/ قانون‌گذاری / شکایت یک سرمایه گذار از بیت استمپ (Bitstamp) و گیت هاب (Gatehub) به دلیل ضرر چند میلیون دلاری ناشی از کوین های از دست رفته

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

شکایت یک سرمایه گذار از بیت استمپ (Bitstamp) و گیت هاب (Gatehub) به دلیل ضرر چند میلیون دلاری ناشی از کوین های از دست رفته

شکایت یک سرمایه گذار از بیت استمپ (Bitstamp) و گیت هاب (Gatehub) به دلیل ضرر چند میلیون دلاری ناشی از کوین های از دست رفته

یک سرمایه گذار کانادایی در حوزه کریپتوکارنسی به نام سلیم ساتیر (Salim Satir) ، به دلیل ضرر 4.9 میلیون دلاری خود دادخواستی را علیه اکسچنج های کریپتوکارنسی گیت هاب (Gatehub) و بیت استمپ (Bitstamp) به دادگاه عالی انگلیس و ولز (High Court of Justice of England and Wales) ارائه کرده است.

 

شاکی ادعا می کند که این ضرر و زیان ناشی از اظهارات گمراه کننده وب سایت گیت هاب (Gatehub) بوده است که در جزئیات عملکرد معاملاتی بیت کوین (BTC) به ریپل Ripple (XRP) به اشتباه عمل کرده است و علاوه بر آن 872 بیت کوین کش (BCH) که حین فورک بیت کوین در آگوست 2017 ایجاد شده است را نگهداری کرده و تحویل نداده است.

 

این سرمایه گذار به طور تصادفی “Bitcoin IOU” را از گیت هاب (Gatehub) خریداری کرده است

ساتیر ادعا می کند که اطلاعات ارائه شده در وب سایت گیت هاب (Gatehub) او را با “عملیات و تأثیر عملکرد مبادله بیت کوین (Bitcoin) / ریپل (Ripple)” بر روی پلتفرم گمراه کرده است و در نتیجه 2.5 میلیون دلار ضرر برای او به همراه داشته است.

 

در حالی که ساتیر فکر می کرد اقدام به خرید نقدی بیت کوین (BTC) در مقابل ایکس آر پی (XRP) می کند ، در عوض “Bitcoin IOU” را که توسط بیت استمپ (Bitstamp) نگهداری می شود دریافت کرده است.

 

ساتیر همچنین ادعا می کند هنگامی که در دسامبر 2017 و ژانویه 2018 سعی در انتقال 872 بیت کوین (BTC) از حساب خود داشت ، از این کار منع شد و گیت هاب را متهم می کند که یک خطای فنی را از مشتریان خود پنهان کرده است.

 

در نتیجه این تأخیر ، ارزش هر یک از بیت کوین (Bitcoin) های ساتیر 2،992 دلار کاهش یافت و در نتیجه 2.5 میلیون دلار ضرر کرد.

 

ساتیر معتقد است گیت هاب به او 872 بیت کوین کش (BCH) بدهکار است

ساتیر همچنین ادعا می کند که گیت هاب نتوانسته پس از آگوست سال 2017 که هارد فورک (hard fork) بیت کوین (Bitcoin) موجب تولید بیت کوین کش (BCH) شده است، 872 بیت کوین کش (BCH) را که به میزان موجودی بیت کوین (BTC) او بر روی پلتفرم موجود است تحویل دهد ، وی این اکسچنج را متهم به نگه داری کوین ها “به نفع خود” کرده است.

 

این دادخواست همراه با شکایت دیگری به دلیل خسارت 2.4 میلیون دلاری ناشی از عدم تحویل 872 بیت کوین کش (BCH) از سوی گیت هاب که طبق قوانین باید به او تحویل داده میشد صورت گرفته است و ارزش کل این شکایت را به 4.9 میلیون دلار رسانده است.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه ای

بیت کوین

(BTC)
۲.۱۳٪

$۴۲,۳۵۶,۰۷۳.۳۸

۱۲۳,۹۵۴,۵۸۰ تومان

خرید و فروش بیت کوین