/ اقتصاد جهانی / افزایش قدرت خرید بیت کوین (Bitcoin) و سقوط قیمت نفت خام به زیر صفر

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

افزایش قدرت خرید بیت کوین (Bitcoin) و سقوط قیمت نفت خام به زیر صفر

افزایش قدرت خرید بیت کوین (Bitcoin) و سقوط قیمت نفت خام به زیر صفر

کاهش بی سابقه ی قیمت ها موجب افزایش شدید قدرت خرید بیت کوین (Bitcoin) شده است. به دنبال رکود بازار ، نفت خام اکنون به قدری ارزان شده است که با یک بیت کوین (BTC) می توان بیش از 600 بشکه نفت خریداری کرد.

 

براساس داده های منابع نظارتی ، از جمله بلومبرگ در تاریخ 20 آوریل ، معاملات آتی برای هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمیدیت (WTI) که در ماه می منقضی شده است ، در یک روز 36 درصد سقوط کرده است.

 

با سقوط قیمت نفت به سال 1983 ،بیت کوین (BTC) سطح 7 هزار دلاری را حفظ کرده است

در زمان نگارش مقاله ، قراردادها به ارزش 11.37 دلار هستند که به پایین ترین نرخ از سال 1983 تاکنون رسیده اند.

 

علیرغم تلاش برای کاهش عرضه ، به نظر می رسد بازارهای نفت طبق پیش بینی طرفداران بیت کوین (Bitcoin) حرکت می کنند و به قیمت 10 دلار یا کمتر برای هر بشکه سقوط می کنند.

 

همانطور که کوین تلگراف گزارش داده است ، حتی رئیس جمهور آمریكا ، دونالد ترامپ پیش بینی كرده است كه قیمت هر بشكه به 9 دلار تغییر می کند و به نظر می رسد از این وضعیت غافلگیر نشده است.

نمودار 1 روزه معاملات آتی نفت خام (WTI) . منبع: بلومبرگ

 

در همین زمان ، شکاف بین قراردادهای آتی ماه می و ژوئن گسترش یافته است. این نشان می دهد که با وجود آشفتگی ها ، همچنان اعتقاد بر این است که شاهد بهبود وضعیت خواهیم بود.

 

این موضوع برای چشم پوشی از وضعیت ناخوشایند بازار نفت کافی نیست. روز دوشنبه ،قیمت نفت (Western Canadian Select) منفی شده و به زیر صفر سقوط کرد.

 

تحلیلگر قیمت بیت کوین (Bitcoin) پلن بی (PlanB) به طور خلاصه بیان کرد : “حتی قیمت منفی صفر برای نفت .. زیرا توقف روند تولید پر هزینه تر از واگذاری آن است”.

 

1 اتریوم (ETH) یا 15 بشکه نفت خام؟

با سقوط قیمت بازارهای نفت ، سرمایه گذاران بیت کوین (Bitcoin) راضی به نظر می رسند زیرا جفت BTC / USD به طور کلی در قیمت 7000 دلار ثابت مانده است.

نمودار قیمت 1 روزه بیت کوین  (Bitcoin) . منبع:  Coin360

 

جیمسون لوپ (Jameson Lopp) ، موسس (CasaHODL) ، در توییتر گفت”برای چه مدت می توانید فعالیت Antminer S9 را با 1 بشکه نفت خام ادامه دهید؟”.

 

برخی دیگر خاطرنشان کردند که با قیمت 180 دلار برای هر کوین ، حتی یک اتر (ETH) نیز برای خرید بیش از 15 بشکه نفت وست تگزاس اینترمیدیت (WTI) کافی است. نوسانات طلای سیاه در مقایسه با سایر دارایی های کلان بسیار واضح بوده است. از ابتدای سال تا کنون ، نفت (WTI) به میزان 64 درصد کاهش یافته است.

 

بیت کوین (Bitcoin) طی هفته های اخیر نسبت به بازار نفت بی تفاوت بوده است و از نزدیک شاهد تحرکات بازارهای بزرگ سهام است.

 

کوین تلگراف پنج عامل اصلی را که احتمالاً در عملکرد قیمت بیت کوین (Bitcoin) در هفته جاری تأثیر دارند بررسی کرده است.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)