/ اخبار استخراج ارز دیجیتال / اوکراین و روسیه فعالیت چندین فارم ارزدیجیتال را متوقف کردند

زمان مطالعه : 5 دقیقه

اوکراین و روسیه فعالیت چندین فارم ارزدیجیتال را متوقف کردند

اوکراین و روسیه فعالیت چندین فارم ارزدیجیتال را متوقف کردند

مقامات روسیه و اوکراین، تعدادی از تأسیسات ماینینگ غیرقانونی کریپتو را، که گفته می‌شود با برق دزدیده شده تامین می‌شد، تعطیل کردند. این فارم های غیرقانونی  در اطراف شهرهای پایتخت، کی‌یف (Kyiv) مسکو (Moscow) و همچنین در جمهوری داغستان (Dagestan) روسیه کشف شده است.

روسیه فارم های ماینینگ غیرقانونی را در منطقه مسکو و داغستان توقیف کرد

ماموران پلیس و گمرک روسیه، اخیرا متوجه سرقت مقادیرزیادی برق در مسکو شده اند. شبکه خبری تاس (Tass)، این هفته به نقل از ایکاترینا کوروتکووا (Ekaterina Korotkova) از دفتر دادستانی حمل و نقل بین منطقه ای مسکو، این خبر را منتشر کرد. این مقام مسئول توضیح داد:

«طی یک بازرسی، متوجه اتصال غیرقانونی به شبکه برق شدیم. از برق سرقتی و تصرف غیرقانونی زمین برای ماینینگ ارزهای دیجیتال استفاده می شد.»

در این رابطه بخوانید‌ : لایم وایر چیست؟ معرفی پلتفرم LimeWire و توکن LMWR

کوروتکووا توضیح داد که هزینه برق مصرف شده غیرقانونی که برای تامین انرژی سخت افزار ماینینگ استفاده می شد، بیش از 500،000 روبل در روز (تقریباً 7،000 دلار) است. مقامات، پرونده جنایی تشکیل داده و قصد دارند صاحبان این تاسیسات را تحت پیگرد قانونی قرار دهند.

دو فارم ارز دیجیتال نیز در داغستان، متوقف شد. در اواخر نوامبر، روزنامه (Komsomolskaya Pravda) گزارش داد که یک تجهیزات ماینینگ بزرگ در منطقه کوهستانی پیدا شده است. داده های اولیه تحقیقات نشان می دهد که این تجهیزات ، حدود 1 میلیون روبل (بیش از 13،000 دلار) خسارت وارد کرده اند.

پلیس محلی همچنین یک تشکیلات ماینینگ در منطقه بوتلیخ کشف کرده است که ماینرها بدون مجوز به شبکه متصل بودند. طبق گزارش فورکلاگ (Forklog) ، این فارم ماینینگ کریپتو از نوامبر راه اندازی شده بود و توسط یک فرد 35 ساله اداره می شد که برقی به ارزش 257،000 روبل (حدود 3500 دلار) را سرقت کرده بود.

قانون «در مورد دارایی‌های مالی دیجیتال» که در ژانویه اجرایی شد، برخی از فعالیت‌های مرتبط با ارزدیجیتال را در فدراسیون روسیه تنظیم کرد، اما ماینینگ ارزهای دیجیتال یکی از آنها نیست. امسال مقامات مسکو برای به رسمیت شناختن این کسب‌وکار و وضع مالیات برای آن تصمیماتی گرفته اند.

یک فارم کریپتوی زیرزمینی در منطقه کی‌یف، اوکراین کشف شد

در همین حال، سرویس امنیتی اوکراین (SBU) روز جمعه اعلام کرد که یک تاسیسات ماینینگ غیرقانونی را در استان کی‌یف کشف کرده است. به گفته آژانس اجرای قانون اوکراین، سه ساکن محلی تعدادی ASIC را در لوکیشنی اجاره ای در منطقه بوچانسکی، راه اندازی کرده اند. گفته می شود آنها از برقی به ارزش 3.5 میلیون گریونا (بیش از 128،000 دلار) استفاده کرده اند.

محبوبیت فزاینده ارزهای دیجیتال در سال‌های اخیر، منجر به افزایش پذیرش ارزدیجیتال در  اوکراین شده است و دولت اقداماتی را برای قانونی کردن «دارایی‌های مجازی» انجام داده است. در حالی که ماینینگ بیت کوین (bitcoin) ممنوع نیست، اما هنوز قانونی برای آن تنظیم نشده است. امسال، سرویس امنیتی اوکراین به دنبال ماینرهایی است که از شبکه تامین برق کشور بهره می‌برند. همچنین تعدادی از فارم های کریپتو را در مناطق مختلف، از جمله یک مرکز داده بزرگ در اوکراین، در ماه گذشته تعطیل کردند.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید