/ قانون‌گذاری / بانک مرکزی فیلیپین از توکن های دیجیتال استفاده می کند

3 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

بانک مرکزی فیلیپین از توکن های دیجیتال استفاده می کند

بانک مرکزی فیلیپین از توکن های دیجیتال استفاده می کند

بانک مرکزی فیلیپین ، از توکن های دیجیتال به عنوان ابزاری برای کاهش استفاده از پول فیات و بهبود ارائه خدمات مالی در این کشور استفاده می کند ، همچنین این کشور همچنان در حال بررسی توسعه ارز دیجیتال خود است.

 

بنجامین دایاکنو (Benjamin Diokno) رئیس بانک مرکزی فیلیپین (Bangko Sentral ng Pilipinas) یا (BSP) ، طی گفتگو با بلومبرگ گفت که توکن های دیجیتال “موجب افزایش دسترسی و کاهش هزینه های خدمات مالی” می شوند و همچنین استفاده از پول فیات را کاهش می دهند.

در این رابطه بخوانید‌ : کپی تریدینگ چیست؟ معرفی برترین پلتفرم های Copy Trading

 

دایاکنو گفت كه توکن های دیجیتالی نحوه ارائه خدمات مالی بانك به شهروندان را بهبود می بخشند.

 

فیلیپین یکی از کشورهایی است که در زمینه راه اندازی ارز دیجیتال خود در حال تحقیق است.  این بانک اعلام کرد تحقیقات آن پیامدهای احتمالی سیاست گذاری ارز دیجیتال بانک مرکزی یا (CBDC) را بررسی خواهد کرد. این کشور پیش از این یک پلتفرم مبتنی بر بلاکچین (Blockchain) را برای توزیع اوراق قرضه منتشر شده توسط دولت راه اندازی کرده بود.

 

کوین تلگراف پیشتر گزارش داده بود كه ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) به بانك هاي مركزي اجازه مي دهد تا وابستگي خود را به شرکت هاي تسویه وجوه کم کرده و همچنین هزينه ها را نیز کاهش دهند و آنها را قادر به اجراي سياست هاي مالی مناسب مي كنند.  (CBDC) همچنین می تواند به صورت دیجیتالی در بین شهروندان توزیع شود.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین