/ اخبار آلت کوین ها / خدمات درآمد داخلی (IRS) به هر کسی که بتواند تراکنش های مونرو (Monero) و لایتنینگ (Lightning) را ردیابی کند پاداشی 625،000 دلاری می دهد

زمان مطالعه : 5 دقیقه

خدمات درآمد داخلی (IRS) به هر کسی که بتواند تراکنش های مونرو (Monero) و لایتنینگ (Lightning) را ردیابی کند پاداشی 625،000 دلاری می دهد

خدمات درآمد داخلی (IRS) به هر کسی که بتواند تراکنش های مونرو (Monero) و لایتنینگ (Lightning) را ردیابی کند پاداشی 625،000 دلاری می دهد

سازمان (IRS) ایالات متحده مبلغ حداکثر 625 هزار دلار را برای هرکسی که بتواند به حریم خصوصی مونرو (Monero) نفوذ کند در نظر گرفته است.

 

خدمات درآمد داخلی ایالات متحده (IRS) مبلغی حداکثر تا 625،000 دلار را به هرکسی که بتواند به حرم خصوصی کوین های بدون قابلیت ردیابی مانند مونرو Monero (XMR) نفوذ کند و همچنین تراکنش های بیت کوین (Bitcoin (BTC در لایتنینگ نتورک را ردیابی کند پاداش می دهد.

 

این پیشنهاد رسمی که هفته گذشته منتشر شد ، می گوید (IRS) موارد ارسالی را در قالب نمونه های اولیه تا تاریخ 16 سپتامبر می پذیرد. در صورت تایید ، متقاضیان مبلغ اولیه 500000 دلار را دریافت می کنند.

 

این کمک هزینه به متقاضیان این امکان را می دهد تا طی هشت ماه بعد نمونه اولیه خود را به یک پروژه قابل اجرا تبدیل کنند. پس از اتمام آزمون آزمایشی و تأیید دولت ، کمک هزینه 125000 دلاری دیگری اعطا خواهد شد.

 

سازمان (IRS-CI) در حال جستجو برای یافتن راه حل های نوآورانه جهت ردیابی کوین های حریم خصوصی ، مانند ابزارهای پیشرفته ، داده ها ، کد منبع (source code) ، الگوریتم ها و خدمات توسعه نرم افزار است.

این اطلاعیه اهداف اولیه این نوآوری را کمک به تحقیقات جنایی (IRS (CI برای ردیابی تراکنش ها ، از جمله شناسایی کیف پول ها ، تاریخ و زمان تراکنش و مبالغ منتقل شده عنوان می کند. این سازمان امیدوار است با استفاده از ابزارهایی بتواند تراکنش های آتی آدرس های مشخص را پیش بینی کند. محصولات نهایی همچنین باید كنترل كامل (CI) را با توانایی توسعه یا اصلاح بیشتر آنها فراهم كنند ، بنابراین سازمان مجبور نیست از کمک هیچ فروشنده خارجی استفاده كند.

 

مونرو (Monero) یکی از ارزهای مجازی مدنظر گروه های جنایی ، نسبت به دارایی های دیجیتال قابل ردیابی مانند بیت کوین (Bitcoin) است.  (IRS) خاطرنشان کرد که مونرو (XMR) به دلیل “ویژگی حفظ حریم خصوصی” توسط گروه باج افزار (Sodinokibi) برای کلیه مطالبات و تراکنش های حملات باج افزار مورد استفاده قرار می گیرد.

 

تقاضا برای کوین های حریم خصوصی در میان مجرمان افزایش یافته است زیرا مقامات توانایی های قانونی خود در این حوزه را افزایش داده و از اطلاعات شرکت هایی مانند چینالیسیس (Chainalysis) استفاده می کنند. در سال های اخیر ، چینالیسیس به منظور مبارزه با کودک آزاری ، پولشویی و تأمین مالی تروریسم ، در ردیابی تراکنش های بیت کوین (Bitcoin) و سایر کریپتوکارنسی ها به نهادهای قانونی کمک کرده است. ماه گذشته ، چینالیسیس نقش اساسی در سرنگونی سه سازمان تروریستی داشت.

 

کوین های حریم خصوصی یک استراتژی اصلی برای کمک به مجرمان در ناشناس کردن تراکنش هایشان است ، (IRS) اظهار داشت:

 

در حال حاضر ، منابع تحقیقاتی محدودی برای ردیابی تراکنش های مربوط به کوین های حریم خصوصی نظیر مونرو (Monero) یا سایر تراکنش های خارج از زنجیره که حریم خصوصی را برای مجرمان فراهم می کنند ، وجود دارد.

شرکت تحلیلی بلاکچین (Blockchain) سایفرتریس (CipherTrace) ادعا می کند ابزار جدیدی دارد که می تواند تراکنش های مونرو (Monero) را ردیابی کند ، اگرچه هنوز قابلیت های آن تأیید نشده است. این شرکت اعلام کرد که این ابزار که توسعه آن بیش از یک سال طول کشید ، توسط سازمان امنیت داخلی ایالات متحده استفاده خواهد شد. جان جفریز (John Jeffries) ، تحلیلگر ارشد مالی سایفرتریس گفت: این ابزار می تواند مونرو (Monero) دزدیده شده یا مورد استفاده برای تراکنش های غیرقانونی در حملات باج افزار را ردیابی کند.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)