/ حقوقی و قضایی / رئیس بانک جامائیکا: ارز دیجیتال به اندازه کافی پایدار نیست تا وسیله پرداخت خوبی باشد

9 ماه پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

رئیس بانک جامائیکا: ارز دیجیتال به اندازه کافی پایدار نیست تا وسیله پرداخت خوبی باشد

رئیس بانک مرکزی جامائیکا به افرادی که از ارزهای دیجیتال استفاده می کنند یا قصد استفاده از آنها را دارند هشدار داده که مراقب خطرات مرتبط با آن باشند.

رئیس بانک جامائیکا: ارز دیجیتال به اندازه کافی پایدار نیست تا وسیله پرداخت خوبی باشد

رئیس بانک مرکزی جامائیکا به افرادی که از ارزهای دیجیتال استفاده می کنند یا قصد استفاده از آنها را دارند هشدار داده که مراقب خطرات مرتبط با آن باشند. این فرماندار افزود که غیرقابل پیش بینی بودن ارزهای دیجیتال به این معنی است که نمی توانند به عنوان یک وسیله پرداخت عمل کنند.

به اندازه کافی پایدار نیست تا وسیله پرداخت خوبی باشد

ریچارد بایلز (Richard Byles)، رئیس بانک جامائیکا، به کسانی که از ارزهای دیجیتال استفاده می کنند یا قصد استفاده از آنها را دارند هشدار داده که به ماهیت غیرقابل پیش بینی بودن این دارایی ها توجه داشته باشند. بایلز همچنین گفت که او ارز دیجیتال را یک ابزار سرمایه‌ گذاری می‌ داند تا یک وسیله پرداخت، زیرا ارزش آن به اندازه کافی پایدار نیست.

بایلز که در یک کنفرانس ارزهای دیجیتال و رمزارز صحبت کرد، گفت که بانک مرکزی جامائیکا برای هشدار دادن به مردم در مورد نوسانات ارزهای دیجیتال خصوصی به زمان نیاز دارد. او همچنین گفت که موسسه او رمزارز را وسیله خوبی برای انجام تراکنش نمی بیند. وی افزود:

بنابراین، اگر یک سرمایه‌ گذار ماهر هستید که می‌ تواند ارز دیجیتال را درک کند، از آن استفاده کنید. اما ما آن را به عنوان ارزی که برای انجام تراکنش و پرداخت خوب باشد در نظر نمیگیریم.

بانک مرکزی اعلامیه های احتیاطی بیشتری صادر می کند

به گفته رئیس بانک، بانک مرکزی جامائیکا تنها از ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC) حمایت می کند. او همچنین تاکید کرد که بر خلاف ارزهای دیجیتال که ارزش آنها می تواند افزایش یا کاهش یابد، ارزش دلار در طول زمان ثابت است.

همانطور که قبلا گزارش شد، بانک جامائیکا در 31 دسامبر 2021 اعلام کرد که آزمایش ارز دیجیتال ملی خود را تکمیل کرده و به پایان رسانده است. در گزارشی آمده است که پس از تکمیل این مرحله، بانک اکنون در مرحله اجرایی ارز دیجیتال ملی جامائیکا است.

در همین حال، ماریو گریفیتس (Mario Griffiths)، مدیر سیستم‌ های پرداخت و سیاست‌ گذاری بانک، در همین گزارش نقل می‌ کند که بانک جامائیکا قصد دارد به صدور بیانیه‌ های احتیاطی که به مردم در مورد خطرات مرتبط با ارزهای دیجیتال هشدار می‌ دهد، ادامه دهد.


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)