/ تکنولوژی بلاکچین / استاندارد چارترد پلتفرم معاملاتی مبتنی بر بلاکچین خود را با همکاری فین تک چینی راه اندازی می کند

زمان مطالعه : 5 دقیقه

استاندارد چارترد پلتفرم معاملاتی مبتنی بر بلاکچین خود را با همکاری فین تک چینی راه اندازی می کند

استاندارد چارترد پلتفرم معاملاتی مبتنی بر بلاکچین خود را با همکاری فین تک چینی راه اندازی می کند

استاندارد چارترد (StanChart) مستقر در بریتانیا ، یک پلتفرم معاملاتی مبتنی بر بلاکچین (blockchain) را از طریق سرمایه گذاری مشترکی با ارائه دهنده فناوری زنجیره تامین چینی (Linklogis) راه اندازی کرده است.

 

بر اساس گزارشی از (The Korea Herald) که در 30 آگوست منتشر شد ، این پلتفرم با هدف تأمین نیازهای سرمایه گذاران نهادی که به دنبال فرصت هایی در دارایی های جایگزین هستند و مشاغلی که به تأمین مالی زنجیره تامین نیاز دارند راه اندازی شد.

 

دفتر این پلتفرم در سنگاپور مستقر است و (Amelia Ng) از شرکت (SC Ventures) به عنوان مدیر عامل آن فعالیت می کند. مدیر ارشد ریسک (Linklogis) نیز معاون این شرکت خواهد بود.

 

استاندارد چارترد اولین سرمایه گذار جهانی بانک (Linklogis) در سال 2020 است ، یک سال پس از امضای تفاهم نامه دو شرکت برای کشف و توسعه راه حل های مشترک برای اکوسیستم امور مالی زنجیره تامین. این بانک پیش از این با فین تک های برجسته مستقر در چین از جمله انت گروپ (Ant Group) مالک علی پی همکاری کرده است ، که پلت فرم (Trusple) آن توسط (StanChart) ، (Citi) ، (DBS Bank) ، (Deutsche Bank) و بسیاری دیگر استفاده شده است.

 

گفته می شود استاندارد چارترد از این طریق اعتبار خود را در زمینه تجارت جهانی دیجیتال افزایش می دهد. دیگر بانک های چند ملیتی که از بلاکچین (blockchain) استفاده کرده اند عبارتند از: (HSBC) ، (BNP Paribas) و (Citi) ، که پلتفرم مشترک آنها در سنگاپور در سه ماهه دوم سال 2020 راه اندازی شده است.

 

استاندارد چارترد پیش از این از بلاکچین (blockchain) برای ترید فایننس با بسیاری از همین بانک ها از طریق پلتفرم (eTrade Connect) که در سال 2018 در هنگ کنگ راه اندازی شده همکاری کرده است.

 

در همان سال ، پلتفرم ترید فایننس (we.trade) نیز با بلاکچین (IBM) همکاری کرد تا اولین عملیات خود را تکمیل کند.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه ای

بیت کوین

(BTC)
۲.۱۳٪

$۴۲,۳۵۶,۰۷۳.۳۸

۱۲۳,۹۵۴,۵۸۰ تومان

خرید و فروش بیت کوین