/ اخبار ارز دیجیتال / یک پزشک 60 هزار دلار بیت کوین به یک هیتمن پرداخت تا همسرش را برباید

زمان مطالعه : 5 دقیقه

یک پزشک 60 هزار دلار بیت کوین به یک هیتمن پرداخت تا همسرش را برباید

دکتر رونالد کریگ ایلگ (Dr. Ronald Craig Ilg ) هشت سال از زندگی خود را در یک سلول زندان سپری خواهد کرد زیرا 60 هزار دلار بیت کوین (BTC) به قاتل ها پرداخت تا همکار سابق خود را کتک بزنند و همسرش را به سرقت ببرند.

یک پزشک 60 هزار دلار بیت کوین به یک هیتمن پرداخت تا همسرش را برباید

دکتر رونالد کریگ ایلگ (Dr. Ronald Craig Ilg ) هشت سال از زندگی خود را در یک سلول زندان سپری خواهد کرد زیرا 60 هزار دلار بیت کوین (BTC) به قاتل ها پرداخت تا همکار سابق خود را کتک بزنند و همسرش را به سرقت ببرند.

رونالد کریگ ایلگ پزشک کودک 55 ساله اسپوکین، واشنگتن اعتراف کرد که 60000 دلار بیت کوین (BTC) به چندین قاتل در دارک وب داده که به همکار سابقش صدمات شدیدی وارد کنند. جدای از آن، او به تبهکاران دستور داد تا همسرش را ربوده و به او هروئین تزریق کنند تا از دادرسی طلاق منصرف شود.

ایلگ اکنون با پنج تا هشت سال زندان مواجه است. مقامات آمریکایی مجازات دقیق را در نوامبر 2022 اعلام خواهند کرد.

در این رابطه بخوانید‌ : صرافی غیرمتمرکز Vela Exchange چیست؟

FBI از رخ دادن این جنایات جلوگیری کرد

رونالد ایلگ مایل بود به یکی از همکاران سابقش آسیب جدی وارد کند. در سال 2021، او با قاتلان متعددی در دارک وب تماس گرفت و اصرار داشت که دستان قربانی را زخمی یا حتی بشکنند. او برای پنهان کردن هویت خود از نام مستعار Scar215 و رمز عبور Mufassa$$ استفاده کرد.

در ابتدا، ایلگ 2000 دلار بیت کوین را به مجرمان انتقال داد و عکس و آدرس قربانی را در اختیار آنها قرار داد. او همچنین بر ارائه مدارک پس از انجام ضرب و شتم تاکید کرد و اطمینان داد که در آینده کار دیگری وجود خواهد داشت:

من می خواهم شواهدی ببینم که این اتفاق افتاده است. اگر این کار خوب پیش برود، من یک کار پیچیده‌ تر و کاملا متفاوت دارم.

موضوع جنایت بعدی او همسرش بود که قبلا از او طلاق گرفته بود. او نزدیک به 60000 دلار بیت کوین به افراد خاطی دارک وب پرداخت تا بتوانند او را ربوده و به او هروئین تزریق کنند. ایلگ انتظار داشت که بتواند به زندگی زناشویی شکست خورده خود بازگردد و برنامه های طلاق را کنار بگذارد.

رونالد کریگ ایلگ. منبع: CONAN Daily

خوشبختانه، اداره تحقیقات فدرال (FBI) این طرح را شناسایی کرد و کپی هایی از پیام های این پزشک سابق با قاتل ها را به دست آورد. در طی یک مصاحبه داوطلبانه با فدرال، او به دروغ ادعا کرد که می خواهد خودکشی کند. او همچنین نامه‌ ای به یکی از شاهدان کلیدی پرونده اش ارسال کرد و از او خواست با او ازدواج و او را منصرف کند.

این پرونده نشان می‌دهد که چگونه مجرمان از فضای سایبری و ارزهای دیجیتال برای پیشبرد برنامه‌ های جنایی خود سوء استفاده می‌ کنند. آقای ایلگ برای هدف قرار دادن دو قربانی در این پرونده چندین قاتل وب دارک استخدام کرد. آقای ایلگ همچنین در صورتی که قاتل‌ ها نقشه آسیب رساندن به این دو قربانی را عملی کنند، می خواست قربانیان دیگری را هدف قرار دهد.

مایکل هیلر (Michael Heiler ) مامور ارشد FBI اطمینان داد که این سازمان به جستجوی چنین جنایاتی ادامه خواهد داد و قبل از اینکه خیلی دیر شود از رخ دادن آنها جلوگیری خواهد کرد.

وزارت دادگستری حکم رونالد ایلگ را در 8 نوامبر اعلام خواهد کرد. او ممکن است 60 تا 96 ماه پشت میله های زندان بماند.

مورد مشابه جسیکا اسلج (Jessica Sledge)

در اوایل این ماه، مقامات آمریکایی جسیکا اسلج، 40 ساله ساکن پلاهچی، می سی سی پی را برای مدت 10 سال به زندان فدرال فرستادند. او 10 هزار دلار بیت کوین به یک هیتمن دارک وب پرداخت که شوهرش را بکشد.

مانند مورد فوق الذکر، FBI نقشه قتل را کشف کرد و اسلج را به دست عدالت سپرد. او به یک جریمه 1000 دلاری و 120 ماه زندان محکوم شد و ماموران مجری قانون به مدت سه سال پس از آزادی او به شدت بر اقدامات او نظارت خواهند کرد.

همچنین بخوانید : ریپل چیست و چه کاربردهایی دارد ؟

ترجمه شده در مجله نیپوتو

در نیپوتو مارکت امکان خرید و فروش ریپل برای شما فراهم شده است.


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید