/ قانون‌گذاری / شبکه خبری جاست این: ایالات متحده در تحقیقات کلاهبرداری فیشینگ کریپتو به کره جنوبی می پیوندد

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

شبکه خبری جاست این: ایالات متحده در تحقیقات کلاهبرداری فیشینگ کریپتو به کره جنوبی می پیوندد

شبکه خبری جاست این: ایالات متحده در تحقیقات کلاهبرداری فیشینگ کریپتو به کره جنوبی می پیوندد

در تلاش برای اعمال مقررات ارزدیجیتال، دولت کره جنوبی به سرکوب فعالیت‌های غیرقانونی رمزارز، در این کشور ادامه داده است. آنها به شدت در تلاش اند تا بتوانند کلاه بردارهای ارزدیجیتال را شناسایی کرده و همچنین وجوه دزدیده شده شهروندان را بازگردانند. با این حال، مقامات کره ای نتوانستند یکی از پرونده های قدیمی کلاهبرداری ارز دیجیتال در سال 2017 را حل کنند و از ایالات متحده برای دستگیری مجرمان کمک گرفتند.

امروز، دادستان‌های سئول تأیید کردند، با مقامات ایالات متحده برای بررسی یک مورد کلاهبرداری فیشینگ ارزدیجیتال همکاری کرده‌اند. دفتر دادستانی عالی کره جنوبی (SPO) با استفاده از اطلاعات اداره تحقیقات فدرال ایالات متحده (FBI) در اوایل سال 2018، سه مظنون در پرونده کلاهبرداری سایبری را دستگیر کرده و همچنین هویت یکی از مظنونین ژاپنی از بین این سه مظنون را شناسایی کرد. علاوه بر این، دفتر دادستانی عالی کره جنوبی توانست حدود 140 میلیون وون، یعنی 118،000 دلار را به برخی از قربانیان کلاهبرداری بازگرداند.

نشریه خبری محلی این کشور به نقل از یک مقام دولتی بیان کرد :«ردیابی کلاهبرداری های ارز دیجیتال دشوار است. این اولین بار است که دادستان کل، روند تحقیقات و بازیابی خسارت را از طریق همکاری بین المللی با موفقیت انجام می دهد.»

در این رابطه بخوانید‌ : حمله Brute Force چیست؟ و چگونه میتوان از آن در امان ماند؟

مقامات آمریکایی، سه مظنون را به کره جنوبی معرفی می کنند

بر اساس این اتهامات، این سه مجرم مسئول هک شناسه و رمز عبور بازدیدکنندگان کره جنوبی و ژاپنی از وب سایت هستند. آنها توانستند با موفقیت به مدت هفت ماه در سال 2017 به هک اطلاعات افراد مشغول باشند.

علاوه بر این، طبق گفته مقامات، این افراد بیش از 900 میلیون وون (با ارزش فعلی 2.35 میلیارد وون) را در یک روز به سرقت برده اند. با این وجود، اف‌بی‌آی اطلاعات و داده‌هایی را به دفتر دادستانی عالی کره جنوبی داد و همچنین به دفتر دادستانی ناحیه شرقی سئول دستور داد تا برای شناسایی و دستگیری مظنونان تحقیقات را آغاز کند.

مقررات ارزدیجیتال در کره جنوبی

مقامات کره جنوبی دائما قوانین صنعت ارزدیجیتال خود را تشدید می کنند تا در سطح جهان به قانونگذار پیشرو ارزهای دیجیتال تبدیل شوند. در اوایل این ماه، سیاست جدید ضد پولشویی (AML) این کشور منجر به بسته شدن صدها اکسچنج کریپتو شد. هدف این قانون ممنوعیت برداشت از «اکسچنج های کره‌ای و انتقال به کیف پول های بدون احراز هویت مشتری مانند متامسک (Metamask) تا مارس ۲۰۲۲» است، به‌عنوان مثال، ممکن است تمام تراکنش‌های ارزدیجتال از منابع ناشناس ممنوع شوند.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید