/ قانون‌گذاری / صربستان درخواست مجوز 3 اکسچنج ارز دیجیتال را بررسی می کند

1 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

صربستان درخواست مجوز 3 اکسچنج ارز دیجیتال را بررسی می کند

صربستان درخواست مجوز 3 اکسچنج ارز دیجیتال را بررسی می کند

در صربستان، سه اکسچنج ارزدیجیتال برای صدور مجوز درخواست داده اند. صربستان اخیراً برای قانونگذاری حوزه دارایی دیجیتال خود، قوانینی را تصویب کرده است. دولت بلگراد انتظار دارد که شرکت‌ها در عرض چند هفته مجوز دریافت کنند و به صرب‌ها امکان خرید و فروش قانونی ارزهای دیجیتال را ارائه دهند.

دادخواست صدور مجوزِ اکسچنج های ارزدیجیتال و صادرکنندگان توکن

به گزارش رسانه های محلی ، سینیسا مالی، وزیر دارایی این کشور این هفته در پارلمان اعلام کرد که مقامات صربستان در حال حاضر در حال بررسی درخواست های مجوز سه اکسچنج ارز دیجیتال هستند. این مقام به نقل از خبرگزاری تانجوگ (Tanjug) توضیح داد:«پیشبینی می کنم در چند هفته آینده اولین مجوزها را صادر کنیم، این موضوع برای ما بسیار مهم است.»

مالی در پاسخ به سؤالات قانونگذاران اعلام کرد که چهار صادرکننده توکن های دیجیتال قبلاً هزینه های درخواست را پرداخت کرده اند. وزیر امور خارجه تاکید کرد که صربستان یکی از اولین کشورهایی است که این حوزه را از طریق قانون تنظیم کرده است. وی افزود که به آرامی پیش میرویم اما مطمئناً، بازار ارزهای دیجیتال و رمزهای دیجیتال نیز در حال تحول است.

مالی همچنین اعلام کرد که صربستان در حال توسعه پلتفرم معاملاتی توکن خود است و پیشبینی می شود که در اوایل سال آینده راه اندازی شود. وی همچنین گفت که دولت به شدت در تلاش برای اتخاذ یک استراتژی رشد، برای بورس اوراق بهادار بلگراد است که به گفته وی این استراتژی «ابزار مناسبی برای حمایت از توسعه بازار مالی کشورمان» است.

قانون دارایی های دیجیتال صربستان در پایان ژوئن سال جاری لازم الاجرا شد. این قانون، ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین را به عنوان دارایی های مجازی و سوابق دیجیتالی با ارزش توصیف می کند که می توان آنها را خرید، فروخت، انتقال داد و مبادله کرد.

از آن زمان تعداد صرب‌هایی که ارزهای دیجیتال دارند به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. گزارش اخیر رسانه ها، به نقل از برآوردهای نمایندگان صنعت کریپتو، نشان می دهد که حدود 200،000 نفر از ساکنان این کشور، اکنون صاحب یک کوین هستند.

علاقه روز افزون سرمایه‌گذاران و تلاش‌های قانونگذاری دولت، صربستان را از نظر پذیرش کریپتو به رهبران منطقه نزدیک‌تر می‌کند. سوپرمارکت ها، پمپ بنزین ها و سایر کسب و کارها در همسایه کرواسی اکنون ارزهای دیجیتال مختلفی را می پذیرند. اسلوونی، یکی دیگر از جمهوری‌های یوگسلاوی سابق، بیش از 1000 کسب و کار دارد که از پرداخت‌های بیت کوین پشتیبانی می‌کنند، در حالی که مقامات لیوبلیانا در حال انجام اقداماتی برای ساده‌سازی طرح مالیاتی دارایی‌های کریپتو هستند.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)