/ عمومی / تغییر واحد پول ایران از ریال به تومان به دلیل تورم شدید و افزایش قیمت بیت کوین در (LocalBitcoins) به حدود 35 هزار دلار

3 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

تغییر واحد پول ایران از ریال به تومان به دلیل تورم شدید و افزایش قیمت بیت کوین در (LocalBitcoins) به حدود 35 هزار دلار

تغییر واحد پول ایران از ریال به تومان به دلیل تورم شدید و افزایش قیمت بیت کوین در (LocalBitcoins)  به حدود 35 هزار دلار

مجلس شورای اسلامی برای تغییر واحد پول ایران رای موافق صادر کرده است زیرا شیوع ویروس کرونا و تحریم های شدید موجب تورم ریال شده است و قیمت بیت کوین (Bitcoin) نسبت به اکسچنج های رسمی به شدت افزایش یافته است.

 

بر اساس گزارشی که در تاریخ 4 می (15 اردیبهشت) از سوی رسانه مهر نیوز منتشر شده است، لایحه “اصلاح قانون پولی و بانکی” ایران در مجلس شورای اسلامی تصویب شده است. طبق قانون جدید واحد پول ایران از ریال به تومان تغییر یافته و هر تومان به ارزش 10،000 ریال می باشد که ظرف دو سال آینده اجرا می شود.

در این رابطه بخوانید‌ : زیرساخت فیزیکی غیرمتمرکز چیست؟ (DePIN)

 

تورم شدید و رابطه آن با بیت کوین (BTC) در ایران

در سال 2018 ، مقامات ایران نرخ رسمی ارز را در حدود 42000 ریال به دلار تعیین کردند. بسیاری از اکسچنج ها همچنان این قیمت را به عنوان نرخ رسمی در نظر می گیرند. در همین حین ، قیمت هر بیت کوین (BTC) در اکسچنج همتا به همتای بیت کوین (Bitcoin) به نام (LocalBitcoins) در حال حاضر برابر با 1445،658،900 ریال است ، طبق نرخ رسمی ارز ، تقریبا 34.500 دلار.

 

با این حال ،اکنون زمان فروش بیت کوین (BTC) در ایران نیست. با وجود اعلام نرخ رسمی ، ریال با وضعیت اقتصاد ایران به شدت سقوط کرده است.

 

طبق گزارش (Radio Free Europe) ، در معاملات بازار سیاه ، دلار آمریكا با قیمت 156,000 ریال به فروش می رسد. با تبدیل واحد پول به تومان چهار صفر از نرخ فعلی حذف می شود ، اما همچنان ممکن است همان مشکلاتی که موجب سقوط ریال شده اند را به همراه داشته باشد.

 

سالها تورم حاد در ایران

تحریم های ایالات متحده به دنبال خروج رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ در سال 2018 از توافق هسته ای سال 2015 که در سالهای ابتدایی تورم شدید و مشکلات اقتصادی آغاز شده بود صورت گرفت.

 

همچنین بخوانید : استاندارد ERC-1155 چیست؟ و چگونه کار میکند؟

اخیراً ، تلاش ایران برای مهار کرونا ویروس و سقوط شدید قیمت نفت مشکلات موجود را پیچیده تر کرده است.

 

پیش از این کوین تلگراف از افزایش ارزش کریپتو برای ایرانیان خبر داده بود. سایر کشورهایی که در معرض تورم شدید قرار دارند نیز از دارایی های دیجیتال برای مقابله با سقوط ارزش ها استفاده کرده اند ، اخیراً دلار مصنوعی جدیدی تحت حمایت بیت کوین (BTC) در ونزوئلا راه اندازی شده است که ونزوئلایی‌ها می‌توانند از آن برای پرداخت و جابجایی پول استفاده کنند.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین