/ قانون‌گذاری / سناتور آمریکایی: ما به راه حل های واقعی نیاز داریم تا سیستم مالی ارزهای دیجیتال برای همه و نه فقط برای ثروتمندان کار کند

1 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

سناتور آمریکایی: ما به راه حل های واقعی نیاز داریم تا سیستم مالی ارزهای دیجیتال برای همه و نه فقط برای ثروتمندان کار کند

سناتور آمریکایی: ما به راه حل های واقعی نیاز داریم تا سیستم مالی ارزهای دیجیتال برای همه و نه فقط برای ثروتمندان کار کند

الیزابت وارن (Elizabeth Warren) سناتور ایالات متحده استدلال کرده است که ارزهای دیجیتال آنطور که مدافعان رمزارز ادعا می کنند در محاسبات مالی جهانی لحاظ نشده است. او با تاکید بر نیاز به راه حل های واقعی برای کارکرد این سیستم مالی برای همه، نه فقط برای ثروتمندان، گفت: با وجود مالکیت بیت کوین که متعلق به یک درصد برتر جامعه است این رمزارز از دلار نیز متمرکز تر است.

سناتور ایالات متحده الیزابت وارن روز سه شنبه در مورد ارزهای دیجیتال، بیت کوین (BTC) و سیستم مالی اظهار نظر کرد. او توییت کرد:

صنعت کریپتو مدعی است که در محاسبات مالی جهانی لحاظ شده است، اما مالکیت بیت کوین حتی بیشتر از دلار در بین 1 درصد برتر جامعه متمرکز است. ما به راه‌حل‌ های واقعی نیاز داریم تا این سیستم مالی را برای همه، نه فقط برای ثروتمندان، کارآمد کنیم.

نظر او در پاسخ به مقاله‌ ای در وال استریت ژورنال بود که ادعا می‌ کرد یک درصد از دارندگان بیت‌ کوین نسبت به ثروتمندترین خانواده‌ های آمریکایی که بر دلار تسلط دارند، مقدار زیادی از ارزهای دیجیتال را کنترل می‌ کنند. یک نویسنده با استناد به مطالعه دفتر ملی تحقیقات اقتصادی نوشت: 10000 حساب بیت کوین برتر دارای 5 میلیون بیت کوین، معادل تقریبا 232 میلیارد دلار می باشند.

بسیاری از کاربران توییتر به توییت سناتور وارن پاسخ دادند. یکی از کاربران به سناتور ماساچوست گفت: این درست نیست. عرضه ثابت و محدود بیت کوین به این معنی است که با گذشت زمان و مطابق با پذیرش، استفاده و ایجاد ارزش، مالکیت این رمزارز غیرمتمرکزتر می شود. هیچ جایگزین دیگری برای رفع مشکل چاپ پول که منجر به مالیات برای شهروندان عادی می شود، وجود ندارد.

کاربر دیگری خطاب به سناتور توییت کرد: استدلال شما ناقص است. بنابراین می‌ توانم فرض کنم که شما نمی‌ دانید بازار کریپتو فقط بیت کوین نیست. شما کل صنعت کریپتو که در حال رشد است را نادیده می‌ گیرید و بیت کوین را به‌ عنوان کریپتو می‌ شناسید.

علاوه بر این، برخی از افراد به سناتور وارن یادآوری کردند که رمزارز فقط برای ثروتمندان نیست بلکه سیستمی غیرمتمرکز و برای همه است. برخی از افراد نیز ادعاهای مطرح شده در مقاله وال استریت ژورنال را زیر سوال بردند. چند نفر با تاکید بر لزوم آموزش، این سناتور اهل ماساچوست را نادان نامیدند.

این سناتور اخیرا از قانون‌ گذاران خواسته تا پیش از اینکه دیر شود استیبل‌ کوین‌ ها و پلتفرم‌ های امور مالی غیرمتمرکز (defi) را محدود کنند. او گفت: دیفای خطرناک ترین بخش دنیای کریپتو است. در ماه جولای، او از جانت یلن (Janet Yellen)، وزیر خزانه داری ایالات متحده خواست تا فورا سیاستی را برای کاهش خطرات ارزهای دیجیتال اتخاذ کند.

در ماه سپتامبر، او کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) را تحت فشار قرار داد تا به مشکل قطع شدن اکسچنج های ارز دیجیتال و کارمزدهای بالای تراکنش رسیدگی کند. او همچنین در آن زمان تاکید کرد که ارزهای دیجیتال در محاسبات مالی جهانی لحاظ نشده اند.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)