/ اخبار بیت کوین / قیمت بیت کوین (Bitcoin) به "تقاطع طلایی" نزدیک شده است ، اما آیا در نهایت سطح 10 هزار دلاری را فتح خواهد کرد؟

4 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

قیمت بیت کوین (Bitcoin) به "تقاطع طلایی" نزدیک شده است ، اما آیا در نهایت سطح 10 هزار دلاری را فتح خواهد کرد؟

قیمت بیت کوین (Bitcoin) به “تقاطع طلایی” نزدیک شده است ، اما آیا در نهایت سطح 10 هزار دلاری را فتح خواهد کرد؟

قیمت بیت کوین (Bitcoin) به طرز امیدوارکننده ای به کف های بلندتری (higher lows) دست می یابد و در عین حال رد قیمت در سطح 10000 دلار ، نشان می دهد که احتمال افت قیمت وجود دارد.

 

قیمت بیت کوین (BTC) ، برترین کریپتوکارنسی بر اساس ارزش بازار ، در جلسه معاملاتی امروز با قیمت 9,540 دلار معامله شد ، پس از تلاش برای دستیابی به 10 هزار دلار در روز پنجشنبه 2.59 درصد کاهش داشته است.

در این رابطه بخوانید‌ : معاملات اسپات (Spot Trading) یا معاملات نقدی چیست؟ چگونه در بازارهای اسپات معامله کنیم؟

 

اتر (ETH) ، دومین کریپتوکارنسی برتر بر اساس ارزش بازار ، به میزان 1.72 درصد کاهش داشته است و مجددا سطح حیاتی 200 دلار را آزمایش کرده است ، در حالی که ایکس آر پی (XRP) نیز همچنین سعی در حفظ سطح کلیدی 0.20 دلاری دارد.

قیمت 24 ساعته بازار کریپتوکارنسی. منبع:  Coin360

 

نمودار یک هفته ای

نمودار کندل هفتگی بیت کوین (Bitcoin) نشان می دهد که در حال حاضر بالاتر از مقاومت 9300 دلاری در تایم فریم طولانی معامله می شود و تقریبا سقوط 20 درصدی ناگهانی در آخر هفته گذشته را جبران کرده است ، جایی که سطح پشتیبانی نزدیک به میانگین متحرک 20 هفته ای پیدا شده است.

 

شاخص میانگین متحرک همگرایی واگرایی (MACD) نشان دهنده مومنتوم صعودی و بازگشت کلی روند از زمان سقوط در اوایل ماه مارس است.

 

دو روز و نیم از معاملات هفته باقی مانده و حجم معاملات در هفته بالاتر از حد متوسط بوده است که نشان دهنده واکنش صعودی برای بازگرداندن قیمت بیت کوین (Bitcoin) به 9000 دلار ، پس از افت قیمت قبل از رویداد هالوینگ در هفته گذشته است.

همچنین بخوانید : تفاوت تتر USDT و یو اس دی کوین USDC در چیست؟

 

اگر گاوها از سطح مقاومت نزدیک به 10 هزار دلار عبور کنند ، هدف قیمت ، حرکتی نسبتاً سریع برای آزمایش سطح 11,500 دلار و دستیابی به دامنه بالا خواهد بود گرچه بیت کوین (Bitcoin) از آگوست سال 2019 تاکنون با این قیمت ها معامله نشده است.

 

نمودار یک هفته ای  BTC – USD . منبع:  Tradingview

 

نمودار یک روزه

نمودار یک روزه نشان می دهد که BTC-USD پس از یک افت ناگهانی با نزدیک شدن قیمت به 10،000 دلار ، امروز در سطح 9،300 دلار به پشتیبانی دست یافته است. به عبارت دیگر ، بیت کوین (Bitcoin) در تایم فریم روزانه سقف پایین تری را تشکیل داده است.

 

هفته گذشته ، هر دو میانگین متحرک 100 و 200 روزه (MA) در کنار میانگین متحرک بیست هفته ای (20-week MA) به عنوان اولین خط دفاعی عمل کردند. میانگین متحرک 50 روزه در حال عبور از میانگین های متحرک 100 و 200 روزه تا پایان ماه است.

 

تقاطع طلایی (Golden Cross) معمولاً نشان دهنده ی احتمال افزایش قیمت بازار است و برای گاوهای بیت کوین (Bitcoin) نشانه ای مثبت خواهد بود. با این حال ، بیت کوین (Bitcoin) در ابتدا نسبت به چنین سیگنال صعودی واکنش منفی نشان می دهد.

 

نمودار یک هفته ای  BTC – USD . منبع:  Tradingview

 

شاخص (MACD) در نمودار یک روزه نشان می دهد که امکان گذر صعودی از بالای صفر وجود دارد ، به این معنی که بیت کوین (Bitcoin) به طور کلی روند صعودی خود را حفظ می کند. با این حال ، در شاخص قدرت نسبی (RSI) ، با توجه به مقاومت در سطح 10 هزار دلاری ، در حال حاضر شواهدی از ضعف در روند صعودی وجود دارد.

 

اندیکاتور حجم متعادل On Balance Volume (OBV) همچنین کاهش در روند حجم فزاینده صعودی را نشان می دهد. شاخص نشانگر کاهش حجم در هفته گذشته است و هنوز حجم کافی برای بازیابی روند صعودی را پیدا نکرده است.

نمودار یک روزه  BTC – USD . منبع:  Tradingview

 

نمودار چهار ساعته

نمودار چهار ساعته با جزئیات بیشتری ضعف شرح داده شده در نمودار یک روزه را نشان می دهد. میزان حجم روز گذشته در ری تست ناکام 10،000 دلار به پایان رسید ، اما قیمت بالاتر از سطح مقاومت کلیدی پشتیبانی می شود ، که نکته بسیار مثبتی است.

 

با این حال ، (MACD) چهار ساعته روند نزولی مومنتوم را به وضوح نشان می دهد ، که همچنین توسط (Stoch-RSI) که به سمت پایین سوق پیدا کرده است نیز تقویت می شود. هر دو شاخص ها تصریح می کنند که ممکن است برای تنظیم مجدد شاخص ها نباز به ثبات قیمت باشد.

 

با قیمت بسته شدن (CME) در روز جمعه ، معامله گران ممکن است با توجه به کاهش قیمت ناشی از فروش در اکسچنج های نقدی طی آخر هفته گذشته ، به دنبال انتقال ریسک باشند. بنابراین ، ممکن است حرکت قیمت در روز جمعه ناشی از چنین اقدامی باشد.

 

در صورت کاهش مجدد قیمت ناشی از فروش شدید در آخر هفته ، نقطه کنترل در حدود 8،900 دلار اولین نقطه ای است که علاقه واقعی خرید را نشان می دهد زیرا گاوها در کل هفته برای شکستن این سطح در تلاش بوده اند.

نمودار چهار ساعته  BTC – USD . منبع:  Tradingview

 

نگاهی اجمالی به دفتر سفارش (order book) ترکیبی در نمودار زیر که نشان دهنده سفارشات خرید و فروش بزرگ است نشان می دهد که در سطح 10،000 دلاری علاقه فروش بسیاری وجود دارد که در حال حاضر موجب پوشش دهی قیمت (price capping) می شود.

نمودار چهار ساعته  BTC – USD . منبع:  Bitcoinwisdom

 

احساسات بازار

منحنی رو به جلو قیمت معاملات آتی بیت کوین (Bitcoin) نشان دهنده وضعیت کونتانگو (contango) است و قیمت معاملات آتی تقریباً 1 درصد بیشتر از قیمت نقدی فعلی قراردادهای منتهی به ماه ژوئیه است.

 

این روند در طی هفته های اخیر به طور پیوسته افزایش یافته است و چشم انداز مثبت تری از قیمت بیت کوین (Bitcoin) در ماه های آینده را نشان می دهد. با این حال ، حق امتیاز(premium)  یک درصدی قیمت آتی نسبت به روند های صعودی قبلی بسیار پایین است و نارضایتی گاوها نشان می دهد که معامله گران این بار محتاط تر عمل می کنند.

معاملات آتی / مبادلات دائمی (perpetual swap) فهرست شده بیت کوین (BTC) . منبع:  Skew

 

نمودار معاملات آتی (CME) نشان می دهد که قراردادهای باز Open Interest (قراردادهای مشتق تسویه نشده) در بالاترین میزان خود قرار دارد و از سطح 500 میلیون دلاری عبور می کند ، با توجه به اینکه قراردادهای باز از زمان سقوط قیمت در ماه مارس در حال افزایش بوده است و به طور قابل توجهی بالاتر از سایر اوج های دیگر خود در 10،000 دلار و 14،000 دلار از سال 2019 است.

 

به طور کلی ، افزایش قراردادهای باز همراه با افزایش قیمت ، نشانه ای مثبت از ورود سرمایه و توجه بیشتر به بازار است.

 

همانطور که قبلاً شاهد آن بوده ایم ، با این حال ، افزایش قراردادهای باز در (CME) و سایر اکسچنج های بازار مشتقات بیت کوین (Bitcoin) ، کمی بعد از آن رابطه معکوسی با روند قیمت آن داشته است.

 

بنابراین ، این افزایش در (CME) قابل توجه است زیرا در نقطه بحرانی مقاومت اوج های جدیدی ایجاد کرده است و نشان می دهد ممکن است به محض مشخص شدن مسیر حرکتی بازار نتیجه غافلگیر کننده ای داشته باشد.

قراردادهای باز معاملات آتی بیت کوین (Bitcoin) در  (CME) . منبع:  Skew

 

بررسی شاخص ترس و طمع (Fear and Greed) نشان می دهد که بازار پس از بهبود ترس شدید ناشی از سقوط به 4000 دلار در ماه مارس ، همچنان در وضعیت ترس قرار دارد.

 

علیرغم بهبودی چشمگیر ، احساسات بازار نشان دهنده چشم انداز محافظه کارانه معامله گران در خصوص قیمت ، مشابه بازار معاملات آتی است.

شاخص ترس و طمع (Fear and Greed) کریپتو . منبع:  Alternative.me

 

انتظار مشتاقانه

واضح است که علاقه به بازار بیت کوین (Bitcoin) همچنان ادامه دارد و این امر به طور چشمگیری کمک کرده است که قیمت بیت کوین (Bitcoin) در ماه های اخیر به سرعت بهبود یابد. این موضوع برای بازار دلگرم کننده است و نشان می دهد که مکانیزم های فراوانی برای فعال کردن جریان نقدینگی از سوی بازار وجود دارد.

 

بسیاری از تازه واردین بازار معتقدند بیت کوین (Bitcoin) یک دارایی پناهگاه امن است ، که در این خصوص بحث های بسیاری همچنان باقی است. از این رو افزایش قراردادهای باز حاصل می شود. قیمت بسته شدن ماه می طی دو هفته آینده ، برای بازار بسیار حیاتی خواهد بود ، و همچنان شاهد نبرد گاوها و خرس ها در خصوص سطح 10،000 دلاری و تلاش گاوها برای گذر از سطح حیاتی 9،300 دلار خواهیم بود.

 

خرس هایی که از موقعیت های فروش بیت کوین (Bitcoin) نزدیک به 10،000 دلار بهره برده اند ، به احتمال زیاد به دنبال پایین آمدن قیمت به سطح 6،500 دلار هستند که انتظار می رود با مقاومت گاوها در سطح 8000 دلار روبرو شوند. در حالی که به نظر می رسد  تسلیم شدن بازار (Capitulation Market) در هنگام نزول قیمت به سرعت باعث افزایش قیمت بیت کوین (Bitcoin) به 11.500 دلار شود.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین