/ اخبار ارز دیجیتال / سرکل قصد دارد به یک بانک دیجیتال ملی با مجوز فدرال تبدیل شود

زمان مطالعه : 5 دقیقه

سرکل قصد دارد به یک بانک دیجیتال ملی با مجوز فدرال تبدیل شود

سرکل قصد دارد به یک بانک دیجیتال ملی با مجوز فدرال تبدیل شود

جرمی آلیر (Jeremy Allaire) ، مدیرعامل سرکل گفت این شرکت مایل است تحت نظارت فدرال رزرو ، خزانه داری ایالات متحده ، (OCC) و (FDIC) فعالیت کند.

این شرکت پرداخت دیجیتالی تحت حمایت گلدمن ساکس رسماً برنامه های خود را برای تبدیل شدن به یک بانک دیجیتال ملی در ایالات متحده اعلام کرد. آلیر با اعلام این خبر در روز دوشنبه خاطرنشان کرد سرکل مایل است تحت نظارت و مدیریت فدرال رزرو ، خزانه داری ایالات متحده ، دفتر کنترل ارز و بیمه فدرال فعالیت کند.

وی اظهار داشت: “ما معتقدیم بانکداری ذخیره ، که بر اساس فناوری ارزهای دیجیتال ساخته شده است ، می تواند به یک سیستم مالی کارآمدتر ، ایمن تر و مقاوم تر منجر شود.”

وی افزود سرکل پیش بینی می کند استیبل کوین این شرکت ، یو اس دی کوین (USDC) ، به صدها میلیارد دلار کوین در گردش برسد و به یک ابزار محبوب در خدمات مالی و اپلیکیشن های تجارت اینترنتی تبدیل می شود.

آلیر افزود: “ایجاد استانداردهای نظارتی برای ارزهای دیجیتال جهت توانمندسازی پتانسیل این ارزها در اقتصاد واقعی ، از جمله استانداردهای ترکیب مدیریت و ذخیره ، بسیار مهم است.”

سرکل به عنوان توسعه دهنده اصلی (USDC) شناخته می شود که دومین استیبل کوین برتر جهان از نظر ارزش بازار پس از تتر (USDT)است. بر اساس داده های کوین گکو ، در زمان نگارش این مطلب ، (USDC) هشتمین ارز دیجیتال با ارزش بازار 27.8 میلیارد دلار است ، در حالی که ارزش بازار تتر (USDT) تقریباً 63 میلیارد دلار است.

بانکداری با ذخایر کامل از بانک ها می خواهد کل دارایی هر سپرده گذار را به صورت نقدی و معادل نقدی ، برای برداشت فوری در صورت تقاضا ، نگه دارند. بانکداری ذخیره کامل که همچنین به عنوان بانکداری 100٪ ذخیره شناخته می شود ، جایگزینی برای سیستمی است که در آن تنها بخشی از سپرده های بانکی با پول نقد موجود و قابل برداشت است.

این اخبار بلافاصله پس از ارائه درخواست سرکل به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده منتشر می شود که قصد دارد از طریق ادغام با شرکت (Concord Acquisition) سهام خود را عرضه کند. بر اساس این قرارداد ، یک هلدینگ ایرلندی هم کانکرد (Concord) و هم سرکل (Circle) را خریداری کرده و به یک شرکت سهامی عام تبدیل می شود که انتظار می رود در بورس نیویورک فهرست شود.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)