/ اخبار اکسچنج ها / اکسچنج کریپتوی غیرمتمرکز بیسک (Bisq) خدمات خود را به دلیل «آسیب پذیری امنیتی بحرانی» غیرفعال می کند

زمان مطالعه : 5 دقیقه

اکسچنج کریپتوی غیرمتمرکز بیسک (Bisq) خدمات خود را به دلیل «آسیب پذیری امنیتی بحرانی» غیرفعال می کند

اکسچنج کریپتوی غیرمتمرکز بیسک (Bisq) خدمات خود را به دلیل «آسیب پذیری امنیتی بحرانی» غیرفعال می کند

توسعه دهندگان پلتفرم معاملات کریپتوکارنسی همتا به همتای بیسک (Bisq) پس از کشف یک آسیب پذیری امنیتی مهم ، خدماتشان را موقتاً غیرفعال کرده اند.

 

بیسک (Bisq) که قبلاً با نام (Bitsquare) شناخته می شد ، یک اکسچنج غیرمتمرکز (DEX) است که معاملات کریپتو به فیات را بدون واسطه رسمی اجرا می کند. در یک اطلاعیه عمومی که در تاریخ 8 آوریل منتشر شد ، توسعه دهندگان این پلتفرم اعلام کردند که در حال بررسی مسئله ای امنیتی هستند و به کاربران گفتند:

 

“اگر اکنون معامله فعالی دارید ، لطفاً هیچ گونه مبلغی را ارسال نکنید.”

 

همچنین در ادامه می افزایند “این موضوع بسیار مهم است که کاربران در صورت دخیل بودن در هر یک از معاملات موجود در لیست ارائه شده از تراکنش های چند امضایی مشخص ، هیچ گونه وجهی را ارسال نکنند.”

 

کاربران می توانند لزوم توقف معاملات را نادیده بگیرند اما با مسئولیت خودشان

به عنوان یک اکسچنج غیرمتمرکز ، مداخله توسعه دهندگان پلتفرم به معنی اجبار برای توقف معاملات نیست. در ادامه اطلاعیه نیز گفتند:

 

“جهت شفاف سازی بیشتر : بله ،بیسک (Bisq) یک شبکه همتا به همتای توزیع شده کامل است. بنابراین می توانید آخرین عملکرد کلید هشدار را که معاملات را مسدود می کند نادیده بگیرید. اما به شما توصیه می کنیم از انجام این کار برای حفظ امنیت خودتان صرف نظر کنید. ”

 

با اعلام انتشار جزئیات بیشتر ، توسعه دهندگان اعلام کردند تا زمان انتشار نسخه v1.3.0 برنامه ، کلیه معاملات موجود نمی توانند تکمیل شوند. آنها تأکید کردند که “لطفاً منتظر بمانید” ، با توجه به الگوی امنیتی بیسک (Bisq) ، بودجه کاربران در معرض خطر نیست.

 

بیسک (Bisq) و پیشینیان آن

محبوبیت بیسک (Bisq) در سال گذشته از پلت فرم همتا به همتای لوکل بیت کوینز  (LocalBitcoins) فراتر رفت ، پس از آنکه لوکل بیت کوینز به طور ناگهانی گزینه اجرای معاملات به صورت نقدی را برای کاربران حذف کرد.

 

در ماه فوریه ،لوکل بیت کوینز (LocalBitcoins) با کمترین میزان حجم معاملات کلی طی هفت سال روبرو شد ، نشانه آشکاری از عدم اطمینان کاربران در واکنش به یک سری حوادث و اتهامات. در ماه ژانویه ، این پلتفرم در حجم معاملات هفتگی در چین به کمترین میزان دو ساله خود رسید.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه ای

بیت کوین

(BTC)
۲.۱۳٪

$۴۲,۳۵۶,۰۷۳.۳۸

۱۲۳,۹۵۴,۵۸۰ تومان

خرید و فروش بیت کوین