/ اخبار آلت کوین ها / شبکه هاتور جواهری در بازار ارزهای دیجیتال

زمان مطالعه : 5 دقیقه

شبکه هاتور جواهری در بازار ارزهای دیجیتال

شبکه هاتور جواهری در بازار ارزهای دیجیتال

وقتی به صنعت بلاکچین (blockchain) نگاه کنید ، به راحتی می توانید پیشرفت ها و رشدی را که از زمان ایجاد بیت کوین در یک دهه گذشته به دست آمده ، مشاهده کنید. فناوری بلاکچین منجر به توسعه راه حل های غیرمتمرکز شده است که در بخش های مختلف در سطح جهانی به کار گرفته شده است.

مفاهیم جدیدی مانند امور مالی غیرمتمرکز و NFT توجه بسیاری را به خود جلب کرده است و تعداد پروژه‌ های آن بیش از هر زمان دیگری است. یکی از پروتکل‌ های بلاکچین که در ماه‌ های اخیر مورد توجه قرار گرفته، هاتور (HTR) است. در ادامه برخی از ویژگی های کلیدی این پروتکل جدید را بررسی می کنیم.

هاتور الگوریتم اثبات کار و فناوری DAG را با یکدیگر ترکیب می کند

در این رابطه بخوانید‌ : لایت کوین (Litecoin) چیست؟ ویژگی ها و کاربردهای LTC

هاتور یک پلتفرم لایه اول مقیاس پذیر است که DAG (گراف جهت دار غیر مدور) الگوریتم اثبات کار را ترکیب می کند. این یکی از معدود پروتکل های بلاکچین با پیشینه آکادمیک و بخشی از پایان نامه دکتری ارائه شده توسط بنیانگذار آن مارسلو بروگلیاتو (Marcelo Brogliato) است.

مفهوم کلیدی آن ایجاد یک سیستم است که زنجیره ای از بلوک های مرتبط را به کار می گیرد و می تواند مشکلات مقیاس پذیری، تمرکززدایی و مشکلات امنیتی را حل کند. در نتیجه، هاتور یک پروتکل نسل جدید است که می‌ تواند تراکنش‌ های پرسرعت را انجام دهد و برای تیم‌ ها و افراد جهت ساخت شبکه های غیر متمرکز، از مقیاس‌ پذیری مناسبی برخوردار است.

با هاتور، می توان شبکه های غیرمتمرکز را بر روی یک بلاکچین با امنیت بیت کوین (BTC) و بدون محدودیت ایجاد کرد. این پلتفرم می تواند 200 تراکنش در ثانیه را انجام دهد که به اندازه غول پردازش پرداخت یعنی پی پل (PayPal) است.

هاتور می تواند با استقرار یک سیستم ماینینگ به نام ماینینگ ترکیبی (Merged Mining) امنیت شبکه خود را تضمین کند. ماینینگ ترکیبی به ماینرها این امکان را می دهد تا دو ارز دیجیتال مختلف را بدون هزینه و انرژی اضافی ماین کنند.

در حال حاضر، ماینر های بیت‌ کوین می‌ توانند هاتور را ماین کرده و بدون ارتقای ریگ های ماینینگ خود، درآمد بیشتری کسب کنند. علاوه بر این، از آنجایی که بیت‌ کوین بیشترین تعداد ماینرها را دارد، هاتور می‌ تواند به سرعت هش ریت بالایی را کسب کند و در نتیجه شبکه بلاکچین خود را امن کند.

هاتور همچنین یک بلاکچین کم مصرف است زیرا ماینرها برای استخراج این توکن، انرژی بیشتری مصرف نمی کنند. علاوه بر این، ماینر ها تشویق می‌ شوند تا تحت طرح هاتور سبز (Hathor Green Initiative) از انرژی‌ های تجدیدپذیر استفاده کنند.

توکن های سفارشی را در عرض چند دقیقه ایجاد کنید

نکته مهم هاتور، توانایی کاربران در ایجاد توکن ها در عرض چند دقیقه است. هاتور خود را به عنوان وردپرس برای بلاکچین معرفی کرده و یک سیستم ماین توکن ایجاد کرده است که به دانش فنی نیاز ندارد.

تنها چیزی که لازم است قفل کردن 1 هاتور برای هر 100 توکن جدید است. تمام توکن های ساخته شده بر روی هاتور در لایه اول پروتکل مستقر شده و به توکن هاتور متصل می شوند. همچنین توکن های NFT را می‌ توان با هزینه‌ های کم در شبکه هاتور ایجاد کرد و کاربران می‌ توانند آثاری هنری ایجاد کنند که بتوان آن ها را در یک بازار اختصاصی به فروش رساند.

توسعه و همکاری های کلیدی

هاتور از زمان راه‌اندازی خود با پروژه‌های بلاکچین همکاری کرده است و برخی از آنها شامل چینلینک (Chainlink) و لجر (Ledger) می باشد. همچنین با سیمپلکس (Simplex) همکاری کرد تا کارت‌ های کریپتو را در اکتبر 2021 منتشر کند.

همچنین بخوانید : کلاهبرداری راگ پول (rug pull) چیست؟

این پروتکل بلاکچین به طور فزاینده ای در صنعت بلاکچین پذیرفته شده است. به عنوان مثال، اینفلوئنسر برزیلی فیلیپ نتو (Felipe Neto) پروژه NFT 9Block را در هاتور راه اندازی کرد. سایر پروژه های ساخته شده بر روی هاتور شامل ای او ان (EON)، ورک اکسل (WorkAxle)، کیک آف موزیک (Kick-Off Music)، دروپال (Dropull) می باشند.

انتظار می‌ رود هاتور سوآپ (HahtorSwap)، اولین اکسچنج غیرمتمرکز هاتور، در هفته‌ های آینده راه‌ اندازی شود و ویژگی‌ های دیفای (DeFi) مانند سهام‌ گذاری، کشت سود و ارائه آمار غیرمتمرکز موجودی را برای کاربران معرفی کند.

توکن کاربردی

شبکه هاتور از توکن بومی خود یعنی هاتور پشتیبانی می‌ کند و کاربران را قادر می‌ سازد تا به ویژگی‌ های مختلف در بلاکچین خود دسترسی داشته باشند. هاتور در سال 2021 پذیرش گسترده ای را تجربه کرده است و موارد استفاده متعددی در بلاکچین هاتور دارد.

هاتور همچنین در والت سخت‌ افزاری محبوب لجر و اکسچنج های متعدد، از جمله کوکوین (Kucoin)، اسند اکس (AscendEX)، کوین مترو (Coinmetro)، سیمپل سوآپ (SimpleSwap) و … لیست شده است.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید