/ اخبار بیت کوین / سرمایه گذاران بیت کوین از پرداخت مالیات در السالوادور معاف هستند

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

سرمایه گذاران بیت کوین از پرداخت مالیات در السالوادور معاف هستند

سرمایه گذاران بیت کوین از پرداخت مالیات در السالوادور معاف هستند

به گزارش خبرگزاری فرانسه در 10 سپتامبر ، خاویر آرگوئتا (Javier Argueta) ، مشاور حقوقی رئیس جمهور السالوادور اعلام کرد دولت با هدف تشویق سرمایه گذاری خارجی در صدد اعمال معافیت های مالیاتی بر بیت کوین (Bitcoin) است و سرمایه گذاران را از پرداخت مالیات بر سرمایه و مالیات بر درآمد بیت کوین (Bitcoin) معاف می کند.

 

ارگوئتا گفت اگر شخصی سرمایه ای به صورت بیت کوین (Bitcoin) یا سود بالایی از این طریق داشته باشد ، مالیاتی به آن تعلق نمی گیرد. این امر برای تشویق سرمایه گذاری خارجی انجام شده است و السالوادور هیچ مالیاتی بر سرمایه یا درآمد حاصل وضع نخواهد کرد.

در این رابطه بخوانید‌ : اندیکاتور MACD چیست؟ و چگونه میتوان از آن استفاده کرد؟

 

آرگوئتا خاطرنشان کرد دولت سالوادور تراکنش های بیت کوین (Bitcoin) در کیف پول رسمی چیوو (Chivo) را ردیابی می کند تا با استفاده غیرقانونی از این ارز دیجیتال مبارزه کند. وی گفت: “ما یک سری توصیه های موسسات بین المللی علیه پولشویی را اجرا می کنیم.”

 

در صورت سقوط قیمت بیت کوین (Bitcoin) برای به حداقل رساندن تأثیر نوسانات ، کیف پول چیوو به طور موقت تراکنش های بیت کوین (Bitcoin) را متوقف می کند.

 

سه شنبه گذشته ، السالوادور اولین کشوری در جهان بود که بیت کوین (Bitcoin) را به عنوان پول قانونی به رسمیت شناخت و از همه کسب و کارها خواسته شد تا بیت کوین (BTC) را به عنوان ابزار پرداخت بپذیرند. السالوادور با همکاری شرکت های جهانی مانند اکسچنج ارز دیجیتال بیتسو (Bitso) و بانک سیلورگیت (Silvergate) ، کیف پول رسمی بیت کوین (BTC) خود به نام چیوو را راه اندازی کرد که به کاربران اجازه می دهد تراکنش های بیت کوین (BTC) را به دلار ایالات متحده تبدیل کنند یا با استفاده از دستگاه خودپرداز ، بدون هیچ گونه هزینه ای برداشت کنند.

 

فعالیت کیف پول چیوو موقتاً برای تعمیر در روز عرضه متوقف شد. بر اساس گزارشات متعدد ، برخی از کاربران همچنان پس از اصلاح آن توسط السالوادور در هفته گذشته ، مشکلات عمده ای را در زمینه انجام تراکنش ها یا خروج از اپلیکیشن گزارش کرده اند.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

همچنین بخوانید : ارز دیجیتال اتم چیست؟ و چه کاربردی دارد؟


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید