 

سختی ماینینگ (mining difficulty) عبارت است از میزان پیچیدگی محاسبه ای که برای حل یک معادله جهت تولید یک بلاک انجام می شود ، که اعتبار تراکنش های بیت کوین (Bitcoin) را تأیید می کند.

نمودار 1 ماهه میانگین هش ریت بیت کوین (Bitcoin) طی 7 روز. منبع:  Blockchain

 

هر دو در نزدیکی اوج های تاریخی بودند ، اما به دلیل هالوینگ پاداش بلاک بیت کوین (Bitcoin) طی این هفته ، هش ریت کاهش یافت. با این حال ، در حال حاضر ، محصول هش ریت (FTX) عملکرد بسیار خوبی داشت ، و قراردادهای سه ماهه اول سال 2021 طی یک روز از ارزش حدود 16 به 21.5 صعود کردند.

 

قراردادهای منقضی شده در سه ماهه سوم و سه ماهه چهارم سال 2020 به ترتیب 6 درصد و 13 درصد افزایش یافتند.

 

ارزش قرارداد با استفاده از سختی در یک روز معین محاسبه می شود و رقم را به 1 تریلیون تقسیم می کنیم تا به یک عدد دو رقمی برسیم.

 

اهرم های بیتفینکس (Bitfinex) ارزش بازار بیت کوین (BTC) را افزایش می دهند

پلتفرم (FTX) جهت گسترش بازار معاملات آتی به اکسچنج کریپتوکارنسی بیتفینکس می پیوندد. هفته گذشته ، این پلتفرم از معاملات آتی مربوط به نرخ تسلط بیت کوین (Bitcoin) در مقابل آلتکوین ها رونمایی کرد.

 

این رابطه همچنان به نفع بیت کوین (BTC) در حال تغییر است و این دارایی اکنون براساس داده های کوین مارکت کپ ، 67.4 درصد از بازار کریپتوکارنسی را به خود اختصاص داده است. بیت کوین (Bitcoin) از ژوئیه سال گذشته موفق شده است حداقل 60 درصد از تسلط خود بر بازار را حفظ کند.

 

در عین حال ، مفسران با استناد به داده ها اعلام کردند میزان بیت کوین (Bitcoin) نگهداری شده در اکسچنج ها در حال کاهش است ، چیزی که آنها احتمال می دهند ، موجب بهبود عملکرد قیمت شود.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)