/ اخبار بیت کوین / سیگنال بازار صعودی جدید؟ ناپدید شدن نهنگ خرسی (Bearwhale) بیت کوین (BTC) همزمان با افزایش قیمت به 10 هزار دلار

4 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

سیگنال بازار صعودی جدید؟ ناپدید شدن نهنگ خرسی (Bearwhale) بیت کوین (BTC) همزمان با افزایش قیمت به 10 هزار دلار

سیگنال بازار صعودی جدید؟ ناپدید شدن نهنگ خرسی (Bearwhale) بیت کوین (BTC) همزمان با افزایش قیمت به 10 هزار دلار

پس از آن که قیمت بیت کوین (Bitcoin) طی یک صعود 150 درصدی خیره کننده از زمان سقوط در پنجشنبه سیاه ، به 10 هزار دلار رسید ، سودآور ترین معامله گر بیتفینکس (Bitfinex) پس از انتشار متنی اکانت خود را حذف کرد.

 

هنگامی که قیمت بیت کوین (BTC) به 10،000 دلار رسید ، بزرگترین نهنگ بیتفینکس (Bitfinex) که با نام (Joe007) شناخته می شود حساب کاربری خود را حذف کرد .

در این رابطه بخوانید‌ : شبکه جیتو چیست؟ و چه ویژگی هایی دارد؟

 

(Joe007) با انتشار یک متن خداحافظی در تاریخ 7 ماه می در توییتر پس از حذف حساب کاربری خود ناپدید شد. وی مدت زمان فعالیتش در توییتر را “یک تجربه و آزمایش” توصیف کرد و همچنین خود را از لیدربورد بیتفینکس حذف کرد و دیگر معاملات و سودآوری موقعیت هایش به صورت عمومی نشان داده نمی شود.

 

این اقدام وی پس از انجام قرارداد فروشی صورت گرفت كه هنگام توقف قیمت بیت کوین (Bitcoin) در سطح 6،800 دلاری انجام شده بود و منجر به 20 میلیون دلار ضرر تحقق نیافته (unrealized loss) شده بود و در نتیجه 15 میلیون دلار ضرر را برای این نهنگ به همراه داشت.  (Joe007) در ماه آوریل به 5 میلیون دلار سود دست یافت و رقم کل را 25 درصد کاهش داد.

 

وی در این متن گفت:

 

با وجود این که این دوره برای من به طور غیر منتظره ای هیجان انگیز بود، زمان پایان آن فرا رسیده است. از همان ابتدا ، مشارکت من تجربه ای با مدت زمان محدود بود. متاسفانه دلایل زیادی وجود دارد که نمی توانم بیش از این به فعالیت خود ادامه دهم.

حساب توییتر (Joe007) قبل از حذف شدن. منبع: (Joe007)

 

همچنین بخوانید : آوالانچ چیست؟ و چه ویژگی هایی دارد؟

60 میلیون دلار سود : چرا ناپدید شدن (Joe007) مهم است

طی شش ماه گذشته ، (Joe007) سودآورترین معامله گر بیت کوین (Bitcoin) در بازارهای آتی کریپتوکارنسی بوده است.

 

به طور متوسط  ، وی هر ماه 10 میلیون دلار سود کسب می کرد که به سود 60 میلیون دلاری طی نیم سال منجر می شد.

 

لیدربورد بیتفینکس (Bitfinex Leaderboard) در سال 2019 ایجاد شد و به هر کسی این امکان را می داد که عملکرد معامله گران اکسچنج که در فهرست لیدربورد بودند را مشاهده کند. کاربران می توانند سود تحقق یافته و ضررهای تحقق نیافته هفتگی و ماهانه معاملات معلق (pending trade) را مشاهده کنند.

 

وی از سپتامبر 2019 تا آوریل 2020 ، 61 میلیون دلار سود کسب کرد. در همین مدت ، تمام نهنگ های دیگر بیتفینکس 25 میلیون دلار ضرر کردند.  (Joe007) با 86 میلیون دلار از تمامی معامله گران لیست شده در لیدربورد ، عملکرد بهتری داشته است.

 

رفتن (Joe007) بسیار مهم است زیرا این اقدام وی به محض شکست سیر پیروزی شش ماهه رخ داده است. وی در سطح 6،800 دلاری اقدام به فروش کرد و مطمئن بود که قیمت بیت کوین (Bitcoin) به دلیل نقدینگی پایین کاهش می یابد.

فروش بیت کوین Joe007 با قیمت 6،800 دلار. منبع: Bitfinex

 

فلسفه سبک معاملاتی (Joe007) به سه نقطه كلیدی ختم می شود : نقدینگی ، تقاضای خرید و فاکتورهای اساسی.

 

در طول شش ماه گذشته ، وی اغلب می گفت اگر قیمت بیت کوین (Bitcoin) توسط نهنگ هایی که قیمت را بالا می برند به سطحی مانند 10،000 دلار افزایش یابد ، عدم تقاضای واقعی برای خرید در بالای چرخه اغلب منجر به سقوط بیت کوین (BTC) می شود.

 

این موضوع نشان می دهد که روند صعودی فعلی بیت کوین (Bitcoin) بر خلاف روندهای صعودی قبلی ، معقول به نظر می رسد

این بار ، پیش از هالوینگ ، بیت کوین (BTC) روند متفاوتی را نشان داده است. بازار نقدی بخش بسیار بیشتری از حجم روزانه بیت کوین (Bitcoin) را به خود اختصاص داده است. بازار معاملات آتی ، که عمدتا تحت سلطه بیتمکس است ، نقش کمی در هدایت این روند صعودی از 3600 دلار به 10،000 دلار داشته است.

 

در همین حال ،کوین بیس (Coinbase) و بایننس (Binance) شاهد رکورد های بسیار بالای حجم معاملات بوده اند ، به طوری که ارزش روزانه جفت معاملاتی BTC-USDT در بایننس 23 میلیارد دلار بوده است. در همین حین ، میزان حجم و قراردادهای باز بیتمکس (BitMEX) در تلاش برای بازیابی سطوح قبلی بوده است.

رکورد بالای حجم معاملات بایننس. منبع: Tradeblock

 

هنگامی که قیمت در مدت زمان کوتاهی به طور قابل توجهی افزایش می یابد ، بیت کوین (Bitcoin) را در معرض سقوط قرار می دهد. دلیل افزایش احتمال اصلاح قیمت این است که تعداد معامله گران مشتاق به بیت کوین (BTC) در بازار افزایش می یابد و این موضوع باعث می شود این کریپتوکارنسی در معرض یک فشار خرید قرار گیرد.

 

اما ، از ماه آوریل تا می ، بازار آتی تأثیر نسبتاً کمی در روند قیمت بیت کوین (BTC) داشته است. به همین ترتیب ، حتی پس از صعود 150 درصدی ، احتمال فشار خرید بیت کوین (Bitcoin) به آن شدتی که در چرخه قیمت های قبلی مشاهده می شود نیست.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید