/ اخبار آلت کوین ها / تحلیل قیمتی تزوس: تزوس به دنبال یک رالی صعودی به 5.8 دلار

زمان مطالعه : 5 دقیقه

تحلیل قیمتی تزوس: تزوس به دنبال یک رالی صعودی به 5.8 دلار

تحلیل قیمتی تزوس: تزوس به دنبال یک رالی صعودی به 5.8 دلار

قیمت تزوس (XTZ) به یک روند نزولی کوتاه مدت در نمودار تکنیکال خود ادامه می دهد. این رمزارز به حمایت 3.85 دلار سقوط کرد و 58 درصد از ارزش خود را از دست داد. علاوه بر این، پس از ریزش قیمت با افزایش فشار تقاضا مواجه شد و به دنبال آن علائم بازگشت روند در پرایش اکشن و اندیکاتورها مشاهده شد.

نکات تکنیکالی کلیدی تزوس:

نمودار تزوس یک تقاطع مرگ بین میانگین متحرک نمایی 50 و 200 روزه را نشان می دهد.

در این رابطه بخوانید‌ : سود باز یا اپن اینترست (open interest) در بازار آتی کریپتو چیست؟

شاخص قدرت نسبی (RSI) روزانه از بالای منطقه خنثی (50) عبور کرد.

حجم معاملات تزوس 272.5 میلیون دلار است که نشان دهنده افزایش 53.2 درصدی آن می باشد.

منبع: Tradingview

پیش از این تزوس در تلاش بود که از حمایت 3.8 دلاری خود صعود کند. با این حال، قیمت هرگز نتوانست از نزدیکترین مقاومت 4.54 دلاری عبور کند و پس از رد شدن از این سطح، دوباره به سطح حمایت خود ریزش کرد.

جفت ارز تزوس به دلار (XTZ/USD) برای حدود دو هفته در این سطح بود و سپس در 23 دسامبر از مقاومت خود عبور کرد. قیمت روز بعد سطح خود را حفظ می کند و با تشکیل یک الگوی شمعی ستاره صبحگاهی، به نظر می رسد برای یک رالی صعودی آماده است.

سطوح مهم میانگین متحرک نمایی (50، 100 و 200) همچنان نشان دهنده یک روند نزولی برای این توکن می باشند. علاوه بر این، نمودار اخیرا یک تقاطع مرگ بین میانگین متحرک نمایی 50 و 200 را نشان داده است.

شاخص قدرت نسبی روزانه در سطح (62) با واگرایی صعودی مشهود آن، نشان دهنده صعودی بودن قیمت است.

نمودار 4 ساعته جفت ارز تزوس به دلار. منبع: Tradingview

برای اینکه کوین تزوس تایید بهتری برای یک یک رالی صعودی جدید ارائه دهد، باید مقاومت حیاتی 5.8 دلار را پس بگیرد. معامله گران اکنون می توانند انتظار حمایت خوبی از سطح 4.5 دلار داشته باشند که رشد قیمت به سمت مقاومت بالا را تقویت می کند.

با این حال، یک محدوده مقاومت بین 5.8 و 5.2 دلار وجود دارد. معامله گران باید مراقب این سطح باشند، زیرا می تواند مقاومت کافی برای وقفه در رالی جدید ایجاد کند.

همچنین بخوانید : بهترین ابزارها برای ترید ارزدیجیتال در سال ۲۰۲۴

واگرایی سطوح میانگین متحرک، نشان می دهد که هر دو خط بالاتر از محدوده خنثی حرکت می کنند که این نشان دهنده احتمال رشد این توکن می باشد. علاوه بر این، نمودار همچنین یک تقاطع صعودی از این خطوط را نشان می دهد که نشان دهنده سیگنال خرید است.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین