/ اخبار بیت کوین / بیت کوین مطابق مدل فلور عمل نکرد؛ شروع ماه دسامبر زیر سطح 57000 دلاری

1 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

بیت کوین مطابق مدل فلور عمل نکرد؛ شروع ماه دسامبر زیر سطح 57000 دلاری

بیت کوین مطابق مدل فلور عمل نکرد؛ شروع ماه دسامبر زیر سطح 57000 دلاری

با افزایش فشار فروش در قیمت بیت کوین (BTC)، برای اولین بار در طول تاریخ هدف قیمتی مدل پیش بینی قیمت پلن بی (PlanB) محقق نمی شود.

بیت کوین نتوانسته است به هدف قیمتی پایانی ماه نوامبر که در یکی از معروف ترین مدل های تحلیلی مشخص شده برسد، اما سازنده این مدل تسلیم نمی شود.

پلن بی در یک پست توییتری در 1 دسامبر گفت که یک ماه دیگر به مدل فلور (Floor) خود فرصت می دهد تا خودش را ثابت کند.

جفت ارز بیت کوین به دلار (BTC/USD) در بدترین سناریوی ممکن باید در ماه نوامبر در قیمت 98.000 دلار بسته می شد، اما ترکیبی از عوامل باعث شد تا در تایم فریم ماهانه در سطح بسیار پایین تری بسته شود.

این جفت ارز با قیمت نزدیک به 57.000 دلار، به طور قطعی هدف خود را از دست داد و این به معنای اولین شکست مدل پلن بی در طول تاریخ بیت کوین است.

او نوشت:هیچ مدلی کامل نیست، اما این اولین مورد در 10 سال گذشته است، من به مدل پیش بینی قیمت خود یک ماه دیگر فرصت می دهم.

اخیرا، مدل فلور به درستی قیمت های پایانی ماهانه برای ماه‌ های آگوست، سپتامبر و اکتبر را پیش‌ بینی کرده بود و امیدواری‌ ها را افزایش داد که بیت کوین در ماه دسامبر وارد سطح شش رقمی شود.

از آنجایی که بیشتر معامله گران و تحلیلگران این واقعیت را می پذیرند که دستیابی به سقف بازار صعودی سال 2021 ممکن است بیش از حد انتظار طول بکشد، پلن بی گفت پیش بینی سایر مدل های پیش بینی قیمت بیت کوین او همچنان در آستانه وقوع هستند.

در میان آنها مدل محبوب انباشت به جریان قیمت 100.000 دلاری را به عنوان میانگین قیمتی از حالا تا سال 2024 پیش بینی می کند. انتظار می رود بیت کوین تا قبل از پایان سال جاری، به سطح شش رقمی برسد.

بیت کوین در پایان ماه نوامبر با فشار فروش جدیدی مواجه شد. وحشت از ویروس کرونا همراه با اظهارات جروم پاول (Jerome Powell)، رئیس فدرال رزرو در خصوص گذرا نبودن ماهیت تورم حال حاضر، همراه شد.

احساسات حاکم بر بازار نیز تحت تاثیر قرار گرفت و طبق شاخص ترس و طمع کریپتو از حالت خنثی به ترس کاهش یافت.

شاخص ترس و طمع بازار کریپتو. منبع: Alternative.me

با این حال مدل فلور پلن بی همچنان یک معبار قیمتی معتبر باقی ماند و هدف قیمتی ماهانه قیمت جفت ارز بیت کوین به دلار را در سطح 135.000 دلار پیش‌ بینی می‌ کند.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)