/ قانون گذاری ایران / رئیس کل بانک مرکزی: رمزارز ملی به زودی راه اندازی می شود

زمان مطالعه : 5 دقیقه

رئیس کل بانک مرکزی: رمزارز ملی به زودی راه اندازی می شود

رئیس کل بانک مرکزی: رمزارز ملی به زودی راه اندازی می شود

رئیس کل بانک مرکزی کشور صبح امروز و در خلال گردهمایی رؤسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در کشورهای همسایه اعلام کرد که با توجه به برنامه‌ریزی و اقدامات صورت گرفته، رمزارز ملی در آینده‎ای نزدیک در کشور راه‎اندازی می‎شود.

با توجه به فراگیر شدن تب استفاده از ارزهای دیجیتال در تبادلات مالی و تجاری، بسیاری از کشورها به این فکر افتاده‎اند که به جهت حفظ جایگاه حکمرانی مالی و اقتصادی، همسو شدن با بازار ارزهای دیجیتال، امری ضروری و احتضار ناپذیر است. در کشور ما نیز از سال گذشته اولین خبرها در مورد برنامه‌ریزی بانک مرکزی برای معرفی رمزارز ملی به صورت رسمی اعلام شد.

در جلسه امروز رؤسای نمایندگی‌‎های جمهوری اسلامی ایران در کشورهای همسایه، رئیس کل بانک مرکزی ضمن اشاره به اهمیت راهبردی و جایگاه حیاتی ارتباط اقتصادی و تجاری با همسایگان، اعلام کرد که این نشست سرآغازی برای ارتباط و تعامل بیشتر بین بانک مرکزی و وزارت امور خارجه خواهد بود.

در ادامه جلسه علی صالح‎آبادی موضوع ارزهای دیجیتال و فرصت‎های را مطرح کرد. رئیس شورای پول و اعتبار در این بخش ضمن اشاره به تمرکززادیی، ایجاد فرصت و لزوم وابستگی کمتر به نهادهای خارجی مرجع، عنوان کرد که بانک مرکزی توجه خاصی به موضوع رمزارزها دارد. صالح‎آبادی در ادامه اعلام کرد:

موضوع رمزپول ملی از جمله موارد مهم در دستور کار بانک مرکزی است که زیرساخت و دستورالعمل‌های مربوط به آن تدوین شده و در آینده نزدیک به صورت آزمایشی راه‌اندازی خواهد شد.

با توجه به این موضوع و راه‎اندازی آزمایشی رمزارز ملی، می‎توان امیدوار بود تا با زیرساخت فنی در نظر گرفته شده، شرایطی مناسب برای تسهیل و ارتقای این رمزارز اندیشیده شود تا بتوان به صورت عملی و کاربردی از آن در امور مختلف استفاده کرد. در واقع می‎توان با طراحی یک رمزارز ملی، فرصت را نه تنها برای تبادل موثر مالی بین منابع داخلی، بلکه امکان استفاده از آن در ابعاد بین‎المللی ایجاد کرد تا با پشتوانه‎ای مناسب بتوان در این وادی سریع و مهم از کاربردهای بلاک‎چین، حرکت کرد.

منبع : خبر فارسی


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین