/ اخبار اکسچنج ها / اکسچنج کراکن بازار (NFT) خود برای صدور وام را راه اندازی می کند

زمان مطالعه : 5 دقیقه

اکسچنج کراکن بازار (NFT) خود برای صدور وام را راه اندازی می کند

اکسچنج کراکن بازار (NFT) خود برای صدور وام را راه اندازی می کند

جسی پاول گفت فعالیت این اکسچنج از سال 2022 به بازاری برای توکن‌های غیرقابل تعویض و وام‌هایی با پشتوانه (NFT) گسترش خواهد یافت.

جسی پاول، بنیانگذار و مدیر عامل کراکن (Kraken) اخیراً در مصاحبه ای با بلومبرگ گفت این اکسچنج یک بازار توکن غیرمثلی (NFT) راه اندازی خواهد کرد که به کاربران امکان می دهد با پشتوانه (NFT) های خود وام دریافت کنند.

پاول توضیح داد که این شرکت قصد دارد در اوایل سال 2022 وارد فضای (NFT) شود و امیدوار است این ویژگی را برای تعیین ارزش تسویه یک (NFT) و اینکه آیا می توان آن را به عنوان وثیقه برای وام گذاشت، اضافه کند.

پاول گفت: “اگر توکن های کریپتوپانک را در کراکن سپرده گذاری کنید، معادل ارزش آن را در حساب خود خواهید داشت.”

با این حال، ارزش (NFT) ها متفاوت است و تنها درصد کمی از دارندگان توکن دارای مجموعه دیجیتالی هستند که ارزش آن به اندازه یک کریپتوپانک (CryptoPunk) باشد که کف قیمت آن 66.9 اتر (ETH) یا 273673 دلار است.

به گفته پاول، کاربرد (NFT) در سال آینده شدت خواهد یافت: فاز اول معامله بود، فاز دوم خرید آثار هنری و حمایت از هنرمندان است، فاز سوم استفاده های کاربردی از (NFT) ها خواهد بود.

علاوه بر این، کراکن اخیراً استیکد (Staked) را خریداری کرده است، یک پلتفرم زیرساختی که امکان استیکینگ غیرکاستدی ارزهای دیجیتال را فراهم می‌کند تا سرمایه‌گذاران جدید را جذب کند. مشتریان کراکن اکنون می‌توانند در حالی که کنترل خود بر دارایی‌های دیجیتال را حفظ می‌کنند، پاداش‌ و سود کریپتو دریافت کنند.

بر اساس داده‌های کوین مارکت کپ ، کراکن در سال 2011 تأسیس شد و به یکی از بزرگترین اکسچنج های ارز دیجیتال در جهان تبدیل شده است و از نظر میانگین نقدینگی، حجم و ذخایر دارایی‌های دیجیتال در لیست برترین‌ها قرار دارد.

اعلامیه کراکن نشان می‌دهد وام‌های دارای پشتوانه (NFT) به طور فزاینده‌ای رایج می‌شوند و پلتفرم‌های دیفای بیشتری، مانند ارکید (Arcade) و نکسو (Nexo)، این مدل وام جدید را ارائه می‌کنند. آرکید یک دور تامین سرمایه 15 میلیون دلاری را در ماه دسامبر برای جذب سرمایه گذاران بیشتر به پلتفرم (NFT) وثیقه خود به اتمام رساند.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)